Seriály a filmy

15. května 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z

V Libereckém kraji, kam se příště opět podíváme, uvaří tři ženy a dva muži. A dámy se už první večer zdají být velmi temperamentní.

Úkolem týdne by měly být v Česku stále tak oblíbené chlebíčky – obložené, nebo jen namazané nějakou dobrou pomazánkou. Pokud nedopadne večeře podle představ soupeřů, možná se ještě rádi dojedí úkolem týdne. Nejmladší účastníci je osmnáct let a je už vdaná. Nejstaršímu vařícímu muži je přes čtyřicet. A od středy se nad libereckým Prostřeno! budou stahovat mraky – Andrea a Marián se nemusí. Kdo to na severu Čech nakonec vyhraje? Mládí, nebo zkušenost? Žena, nebo muž? To uvidíte už příště!

Jako první se k plotně v pondělí postaví dvojnásobná maminka, momentálně na rodičovské dovolené s ročním Tobiáškem. Lucie (35) je vyučená cukrářka. Ač si moc přála přichystat ukázkovou večeři, spálila maso téměř na uhel a porce dezertu se hostům zdála příliš obrovská. Pánové jsou sice v menšině, ale rozhodně se mezi ženami dokážou prosadit. Na to, že je to první večer, vůbec nebude oťukávací, hosté se nebojí projevit. Luciino menu: 1) Salát s pečenou řepou a kuřecími nugetkami 2) Netradiční česnečka s bagetkami 3) Vepřová pečínka na medu se šťouchanými bramborami a pikantním dipem 4) Vzpomínka na léto.

Úterní vaření bude patřit zaměstnankyni cukrárny Leoně (18). Ta je benjamínkem skupiny a hosty přivítá v malém bytě, který obývá s manželem. Hosté jsou zaskočeni nejen rozměry bytu, ale hlavně tím, jak moc je Leona věřící křesťanka. Po bytě má vystaveny různé artefakty víry a pro ateisty to bude docela šok. Stejně jako Leonin romský původ, protože na první pohled by to vůbec nepoznali. Ale v první řadě půjde samozřejmě o jídlo. Zaboduje druhá hostitelka u svých kolegů s mlsnými jazýčky? Menu zní lákavě: 1) Tatarák z lososa, opečený toust 2) Hovězí vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky 3) Hovězí líčka na víně se šťouchanými bramborami 4) Mléčné řezy.

Středeční večeři připraví další dvojnásobná maminka na mateřské dovolené Andrea (28). Ta se vyučila malířkou skla a keramiky a pracovala jako prodavačka. Hostitelku, kterou do soutěže přihlásila kamarádka, ovládne při přípravě večeře stres a nervozita. Andrea nesnáší kritiku a atmosféra u stolu pomalu, ale jistě houstne. Čím větší výtky, tím hustší dusno. Hostitelka je ze svého večera rozmrzelá a je zřejmé, že po zbytek týdne to jen tak nenechá. 1) Lehký salátek s domácí bagetkou 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Pečené brambory s česnekovým dipem a naloženou krkovičkou 4) Čokoládový dortík s tvarohem.

Ani ve čtvrtek, kdy vaří první muž liberecké skupiny, se atmosféra nezklidní. Soutěžní večeři bude podávat živnostník Marián (41). Vyučený číšník už jednou v televizi byl, když ho v pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich učil připravovat cappuccino. Jak se mu bude dařit v Prostřeno!? Zde mu nikdo pomáhat nebude. Marián pro hosty připraví na příklad panenku s překvapením. Hosté budou ale hlavně překvapeni ze sbírky zbraní, kterou doma má. A z dusna, které pokračuje. Marián se ukáže jako svérázný hostitel, který se s ničím moc nemaže. A už vůbec ne s Andreou. Všichni budou svědky otevřeného střetu u stolu. Jak tohle dopadne? 1) Francouzská bagetka s kuřecími prsíčky a zeleninou 2) Drůbeží vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Panenka s překvapením 4) Bibi buchta.

Poslední večeři připraví zadaný a aktivní obchodní poradce Jiří (34). Ten rád jezdí na skateboardu, na kole nebo se věnuje práci na zahradě. A také ho baví vaření. Hosty překvapí například vietnamskými závitky. Bude i ve finále pokračovat dusná atmosféra z předešlých večerů? S jakou náladou dorazí Andrea a s jakou Marián? Po čtvrtku na to budou všichni docela zvědaví. A hlavně na to, kdo to v pátek vyhraje. Vždyť jde nejenom o 60 tisíc korun, ale hlavně o hostitelskou čest. Jak hostí zareagují na Jirkovo nevšední a moderní menu? 1) Vietnamské závitky 2) Hrášková polévka s uzeným lososem 3) Kuřecí z jedné pánve, rozmarýnové brambory, salát s černou čočkou a granátovým jablkem 4) Tart s jahodami.

Sledujte Prostřeno! každý všední den i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.