Prostřeno! Helena vsadí na taktiku hosty opít!

Taktika hosty opít - Prostřeno!

Mladá servírka a maminka Helena (24) řeší, kde bude vůbec vařit, ale vařit umí a na jídlo se vyplatí počkat.

Helena působí jako životní pohodářka, ale nemá to lehké. Hlavně ve čtvrtek ne. Její den začíná poněkud dramaticky. Tak trochu se zrovna stěhuje, a tak trochu nemá kde vařit. Naštěstí na poslední chvíli sežene útulné útočiště u známých. A protože si vybrala hodně ambiciózní menu, je možné, že se bude v neznámém prostředí hůře orientovat. A pravda je, že hosté se ve čtvrtek hodně načekají, naštěstí se mohou jít pokochat pěkným výhledem na terasu, počasí je příznivé a skleničky plné. Vyplatí se to čekání na večeři ve stylu letem světem? Na předkrm je paštika „vlámské krůtí paté s červenou řepou na rukolovém lůžku, podávané s žitným bochánkem“. Hostitelka měla strach z bochánku, se kterým trochu válčila a snad ho i přesolila, ale výsledek, krásně naservírovaný, všem chutná.

Tomáš si to užívá

Tomáš si myslí, že Helena je prostě takový kuchařský talent, umí jídla nejen naservírovat, ale i dochutit. A bude se podávat další studená polévka – tentokrát balkánský okurkový tarator s ořechy a česnekem. Toho je snad prý až trochu moc… Vynikající by byl hlavní chod „provensálské pečené kachní prso s višněmi, grilovaný kozí sýr, bramborový fondán“, který nebyl určitě levný, bohužel brambory dušené v cideru nezměkly, byly skoro syrové, přesto si ale kuchařka vysloužila chválu. Nikoho nezarmoutil ani lehký italský dezert s jahodami, na úkol týdne ale čas hostitelce nezbyl.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Heleně bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek