Kateřina je v Prostřeno! už podruhé! Tentokrát půjde po výhře tvrdě!

Severní vítr je krutý, složitá je i ústecká parta, která hraje nejen o 60 tisíc u stolu, ale i o dalších 30 tisíc od diváků.

Diváci mohou každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc jejich hlasů, stane se vítězem divácké volby a kromě peněz získá i řád Zlaté vařečky. Poznáme tři ženy a dva muže, bude se hodně hrát a bodovat proklatě nízko. Jedna bruneta a dvě blondýnky si jdou docela ostře po krku a dělají si naschvály, muži jsou spíš zamlklí, ne tak soutěživí jako ženy u stolu. Rozvádějící se samoživitelka Katka soupeře zaskočí sdělením, že už v pořadu kdysi vařila a o vítězství se chce pokusit znovu. A rovnou říká, že bude taktizovat, protože je v obtížné životní situaci a výhru potřebuje jako sůl. I to je součást taktiky? Protože když soupeři poznají Katčinu realitu u ní doma, nemají pocit, že by na tom byla až tak špatně.

Uvidíme hodně zvířat!

Častěji než kdykoli jindy se bude podávat losos a krom toho, že amatérští kuchaři z Ústeckého kraje jedí ryby, chovají doma také zvířátka; uvidíme opravdu pestrou paletu domácích mazlíčků od hada přes hlučného papouška k potkanovi, který sdílí jeden dětský pokoj kupodivu s kočičkou. A diváky také čeká zajímavá přehlídka tapet i obkladů zdí, jakými si naši soutěžící zpestřili své bydlení, tentokrát výhradně v bytech. Zábavu dvakrát zprostředkují šikovné děti – jednou Katčiny dcery a podruhé neteře Tomáše. Úkol týdne je příjemný, i když povinný „salát“ většinou stejně dopadne jako bohatší obloha talíře nebo ovoce v pohárku. I to je samozřejmě důvod ke kritice a té tentokrát uslyšíme dost a dost. Kdo to nakonec v Ústeckém kraji vyhraje? Taktička Katka, nebo se opět potvrdí, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku!

Pondělí: Barbora (26) je vůdčí typ, dává přednost zdravé stravě, ale je to příjemná hostitelka

Brunetka Barbora, která pracuje jako technická podpora ve výrobě elektrorozvaděčů, působí dojmem, že ví, co dělá nejen v kuchyni, ale i v životě. Má partnera, jsou zatím bezdětní, zato jejich byt je plný mazlíčků. Velkého papouška nelze přeslechnout, občas hosty až vyděsí. Bára, která si hlídá linii, s partnerem pěstuje turistiku a sama cvičí, se snaží věci nezahušťovat moukou, což se jí v případě třetího chodu nevyplatí. Její zeleninový předkrm – obložené cuketové mini pizzy prý chutnají spíš jako bramborák. Nezahuštěná je i čočková italská polévka, která hostům docela chutná, ale u hlavního chodu by byla smetanová hořčičná omáčka určitě lepší hustší, protože se v ní topí jinak chutný steak z krkovice a zeleninové upečené barevné hranolky. Hostitelka si je toho vědoma, stejně jako toho, že její sladká tečka, „bezé roláda“ (piškot jen z bílků) se šlehačkou, by si potřebovala ještě pár hodin „pospat“ v chladu, aby změkla a byla křehčí. Hosté si spolu během prvního oťukávacího večera i zazpívají legrační podobu písničky Holka modrooká a zatím mají pocit, že by si mohli rozumět.

Úterý: Dobrácký Martin (31) doma vaří často a rád. I on se uchýlí k malé lsti…

Operátor kalicí pece se musí občas docela držet, aby mu jeho vstřícný úsměv vydržel po celý večer. Katka znovu překvapí svým chováním, jídla, na která tolik spoléhal, ne všem chutnají. Přitom se tolik snažil! Jenže není to jen Katka, která občas u stolu zlobí, také Petra všechno nesní, dokonce jí vůbec málo, a Bára poté, co odvařila, je u stolu také docela často slyšet. Martin na předkrm usmaží slané palačinky ze špaldové mouky a v těstě se špenátem, které teprve ještě dodatečně naplní bohatou oblohou. Hosté se těšili na předkrm i na vývar, který je dobrý, ale jsou ty krásné nudle, které dostanou zvlášť, opravdu domácí? Domácí jsou, ale nepřipravoval je Martin, nýbrž je uválela jeho maminka. To si ale Martin nechá radši pro sebe. Hostitele zklame ohlas na jeho hlavní chod. Lososa na pomeranči podává s kuskusem, který holkám nechutná. A také se podivují nad tím, že má losos na sobě kůži… Nepečený dortík, se kterým si dal Martin docela práce, holkám trochu připomíná dort pejska a kočičky – je v něm prostě až moc chutí. A zábava? Ta je až moc kontaktní!

