Seriály a filmy

2. února 2015 08:00

Gabriela Gabrielová

Hádka blondýn, poučující Ukrajinka a dva nezadaní mladí muži. To vše tento týden v Prostřeno!

Tento týden se vydáme společně na putování po kuchyních Ústeckého kraje, konkrétně to bude Ústí nad Labem, Most, Chomutov a Roudnice nad Labem. Tam nás pohostí pětice soutěžících, které spojuje to hlavní – snaha vyhrát 50 000 Kč! A společný mají také úkol týdne, jímž jsou pochoutky z lahůdkářství.

V pětici našich soutěžících máme dva mladé muže, svobodné, bezdětné a nezadané. Doplňují je tři ženy, z nichž je Svitlana, původem Ukrajinka, generačně nejdál, a tak bude mít tendenci „dětem“ stále přispívat nějakou cennou radou. Na Ukrajině je možná toto poslání starší generace vůči té mladší nějak dáno, vlastně by to tak být mělo, ale pakliže jsou „děti“, jak je Svitlana nazývá, už dospělé, sebevědomé a jisté si tím, co dělají, tak je rady starší moudré ženy dlouho bavit nebudou… Další dámy u stolu jsou krásné mladé blondýnky, a přes počáteční zdánlivé kamarádství vše dopadne úplně jinak!

Pondělí: Jiří (28) má doma místo přítelkyně potkana

Jirka žije momentálně tak trochu staromládenecký život, ale zdá se, že mu nic nechybí. Poslední přítelkyně mu doma nechala svého potkana, protože ho prý nemá kam dát. Nicméně Jirka se zdá být pohodář, takže to neřeší. V jeho bytě v Ústí nad Labem se poprvé sejde všech pět nových soutěžících, věkově bude Jirkovi blízký druhý muž v této skupině, dokonce je také z Ústí nad Labem. Jako předkrm Jirka připraví zeleninový salát se ztraceným vejcem, které například ale Petra nejí – nejí totiž nic syrového, ať už je to maso nebo vejce. Prý doma vajíčka vaří klidně dvacet minut, aby byla pořádně natvrdo. Honzovi nevadilo sice vajíčko, ale salát na něj byl poněkud zplihlý. Hrášková polévka byla pro všechny příliš sladká, přestože Jirka si liboval, že to dopadlo dobře, protože minule, když polévku dělal, byla ještě sladší. To tedy asi měli soutěžící ještě celkem štěstí! Na hlavní chod se Jirka sice pokusí udělat domácí noky, ale nedopadnou dobře, a tak bude podávat kupované. A další problém je hned na obzoru – ve sportovní hale, kde se měla konat zábava, nikdo není, a tak přijde na náhradní plán – soutěžící budou hrát „flašku“! Nicméně pobaví se a vy se dozvíte spoustu věcí, například to, jak se Ukrajinka Svitlana dostala do Česka.

Úterý: Petra (35) připraví grilovaný tataráček, je to ovšem ještě tataráček?

Petra je první ze dvou půvabných blondýnek tohoto týdne a jistě splní představy, které člověk má o letuškách, respektive o jejich vzhledu. Povahově je Petra také moc milá a překvapí tím, že bude v kuchyni poměrně ve stresu, nicméně vše se jí opravdu bravurně povede. Takový malý oříšek ale připraví soutěžícím hned v podobě prvního chodu – bude totiž podávat grilovaný tataráček. Všem bude rozhodně velmi chutnat, Karolína si i oddychne, protože syrové maso by nesnědla, zato tento „karbanátek“ jí chutná moc. A že je to karbanátek, tak na tom se shodnou všichni Petřini hosté. Dýňová polévka projde celkem hladce, ale menší dobrodružství Petra zažije u hlavního chodu – nezeptá se, jak propečený biftek si hosté přejí, a tak bude mít reklamaci od Svitlany, na kterou bude maso příliš syrové a Petra jí ho bude muset dopékat. Karolína prohlásí, že čekání na hostitelku, která dopékala Svitlaně maso, bylo „trapné“. Jahodový cheesecake bude chutnat všem a v malé lingvistické debatě se dozvíte o různých podobách výslovnosti tohoto dezertu, bude to velmi zábavné!

Středa: Svitlana (54) nemá doma ledničku!

Svitlana je asi nejvýraznější osobou tohoto soutěžního týdne – je původem z Ukrajiny, což je slyšet v její mluvě, a byť je to drobná žena, rozhodně se neztratí – u stolu ji je stále slyšet, což bohužel přestane být ostatním brzy příjemné. Šokující je zjištění, že Svitlana nemá ledničku, respektive má tzv. americkou ledničku – v zimě skladuje potraviny na balkoně! „Má to tu výhodu, že nejíš včerejší jídlo a neživíš ledničku elektřinou,“ vysvětlí svým hostům, kteří budou z tohoto zjištění velmi udivení. Petra s Karolínou se shodnou, že když má člověk partnera, tak to bez lednice prostě nejde. S tím Svitlana v podstatě i souhlasí, nicméně debata na téma „život bez ledničky“ bude velmi zajímavým momentem týdne. Svitlanino menu bude částečně ruské, připraví ruský chlebíček, který bude s kaviárem, ale hostům nijak příliš nezachutná. A nutno říci, že žádný z chodů nevyvolá velké ovace, bude ale zase zajímavá zábava – věštění!

Čtvrtek: Honza (23) bude mít domácnost bez proudu!

Honza je vtipálek, programátor, který se čerstvě odstěhoval od svých rodičů, a tak je jeho byt ještě ne zcela zařízený, ale Honza to tak vtipně a originálně okomentuje, že nemůže být pochyb o tom, jak je spokojený a naprosto v pohodě. Když představí svou kuchyň, klasickou panelákovou, jak ji známe všichni z dob nějakých 80. let, Honza prohlásí: „Všichni přestavují jádra, to já dělat nebudu, já věřím v umakart!“ Honza je prostě zábavný člověk, a dojde mu humor až v situaci, kdy budou hosté už u něj doma a vypadnou pojistky. A bez proudu, při svíčkách, si chvilku hosté posedí, nicméně zase to bude jiný druh adrenalinu a vadit jim tato situace nebude. Honzovy pokrmy, které měl opravdu zajímavě namyšlené, bohužel nebudou chutnat tak, aby sklidil očekávané nadšení. Omáčka v krevetovém koktejlu bude příliš kyselá, cibulová polévka příliš cibulová, hovězí líčka tuhá a čokoládová pěna moc tekutá. Ale Honza to vše ustojí s humorem.

Pátek: Karolína (20) se poslední den nepohodne s Petrou

Karolína je učitelka v mateřské škole, a jako učitelka se podle Petry zachová hned v úvodu večera, kdy Petru okřikne – a Petry se to velmi dotkne, prohlásí, že si připadala jako ve škole. Nálada bude mezi oběma blondýnkami velmi napjatá, a zejména ze strany Karolíny budou padat na adresu Petry velmi peprné výroky, jako např. že jí Petra závidí a že je opravdu blondýna… Pánové si napětí ani moc nevšimnou, ale Petra Karolínino chování bude řešit, protože se jí opravdu dotklo. Karolína bude mít poněkud netradiční večer v tom, že jako první bude zábava, a až pak se začne hodovat. Její pokrmy všem budou chutnat. Ale vyhraje? To si počkejte a dozvíte se také, jaký komentář Karolína na úplný závěr bude mít na adresu Petry!

Týden s Prostřeno!, který se nečekaně velmi vystupňuje, stojí rozhodně za zhlédnutí!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.