Seriály a filmy

23. listopadu 2017 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno! Mirka Lukáše svým menu příjemně překvapí!

Je mi to šumák - Prostřeno!

Invalidní důchodkyně Miroslava (34) „drží“ s Lukášem, spřátelená koalice Jiřina - Šárka ale Mirku moc nemusí

Poslední hostitelka se do pořadu dostala jako náhradnice za svoji maminku, která onemocněla. A protože Mirka ráda vaří, šla do toho. Hostitelka je sympatická nejen Lukášovi tím, jak je usměvavá, pohodová a tolerantní. Doma má krásně naklizeno a vydekorovaný byt. Lukášovi je páteční kuchařka sice nejsympatičtější, ale ani od ní neočekává žádné kulinářské zázraky, předpokládá, že to bude zase nějaká varianta českého vaření. Proto ho příjemně překvapí předkrmový tatarák z lososa, na kterém si pochutná. To bohužel ale vůbec neplatí pro Šárku, která ryby nejí, ani pro Jiřinu, která je má radši pečené.

Čerstvý losos

Poslední vývar je asi nejpoctivější ze všech a plavou v něm dobré domácí nudle, jenže pro Jiřinu jsou až moc dlouhé. Zvědavost vzbudí „roudenské hovězí závitky“ na hlavní chod, nazvané ne podle místa vzniku, ale podle šéfkuchaře, který si jídlo vymyslel. Mirka k závitkům plněným klobáskou a kysaným zelím uvaří šťouchané brambory a šťávu, aby vše dobře chutnalo a jídlo nebylo suché, což se jí asi povedlo. I když to je velká porce, hosté skoro všechno pěkně zbaští. To ale neplatí o dezertu se žlutým želé a krémem – nikdo už prostě nemůže. Mirka se o své hosty pečlivě stará a ještě připraví (podle Lukáše) nejchutnější vitaminovou bombu týdne v podobě fresh nápoje.

A co ještě si hosté po zábavě u stolu a dezertu nenechají ujít? Dojde i na trpkou chvíli pravdy, té se iniciativně nakonec chopí „strážce kvality“ Lukáš, který se nechtěl hádat u jídla. Pak to ale holkám všechno poví – sice slušně, ale brutálně upřímně. A kdo se bude radovat nakonec?

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Mirce bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek