Hudební večírek v Prostřeno! Bude to trapas, nebo vtipná zábava?

Prostřeno! - A zase se zpívá

Zpěvačka Marie (29) řečená Maja uvaří v horkém dni pálivou mexickou kuchyni, sama se u vaření ale také zapotí, protože jí bude chybět jedna ze základních ingrediencí... Sledujte ve čtvrtek v 17.50 na Primě Prostřeno!

Ve čtvrtek je horko jako v Mexiku, pomůže malý větrák? Co hosty zaujme ve vršovickém bytě, kde žije Maja s přítelem? Určitě nahrávací studio i stopy po kočičích chlupech, protože dva plus jedna sdílejí s párem také dva kocouři.

I večeře bude mexická: dipy k vegetariánským tortillám jsou guacamole, druhý je česnekový a třetím je ďábelsky pálivá salsa. A protože Maja je hudebnice, prostírkami jsou LP desky. A pozor! „Protože jsem chtěla být poctivá, tak udělám vlastnoručně i tortillu. Bezlepkovou,“ upozorňuje třetí kuchařka.

Pavel marně hledá ve vývaru à la Maya zavářku a v tortillách maso, nakonec si ale dá k překvapení všech i salát. Úkol týdne je součástí hlavního chodu a hosté se docela načekají, tentokrát ale nemají během tempurování kde temperovat a musí se potit ve vyhřátém bytě.

Jenže je to mexické jídlo a platí tady mexické zákony: „Takže hodina není šedesát minut,“ upozorňuje vtipně hostitelka. Maja sice myslela skoro na všechno, ale na sůl, která je i tentokrát nad zlato, zapomněla.

A musí letět k sousedům…

„Maja si to podle mě hůř naplánovala,“ myslí si Johana. Pavel je s hostitelkou spokojen, ale jídlo není jeho šálek čaje. Pro koho je chilli con carne moc pálivé? Pavlovi se zapalují lýtka. Sice říká, „že už si v ložnici jenom čte nebo se dívá na televizi“, ale nakonec rozdá děvčatům vizitku s tajným telefonním číslem.

Bude se muset odstěhovat na chalupu, až to jeho babička uvidí v televizi? I lehký ovocný dezert z ricotty vypadá mexicky – ne nadarmo má Maja výtvarnou školu. A jak dopadne malý koncert – přinese zpěvačce nějaké body?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!