Prostřeno! Josef má hned tři pomocnice!

Natěrač a malíř Josef (44) je jako král: můj dům, můj hrad a v něm tři dcery a pohledná žena, která mu radí při vaření.

Pohodář Pepa hosty pozve konečně do domečku, o který se jako řemeslník umí dobře postarat. Jeho menu zčásti souvisí s tím, že má zahradu, houbaří, také loví ryby, ty ale v menu nebudou. V kuchyni normálně vládne častěji jeho žena a ta nechce nechat nic náhodě, proto svému muži radí a kontroluje jeho snažení. Také ho ponouká k vyššímu tempu, neboť se jí zdá, že Josefovi to neodsýpá tak, jak by mělo, se vším si moc hraje.

Manželka radí

S čím se podle manželky čtvrtý hostitel nejvíce párá, to je předkrm, hned dva druhy paštik s domácím pečivem. To je docela náročný chod, první paštika je játrová, druhá z drůbežího masa a zeleniny pro ty, co nesnášejí vnitřnosti. Houstičky z kynutého těsta vyjdou Pepovi na první pokus a různými chutěmi paštik se soupeřům zavděčí.

Pomocnice

V týdnu plném vývarů nikoho nezarmoutí změna v podobě hráškové polévky s krutony – hrášek je navíc ze zahrádky. I hlavní jídlo prý pochází z domácího chovu. Kateřina se bude muset zapřít a opět ochutnat hovězí i houby. Markéta, která včera odvařila, si už vůči soupeřce žádné servítky nebere a zlomyslně se těší na zítřek, který bude mít ve své režii právě Katka. Josefův dezert je nepečený a dost podobný tomu včerejšímu, mini dezert s lesním ovocem nestihl dobře ztuhnout a pro Kateřinu je příliš kyselý. I zábava bude ze sladkého soudku. Do hostitelovy kuchyně dorazí zkušené pekařky, a protože jsme na Valašsku, předvedou, jak se dělají pravé valašské frgále. A soutěžící si to mohou sami pěkně vyzkoušet…

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.