Seriály a filmy

11. května 2015 12:00

Martina Čerňanská

Prostřeno! Hlasujte, kdo bude vařit na Fresh Festivalu se Zdeňkem Pohlreichem!

Na třech místech v České republice se bude konat už brzy FRESH FESTIVAL. Svátek dobrého jídla a pití se bude konat 22.–24. 5 v Plzni, dále pokračujeme do Prahy, kde nás můžete navštívit 6. a 7. 6., a krasojízdu zakončíme v Pardubicích 20. a 21. 6. A jak se můžete vy, diváci, zapojit do jeho příprav?

Na festivalu bude připraven workshop stan, kde proběhne souboj vaření soutěžících pořadu Prostřeno! pod patronátem šéfa Zdeňka Pohlreicha. Jak již víte z posledních dílů pořadu, 9 soutěžících je již vybráno. A nyní jste na řadě vy, naši diváci! Hlasujte v naší anketě, které další 3 osobnosti byste rádi viděli naživo vařit.

Předvybrali jsme pro vás 8 nejvýraznějších postav z posledního roku, kteří vás dle ohlasů nejvíce zaujali. Připomeňte si je, podívejte se, jak vařili, a pak už jen dejte hlas tomu, koho toužíte vidět.

František Schneider z Černých Voděrad vás zaujal svým menu: kachní jatýrka se škvarky, kaldoun, kachní konfit s karamelizovaným zelím a lyonskými bramborami a banánovou roládou. Byl to výborný hostitel, skvělý bavič. František stráví dost času v autě, jelikož dojíždí 50 km do motolské vozovny. Přitom má za sebou úspěšný boj s rakovinou lymfatických uzlin i dvojitý bypass. A i to si zasloužilo obdiv.Připomeňte si jeho vaření přímo zde!

Kdo by si nepamatoval Darju Zajčenko! Tahle divoká studentka z Karlových Varů byla jako hurikán. Její záchvaty smíchu při vaření se staly legendárními.

Připomenout si je můžete zde!

Ale i její menu bylo velmi zajímavé: kuřecí salát s patizonovými placičkami, boršč, hovězí rolky na červeném víně a Nastěnčin sen. Celou epizodu si můžete přehrát zde.

Vás diváky také velmi zaujal Lukáš Vyvlečka, který vystudoval zemědělskou školu, ale poté si udělal rekvalifikační kurz jako vizážista. Nyní je herec ve skupině Screamers. Lukáš byl velmi tajuplný a nechtěl moc mluvit o své rodině, ani o svém vystupování s travesti skupinou.

Jeho menu bylo poměrně klasické: kuřecí salát, hráškový krém, vepřové pečené maso se zelenými fazolkami a bramborami a jako dezert připravil šlehačkový dort s horkými malinami.

Poměrně nedávno jste mohli v TV vidět soutěžící Jitku Kračmanovou. Také vám už z ukázek někoho připomínala? Ano ano, je to Georgiana z VyVolených! V této reality show kdysi neuspěla, a tak zkusila štěstí v Prostřenu! A opravdu zazářila, její menu bylo skvostné: restovaná kuřecí játra na Kagoru podávaná s lehkým rukolovým salátkem, silný hovězí vývar s masem, zeleninou a domácími nudlemi, pečená kachní stehna na medu a pomerančích s červeným zelím na švestkách a jako dezert čokoládový fondant podávaný na jahodovém zrcadle s limetkovým nočkem z cream fresh.Na její koncert v kuchyni se můžete podívat tady.

Jeden z nejlepších bavičů pořadu Prostřeno! byl bezpochyby pan Ladislav Chlum. Připravil klasické staročeské menu: jako předkrm se podával houbovec, následovaly sejkory, hlavní chod zněl masiště s flejškami a hlavatkou. Dezertem byly klasické české buchty.

Svým vařením a vystupováním si podmanil nejen ostatní soutěžící, ale i vás.

Celou epizodu si můžete pustit zde.

To slečna Silvie Würfelová byla opačný případ. Sama o sobě řekla, že je přátelská a empatická a chce vyhrát, aby se zviditelnila a mohla mít vlastní pořad o vaření v TV. Nejenže si moc nesedla s ostatními soutěžícími, ale ani vám, divákům, nepřišla moc sympatická. Čím to bylo? Připomeňte si její výkon přímo zde.

Přitom její menu neznělo vůbec zle: domácí paštika z krůtích jater, česnečka s krutony, hovězí na víně s bramborovou kaší a kakaová roláda.

Předposlední z adeptů na živé vaření na FRESH FESTIVALU pod taktovkou Zdeňka Pohlreicha je Lukáš Vostrý.I tento mladý otec od rodiny vám, jak se říká, moc nesedl. Především tím, že nebral moc ohledy a rozhodně neměl problém se sám pochválit. Zasloužilo ovšem jeho menu chválu? Jako předkrm podával kuřecí játra na majoránce, polévka byla kuřecí krémová, následoval vepřový steak s restovanými žampiony a sladkou tečkou byla hruška dušená v čaji a víně.Připomeňte si jeho vaření a vystupování zde.

A jako posledního soutěžícího vám představujeme Tomáše Barana. Tento mladý muž, který pochází ze Slovenska, bydlí ve společné domácnosti se svým přítelem a psem. Celé natáčení pojal trochu jako One Man Show a dokonce si přizval na pomoc svou uklízečku, aby mu myla nádobí! A to ostatní soutěžící nenesli moc dobře a dali mu to patřičně najevo.

Ostaně, podívejte se sami, jak celý jeho večer probíhal.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.