Seriály a filmy

19. října 2021 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme DJ speciál Prostřeno!

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Půjde totiž o speciál plný dýdžejů a hudby. Navíc také světové fusion kuchyně. Jediná žena mezi čtyřmi muži. Kdo umí vařit lépe, chutněji a kreativněji?

Opravdu platí, že ženy vaří z povinnosti, zatímco muži s kreativním nápadem? Vzdá se DJ Lucca předem, nebo budeme moci v tomto týdnu sledovat nelítostný boj o kulinářskou a hostitelskou čest? Komu se zadaří a s jakým menu? Vařit se bude především mezinárodní kuchyně. Vyplatí se v této soutěži risk, nebo ne? Kdo bude mít nejlépe sestavené menu a jak si poradí jednotliví soutěžící s úkolem týdne, kterým je welcome party drink? Jak se kdo k takovému úkolu postaví? Zapomene na něj nakonec někdo? To je, oč tu běží, ale pozor! Právě úkol týdne mnohdy rozhoduje celkové hodnocení. Zkrátka – všichni soutěžící předvedou, kdo zvládne neočekávané situace, a kdo si jede podle svých pravidel a úkolem se rozhodit nenechá.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: DJ Džejár (43) je nejen hudebníkem, ale také majitelem produkční agentury. Mezi jeho koníčky patří elektronická hudba, cestování, vaření a vše, co se týká asijské kuchyně. Do pořadu se přihlásil proto, že by chtěl představit národu elektronickou hudbu. Také si přeje, aby lidé pochopili, že DJ nejsou odlišnou komunitou. Kdyby vyhrál, začal by cestovat, respektive by do cestování peníze investoval. Nejí dušené maso s bramborami a doufá, že se během týdne na stůl nedostane. Nesnědl by pečené pavouky. Rád by se potkal s lidmi, kteří jsou v pohodě. Co jim nabídne? 1) Indické kari s černou čočkou a thajské kari s treskou, 2) kokosová polévka s kuřecím masem a krevetami, galangalem a citronovou trávou, 3) marinovaný grilovaný vepřový bůček s rýžovými nudlemi, sladkokyselou zálivkou s česnekem a chilli, zeleninou, bambusovými výhonky a čerstvými bylinkami, 4) grilovaný banán s tropickým ovocem, dulce de leche se zmrzlinou.

Úterý: DJ Manene (27) pracuje jako DJ a producent, jinou práci jindy nezkusil. Dokud nebyl koronavirus, tak byl jeho život jen tour, show, cestování po světě a takto pořád dokola několik let v kuse. Mezi jeho koníčky patří cestování, box, surfing a fotografování. Baví ho i jeho práce a také ji řadí mezi své koníčky. Pokud by vyhrál, tak by polovinu použil na natočení klipu, protože covid zastavil všechny jeho příjmy, a druhou polovinu by dal na charitu. Má rád řecká, asijská, mexická a afghánská jídla. Nejí hrášek, kukuřici, mák, kopr a červenou řepu. Při stolování mu vadí ticho, tak snad se mu vyplní, že se u jeho tabule sejdou hluční a veselí hosté. A jakými pokrmy se je bude snažit rozveselit? 1) Zvěřinové carpaccio s lanýžem a domácí majonézou, 2) thajská polévka, 3) zvěřina a dýňové pyré, 4) čokoládová pěna s malinami.

Středa: DJ Enrico (45) se rozhodl do pořadu přihlásit proto, že jej vnímá jako možnost setkat se u prostřeného stolu s kolegy. Sám o sobě tvrdí, že je vždy dobře naladěný, veselý optimista s neutuchající zvědavostí cestovat a poznávat nové země, jídla a lidi. Martin je DJ a muzikant. Vlastní dvacet let klub Studio 54 a vinárnu na Praze 1. Je členem produkčního teamu festivalu Mácháč. Pokud vyhraje, peníze dá do útulku pro týrané pejsky, se kterým spolupracuje. Jaké menu by tedy mělo být podle jeho názoru vítězné? Bude to následující menu? 1) Bruschetta á la Altamura s čerstvými rajčaty a parmskou šunkou, 2) sýr burrata z oblasti Puglia s pomerančovými segmenty a medovým dresinkem, focaccia, 3) čerstvé vaječné těstoviny tagliolini s rajčatovým sugem a tygřími krevetami, 4) mascarpone z Lombardie s čerstvými lesními plody.

Čtvrtek: DJ Rido (41) je nejen DJ, ale také zvukař a skladatel. Je svobodný. Má rád sport, své přátele a práci. Snaží se porozumět báječnému světu a lidskému vědomí. Sám o sobě tvrdí, že je pozitivní, společenský, bádavý a má smysl pro humor. Rád využije příležitost potkat se s lidmi, kteří se také věnují hudbě a mají kladný vztah k vaření. Rád využije možnosti podělit se o denní rituály, které mu pomáhají při každodenní kreativní činnosti skladatele elektronické hudby a DJ. Rád by vyvrátil mýty, které jsou spojené s elektronickou hudbou. Vaření je pro něj velice zábavná a kreativní činnost. Co bude podávat? 1) Salát, 2) salát, 3) Panang curry, 4) cheesecake.

Pátek: DJ Lucca (42) se do pořadu přihlásila, protože má ráda nové výzvy, chce se zdokonalit ve vaření a ráda pozná nové lidi. Sama o sobě tvrdí, že je společenská, ale je ráda i sama. Je přemýšlivá, sobecká, ale má dobré srdce. Je citlivá, pracovitá, ale někdy ráda lenoší. Občas je náladová. Je typický blíženec, který má dvě tváře. Jejím největším koníčkem je její práce, a to hudba. Má ráda párty, které patří také k její profesi. Nejraději tráví volný čas se svou rodinou. Nejí tlačenku, ovar a zabijačkové produkty. Co naopak podávat bude? Toto menu: 1) Salát z pečené mrkve a avokáda s pomerančovo-citronovým dresinkem, 2) brokolicová polévka, 3) ďas se špenátem a feta sýrem, 4) domácí muffiny z bezlepkové mouky.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.