Seriály a filmy

1. března 2022 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze muži. Tři ku dvěma kráskám. A navzájem si nedarují vůbec nic. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava sýra?

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Ital Daniele. Nyní pracuje jako pomocný kuchař v nemocnici. Má přítelkyni a považuje se za pracovitého a tvrdohlavého. Do pořadu se přihlásil sám, protože rád vaří, a pořad Prostřeno! pravidelně sleduje. Těší se na dobrou zábavu a zkušenosti. Pokud vyhraje, tak peníze použije na cestování. Vaření doslova miluje a vaří téměř každý den. Nejí vnitřnosti, miluje steaky na grilu a při stolování mu vadí mlaskání. Co bude podávat? Na talíři se objeví: 1) carpaccio s focacciou, 2) slepičí vývar, 3) líčka na víně s bramborovou kaší, 4) crema Catalana.

Úterní večer bude patřit Jakubovi. Pochází z Valašska a má čtyři sourozence – Jakub je z dvojčat. Byl tři roky ženatý, nyní žije sám. Jeho největším koníčkem je amatérská hra na hudební nástroje. Pravidelně hraje na cimbál v cimbálové muzice Šternovjan z Újezdu u Brna. Dále rád vaří, baví ho cestování po zajímavých místech v České republice i po zahraničí. Do pořadu ho přihlásili kolegové z práce, protože občas přichystá nějaké drobné občerstvení a oni si ho pochvalují. Jak se mu bude dařit? Podávat bude: 1) paštika z kuřecích jater, 2) dýňový krém, 3) vepřová panenka Wellington s máslovou zeleninou, 4) čokoládová pěna s malinovým přelivem a ovocem.

Středeční hostitel Vlastimil se považuje za patriota a vařit také bude typicky české menu. Do pořadu se přihlásil sám, protože nad tím přemýšlel již dlouho a chtěl si to vyzkoušet. Má rád výzvy a dobré jídlo. Rád připravuje skoro vše, ale nerad dělá sladké. Rád zkouší nové recepty, které si upravuje. Miluje vaření na přímém ohni. Vzpomíná, že jednou utopil mobil ve fritovacím hrnci – a po vytažení a vysušení mobil fungoval dál! Telefon se servírovat tentokrát nebude. Na řadu přijdou pokrmy z posvícenských hodů. Co se bude podávat? 1) paštika s domácím pečivem, 2) vývar z drůbků, 3) pečená kačena, červené zelí, erteplové šulánky na másle, 4) vdolky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, stájnice Tereza. Žije s tátou a přítelem na ranči. Ve stejné budově žije i její sestra a máma – rodiče jsou rozvedení a mají rozdělené bydlení. Doma jim dělá společnost spousta koček a koní. Tereza žije s otcem, ale vařit bude v bytě mámy. Jejím velkým koníčkem je hra na ukulele, má ráda koně a svoji práci, ráda jezdí na koni a baví ji vaření. Sama o sobě tvrdí, že se považuje za pohodového, ale dynamického člověka. Do pořadu se přihlásila sama především kvůli výhře. Chtěla by vyhrát, aby mohla s tátou vylepšit ranč. Budou její inovace stačit na výhru? Podávat se bude následující: 1) bramborové placičky s domácími škvarky, 2) čirý hovězí vývar s masem a domácími nudlemi, 3) svíčková na smetaně a houskový knedlík, 4) horká láska.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se Katrin. Ta je nyní na mateřské dovolené. Ráda jezdí na různé výlety, baví ji tvoření, vaření a její děti. K vaření ji vedl její táta a měl rád jídla, která Katrin vařila. Otec bohužel zemřel a Katrin si chce vyzkoušet, jestli umí opravdu vařit a bude její jídlo chválit i někdo další. Proto se přihlásila do Prostřeno! Těší se na nové zkušenosti. Pokud by vyhrála, tak by poslala svoji mámu na dovolenou a dětem by pořídila skvělé dárky. Při stolování jí vadí mlaskání, škrábání příborem o talíř a upatlané sklenice. Jak bude její menu a hlavně prostírání vypadat? Podávat se bude toto menu: 1) šneci, 2) bramboračka, 3) bavorský špekový knedlík, červené zelí, kachna 4) nepečený dort.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.