Středa: Maminka na mateřské dovolené Petra (24) se usmívá, tváří se přátelsky, ale skoro nic nesní a také slušně taktizuje

Petra s Katkou jsou docela podobné typy, a možná i proto největší soupeřky. A Katka to dá Petře, která občas v kuchyni mosteckého bytu zmatkuje a nestíhá, docela pocítit. Moc ji nešetří, i ostatním se ale zdá menu, v němž převažuje losos, poněkud nevyvážené. Naštěstí všichni ryby jedí, co by ale hostitelka dělala, kdyby přišla návštěva, která se ryb ani nedotkne? Losos je na předkrm v podobě tataráku, následuje krém z pečeného česneku s krutony, polévka nedopadne špatně, Bára si dokonce řekne o recept. Ale na hlavní chod je opět losos, tentokrát se špenátem v listovém těstě s bazalkovou omáčkou a pečeným bramborem s rozmarýnem. Příloha není pečená, ale bohužel skoro syrová, Petřina trouba prostě nestíhala v tom návalu a časovém presu všechno upéct včas. A co to listové těsto? Kdyby v jídle nebylo, hlavnímu chodu by to prý spíš jen prospělo. Petra si je dobře vědomá svých rezerv, avšak udrží zuby nehty nervy na uzdě, i přestože ji Katčina kritika i provokace mrzí. Zklamaná hostitelka se už moc těší na zítřek, jak to své soupeřce spočítá pro změnu ona. Budou se péct oplátky – vždyť Kateřině nechutná ani poslední cheesecake, na který Petra docela spoléhala a pěkně ho nazdobila. Jenže co je to platné, Katčina aritmetika je tvrdá…

Čtvrtek: Co předvede kadeřnice Kateřina (31), která chce vyhrát za každou cenu?

Katka hosty pozve do velkého a docela dobře vybaveného bytu, takže její povídačce o tom, jak je na tom nyní, kdy se rozvádí a je sama na dvě dcery, moc nevěří. Prý potřebuje peníze na novou pračku. Jenže po včerejšku Petra Kateřinu určitě nelituje a Bára je na tom podobně. Muži na tu dívčí válku spíš jen hledí, Petra Katce oplácí včerejšek a dojde i k otevřenému konfliktu, kdy si obě blondýnky řeknou z plných plic, co už dlouho visí ve vzduchu. A Petra zase nic nejí. Nechutná jí domácí paštika z kachních jater a hostitelce se vysměje, když kachní játra označí jako delikátní surovinu. Holkám nejede ani hovězí vývar, který je prý bez chuti. Zato pečená kachna s knedlíkem a dvěma druhy zelí výraznými chutěmi oplývá. Je na pomerančích, ale dál už jsou všechny přílohy české. Asi nejlépe se hostitelce povedly knedlíky, vařené podle rodinného receptu na páře, ovšem obojí pytlíkové zelí je moc kyselé. Hosté se v kachničce trochu rýpou a Katka tiše zuří. Tohle na vítězství nevypadá a jestli se návštěva uchýlí ke stejné bodovací strategii jako hostitelka, tak Katka zakusí vlastní medicínu. Zachrání ještě něco italské tiramisu, kde hostitelka opět upozorňuje na kvalitní suroviny a originální recept?

Pátek: Mladý finanční poradce Tomáš (27) je prý vysloveně rodinný typ. Překonal mrtvici a vaří jako náhradník za manželku.

Naposledy se podíváme za druhým mužem týdne. V pátek nastoupí Tomáš, který bydlí s manželkou v Lounech teprve krátce. Je náhradníkem za ženu, která se z časových důvodů nemohla zúčastnit. Hostitel ví, že není bůhvíjaký kuchař, ale úplný začátečník také není. Prý v noci na pátek skoro nespal, při nalévání sektu se mu hodně klepou ruce. I hosté přicházeli po včerejšku na poslední večeři se smíšenými pocity, hlavně asi Petra s Katkou. Možná se nervózní Tomáš ani nestihl převléknout, Katce se nelíbí, že je hostitel ve finále přivítá v tričku a kraťasech.

Tomáš je na zhroucení!

První chod je jednoduchý obložený talíř s kozím sýrem, brusinkami a ořechy, kupodivu sýr všichni jedí a šetří sympaťáka Tomáše, který místy působí, že je na zhroucení. Pórková polévka je vodová a bez chuti, Petra si hned vzpomene na jídelnu ve školce. V kuchyni Tomáš zabojoval s jíškou a lasagnemi, které se mu po namočení do vroucí vody slepily. Každou porci podává zapečenou zvlášť v ohnivzdorné misce, ale na něj se nedostane, protože podcenil množství masové omáčky s bešamelem. Ale nakonec Tomáš nepřijde zkrátka – porce ostatních jsou tak velké, že se s kuchařem rozdělí. Hostitel z toho má smíšené pocity: dělí se proto, že lasagne nechtějí, nebo z dobrého srdce? Italský hlavní chod se s malými muškami na kráse docela povedl, k jídlu je i obrácený cheesecake, i když si hosté pod dezertem představovali něco jiného. Jenže Tomáše je těžké kritizovat, když na každou chybu radši upozorní hned sám, čímž vezme holkám vítr z plachet… Tomášův finální večer, zpestřený tanečním vystoupením dvou neteří, dopadne lépe než u Katky, atmosféra je o dost vřelejší než včera.

Jenže – kdo to nakonec v Ústeckém kraji vyhraje? A co na to diváci?

Dívejte se na Protřeno! od pondělí do pátku v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.