Připravujeme premiérové Prostřeno! z Ústeckého kraje

Příští Prostřeno! se odehraje v Ústeckém kraji a bude to celkem testosteronový týden, který bude také hodně o otcovství.

V boji o titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun budou totiž muži v převaze. Čtyři ku jediné ženě – Markétě, nejmladší účastnici, která je v očekávání. Výhra by se soutěžícím hodila, úkolem týdne bude všeobecně oblíbená pizza. Jak se s takovým zadáním účastníci ze severu Čech poperou? To uvidíte už příště, když si nenecháte ujít další Prostřeno! Sledujte svoji oblíbenou hostitelsko-kulinářskou show od pondělí do pátku a nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

První večeři nachystá Vašek (32), původně automechanik a skladník, dnes otec na plný úvazek. První hostitel se hostům svěří se svým životním příběhem. Sám vychovává syna, navíc vážně nemocného. Vaškovi by se tak výhra opravdu hodila. Budou s ním mít jeho soupeři slitování? U plotny se bude Václav hodně snažit. Půjde mu hlavně o to, aby bylo všechno domácí a také jeho zábava souvisí s jídlem. Pochutnají si hosté na pondělním domácím menu snaživého kuchaře? 1) Domácí bagetky zapečené se sušenými rajčaty a mozzarellou, posypané parmezánem 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřové výpečky, dva druhy zelí a dva druhy knedlíků 4) Domácí plněné buchty, káva se šlehačkou.

Jako druhý v pořadí se k plotně postaví dělník a příležitostný tatér Oliver (43). Úterní hostitel nosí spoustu prstenů, ale při vaření si je naštěstí sundá. Oliver nebude vařit doma, hosty přivítá u sestřenice. Pro Olivera je to však stejné jako doma. Je to rodina a co je doma, to se počítá. Oliver připravil velmi kalorické menu a tiramisu, které mu dobře neztuhne. A jako zábava bude Oliverovo oblíbené tetování a přijde i velké překvapení na konec. Dorazí host, Oliverův kamarád Franta ze seriálu Most. Znají ho všichni ze severu Čech? A co návštěvě řeknou? Pochopí to vůbec? Úterní menu: 1) Slaná palačinka se špenátem 2) Uzená fazolová polévka 3) Dva druhy masa se slovenskými haluškami s brynzou, smetanou a sýrem 4) Domácí tiramisu.

Večeři uprostřed týdne nachystá živnostník František (36) z Žatce. Táta třech dětí bude mít co vysvětlovat. Hosty bude zajímat, proč si Franta mámu svých dětí ještě nevzal. František je přivítá v bytě, který sám zrekonstruoval. Středečnímu hostiteli sice pomáhala menu vymýšlet celá rodina, jenomže ne všechno hostům zachutná a od stolu se ozývá kritika. A večírek nevytrhne ani zábava, ze které měli hosté rozporuplné pocity. Vašík si během ní pořádně pobrečí… Středeční menu: 1) Plněné žampiony 2) Hovězí vývar 3) Vepřová panenka v anglickém kabátku, špenát, šťouchané brambory 4) Banánový řez s karamelem a čokoládou.

Čtvrteční večeře proběhne pod taktovkou vousáče Romana (31) z Mostu, který se charakterizuje jako „tvrdohlavý snílek“. Roman se nedávno vrátil z Anglie a je doma, pomáhá své ženě se synem. Co na to řeknou hosté? Bude se o tom hodně mluvit a také o hostitelově sbírce Batmanů. Alespoň má však Roman čas věnovat se vaření a přípravě menu. To jeho bude vyladěné a moderní. Však mu s tím pomáhal šéfkuchař. To se ale některým nebude moc líbit. Co svérázní hosté řeknou na batáty nebo třeba kozí sýr? Čtvrteční menu: 1) Sýrové kuličky, plátky řepy, pečené ovoce 2) Bramborový krém s houbami 3) Kachní prso, silná omáčka z portského vína, batátové pyré 4) Láva cake s ovocem.

A jako poslední se k plotně postaví jediná žena skupiny a benjamínek týdne. Markéta (21) je těhotná, takže někdy jí za dva. Pánové jsou moc zvědaví, co pro ně jediná žena ve finále připraví. Ani Markéta je ale domů nepozve, vařit bude u své maminky. Recepty pro poslední večeři si našla na internetu. Vybrala ty správné? Markéta je ve výhodě, už ví, komu co nechutná, a může se tomu přizpůsobit, Oliver se tak dočká speciálních porcí. Co tomu řeknou ostatní? Páteční menu: 1) Rajčátkovo mozzarellový špíz se slaninou 2) Pórková polévka 3) Kuřecí prsa s višňovou omáčkou a žampiony 4) Staročeské dvojctihodné koláče.

Jak poslední večer a celý příští týden dopadnou? Kdo to na severu Čech vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika?

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.