Prostřeno! Latifovi bude pomáhat s vařením manželka!

Egyptské menu - Prostřeno!

Ekonom Latif (36) pochází z Egypta a při vaření mu bude pomáhat manželka. Prozradí to svým soupeřům?

Poslední hostitel, Egypťan Latif, hosty pozve do svého domečku v Kopanině, kde s rodinou žije. S manželkou, která není Češka a česky ani nemluví, mají dvě děti. Latif je koptský křesťan a něco o historii a své víře prozradí i svým hostům. Vánoce slaví obvykle až v lednu, podobně jako to mají pravoslavné církve. Také Latif připraví jídla, která nejsou v Čechách obvyklá. Předvede kuchyni s pokrmy egyptskými i typickými pro celou oblast, jako jsou třeba rýží plněné vinné listy. Uvaří dva hlavní chody, jedním z nich je kuřecí řízek, ovšem poněkud více okořeněný než ten náš a k němu bude nezvyklá příloha – bramborové kuličky plněné masem. I ty jsou obalené v trojobalu a smažené.

Plněné vinné listy

Latifův stůl se jen prohýbá, každý si může nabídnout z několika pokrmů, jako je borghol s masem nebo kofta, což je rýže s ořechy. Hosté by asi docela uvítali, kdyby jogurtový okurkový salát, který dostali hned k úvodním vinným listům, zůstal na stole pořád, jídlo by nebylo tak suché. Sladkou tečkou je sváteční arabský koláč kahk připravený z másla, ořechů a skořice. Latifova hostina soupeřům chutná asi určitě víc než včerejší Martinova večeře. Na zábavu Latif hosty vezme ven na zahradu, kde si u ohně místo buřtíků zakouří oblíbenou šíšu. Z vodní dýmky si potáhnou i ti, kteří normálně nekouří. Je to totiž nakažlivé a příjemné…

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Latifovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Vánoce Prostřeno!