Připravujeme premiérové Prostřeno! z Královehradeckého kraje

Připravujeme premiérové Prostřeno! z Královehradeckého kraje

Další premiérové Prostřeno! prostře po prázdninách v Královehradeckém kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest budou muži v mírné převaze – tři ku dvěma ženám. Úkolem týdne je pesto, celkem jednoduché a zároveň pestré zadání, které lze dobře zařadit do jídelníčku. Ve východočeských menu se často opakuje kuřecí maso, dvakrát budou jako příloha bramboráčky, co se týče dezertů převažují ty tvarohové a nepečené, polévky jsou často krémové. U stolu bude nejvíce slyšet paní Irenu. A všechny účastníky svorně šokuje osmnáctiletý ženáč Mirek, který už má dvě vlastní děti! Je jasné, že ani ve východních Čechách nuda nebude! A jak to celé dopadne? Sledujte Prostřeno! každý všední den i příště!

Jako první se v pondělí k plotně postaví tesař Milan (40), který hosty pozve do hodně malého bytu a bude mít obavu, aby se tam všichni vůbec vešli. No vejdou se, vždyť i on se tam každý den vměstná s partnerkou a jejími dětmi. Milan vsadí na českou kuchyni. Své soupeře chce oslnit hovězím tatarákem nebo proslulým „kaťákem“, hitem českých hospod. Jsou ale taková jídla vhodná na soutěžní večeři? Ne vše se povede na jedničku a hosté budou mít spoustu otázek. Nejvíce se bude vyptávat Irena a hned první den to neunikne pozornosti ostatních. Pondělní menu: 1) Tatarák z hovězího masa s opečeným toustem 2) Brokolicový krém s krutonky 3) Katův šleh s bramboráčky 4) Domácí perník s jahodovým žahourem.

Druhý v pořadí bude mít na bedrech Martin (32). Ten klame tělem. Tvrdí, že moc nevaří, občas se chová se jak puberťák, miluje beat box a věří ve svou kariéru hiphopera. Jak se mu bude dařit u plotny? Polévku nebezpečně vyvaří. A jak dopadne panenka? Vzhledem k tomu, že se Martin hip hopem ještě neživí, při přípravě menu se mu hodí zkušenosti z práce pekaře. Martin prozradí nějaké ty tajné pekařské tipy a triky. A hosty příjemně překvapí domácím pečivem i zábavou, kdy předvede svůj oblíbený beat box. U stolu bude zase nejvíc ze všech slyšet Irena, která pokládá celou řadu otázek. Je to jen zájem, nebo taktika? Úterní menu: 1) Bruschetta s domácí bagetkou 2) Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi 3) Vepřová panenka se sušenými rajčaty a šťouchaným bramborem 4) Tvarohové řezy.

Také ve středu zástěru oblékne muž, ten nejmladší z celé sestavy. Teprve osmnáctiletý Mirek (18). Hosté budou paf, když zjistí, že Mirek je už ženatý táta od rodiny, dokonce od dvou dětí! První potomek se mu narodil v šestnácti! Třetí hostitel je zkrátka rodinný typ a teď se musí ohánět, místo školy nastoupil do práce a snaží se rodinu uživit. Výhra by se mu hodila. Mirek vsadí na domácí recepty, hlavní chod je dost podobný jako u Milana a bramborák mu dá taky dost zabrat. Brambory nastrouhá najemno, placky připálí, a ještě ke všemu plavou v oleji. Komu to bude nejvíc vadit? A jak se bude hostům u Mirka v Josefově líbit? Při příchodu nebudou zvlášť nadšení, chodba vypadá ještě velmi nedodělaně… Středeční menu: 1) Bagetka se salámovou pomazánkou 2) Krémová česnečka s krutony 3) Kuřecí směs s bramboráčky 4) Zakysané dortíky.

Ve čtvrtek přijde na řadu konečně Irena (49). Všichni jsou na její kuchařský výkon zvědaví, podezřívají ji totiž ze zákeřné taktiky, hlavně Kateřina Irenu „chytrou jak rádio“ nemusí. Je fakt, že Irena se hodně vyptává a hosté to považují za rýpání. A tak jí to chtějí oplatit, hlavně Martin s Katkou se budou snažit milovnici adrenalinových sportů a cyklistiky rozhodit. Podaří se jim to? Anebo Irena vydrží celý večer plný zvratů odpovídat soupeřům na všetečné otázky v klidu? Pečlivá hostitelka připraví své oblíbené recepty, ale soupeři budou remcat. Nad vším. Prostě v Hořicích se budou péct oplátky i oplatky. Rarášků bude na talíři málo a co se skrývá za tajemným salátem Fiore? Čtvrteční menu: 1) Salát ,,Fiore‘‘ 2) Květáková krémová polévka s máslovo-bylinkovými krutonky 3) Krůtí rarášky s bramborovou kaší 4) Malinovo-tvarohový dortík se šlehačkou.

Jako poslední se k plotně ve finále postaví pohodářka Katka (27), maminka, šička i provozovatelka penzionu. Alespoň tak sama sebe nazývá. Bude Katka pohodová i u plotny? Nebo ji přejde smích? Katka vsadí spíš na moderní kuchyni a do bramboračky klidně přidá i klobásku. Jak uspěje u svých soupeřů? Ocení hosté změnu? Tak například cheesecake nebo kozí sýr vzbudí diskusi. Kdo ho ani neochutná? A dojde k odhalení největšího taktika? Menu poslední večeře: 1) Zapečený kozí sýr se salátkem z rukoly s medovo-balzamikovým přelivem 2) Česká poctivá bramboračka 3) Hovězí na mrkvi se šťouchaným bramborem 4) Citronový cheesecake.

Bude se hrát páteční hra na pravdu? Kdo to příště vyhraje? Nejlepší kuchař, nebo taktik, který si to umí dobře spočítat?

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.