Po sedmnácti letech se vrátila z Irska, aby uvařila v Prostřeno!

Magdalena řečená Lenka (42) žila sedmnáct let v Irsku a překvapí svým příběhem i českou klasikou.

Do svého bytu v Karviné, který sdílí s kamarádkou a jejími dětmi, své hosty ve čtvrtek pozve černovlasá dlouhovláska Lenka, která se na čas vrátila do své vlasti. Kus života prožila a pracovala v Irsku. Do Česka ji vrátily smutné okolnosti – nedávno pochovala maminku, která si přála, aby se dcera přihlásila do Prostřena. Lenka, která je občas samé tajemství, to bere jako plnění slibu. Začne ale zvesela, venkovní zábavou na skákacích botách, ty však bohužel nepasují na Adamovu dlouhou nohu. Upovídaná Lenka je takový tmel téhle party, i když s Adamem se úplně nemusejí a vzájemně se podezírají z taktizování.

Podívejte se na Lenky příbeh:

Se čtvrtou hostitelkou je totiž docela legrace a také její byt – taková malá zoo – nabízí spoustu podnětů ke konverzaci. Lenka totiž kromě dětí, které miluje, ale kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže mít, miluje také zvířata. A těch má doma hodně. V kuchyni vsadí na českou klasiku, hosté ocení, že se dobře najedí, i když možná by si dali třeba něco i z té irské kuchyně, alespoň Michal. Oba úvodní chody jsou přijaty s určitými výhradami – první škvarková pomazánka se soupeřům zdá až přechucená hořčicí, také všem mleté škvarky nesednou. A hovězí vývar s játrovými knedlíčky je dobrý, ale není předpisově čirý, protože hostitelka vařila nudle i knedlíčky přímo v polévce.

Podívejte se, čím Lenka hosty naplnila k prasknutí:

S čím ale určitě nenarazí, to je hlavní chod „knedlík, kačena, vepřové maso a zelí“. Je toho vážně hodně, stůl opravdu přetéká, na talíři je navíc úkol týdne – chutné červené zelí podle Magdaleny Dobromily. To ale soupeři netuší, i když Adam zadání skoro prozradí. A hosty, kteří už skoro nemohou vstát od stolu, „dorazí“ poslední „osvěžující pohár“. Lenka je se svým večerem spokojená. Jak ji ohodnotí ostatní?

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.