Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje, Brna a okolí

Druhé premiérové Prostřeno! se po prázdninách odehraje v Jihomoravském kraji, konkrétně v Brně a jeho blízkém okolí.

V tomto týdnu se sejdou tři ženy a dva muži, úkolem týdne bude pesto. A nehraje se už jen o 60 tisíc korun, ale i o dalších 30 tisíc od diváků, kteří bodují pro hostitele, co se jim zdá nejsympatičtější nebo nespravedlivě ohodnocený. Ten ze soutěžících, jenž získá nejvíc diváckých bodů, vyhraje diváckou volbu a hlavně 30 000 korun! A jeden z hlasujících diváků obdrží také odměnu ve výši 5 000 korun. Kdo to v moravské metropoli a v Jihomoravském kraji nakonec vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se k plotně postaví projektový IT manažer Martin (30). Ženatý otec dvou synů bydlí ve třípokojovém bytě. Hodně si věří a přál si předvést výkon bez chybiček a pro své hosty připravit dokonalý večer. Jenomže parta, která se mu sešla u stolu, se kritizovat nestydí. A tak se bude řešit, že řízek je až příliš obyčejný, příbory zase špinavé. Ale také se chválí a v pondělí bude i legrace. Jaké bude Martinovo menu? 1) Citrusový salát s červenou cibulí 2) Cuketový krém 3) Telecí v sýrovém těstíčku s jarním bramborovým salátem 4) Crme brlée.

V úterý předvede, co dovede, Slovenka Mária (38). Ta pracovala jako švadlena, barmanka a číšnice. Žije sama ve 2+kk se svými dvěma dospívajícími dětmi. Hosté říkají druhé hostitelce familiárně Majka a chvílemi jí nerozumí. Majka totiž mluví jenom slovensky a její hosté se už těší na slovenskou kuchyni. Dočkají se, ale mají pěkně mlsné jazýčky a dovolí si Majce radit, co patří do pravé slovenské kapustnice (zelňačky). To je tedy odvaha.... Majce se to pochopitelně nelíbí, ale večer si kazit nenechá. Úterní slovenské menu: 1) Lososové prekvapenie s domácim pečivom 2) Kapustnica 3) Zemiakový šalát, rezne 4) Ľadové kocky.

Středeční večeři připraví rozvedená Mirka (50), která vychovala tři děti a už je také babičkou. Vyučená kadeřnice a bývalá servírka pozve hosty do rodinného domu a bude příjemným překvapením. Mirce totiž z tváře nemizí úsměv, a to je nakažlivé. Hostitelka vytvoří příjemnou domáckou atmosféru, a ještě k tomu uvaří menu, na jakém si Moraváci pochutnají. Až na drobnosti půjde všechno jako po másle. A Mirčino menu je nejen nápadité, ale hlavně dobré: 1) Tousty s uzeným lososem a olivami 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky 3) Plněná vepřová panenka na bylinkové omáčce, gratinované brambory 4) Smetanový moučník s amarettem.

Ve čtvrtek soutěžní večeři uvaří Honza (39). Druhý z mužů vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, ale nyní pracuje jako montážník. Jan je ženatý, se ženou má syna, z předchozího manželství má jednu dceru. Baví ho vaření a muzika. Jan si troufne na zelňačku, a to je něco pro Slovenku Majku! A vzhledem k tomu, že jí Honza pomáhal s úkolem týdne, od ní očekává to samé. Pánové se s Majkou vůbec tak nějak špičkují. Najednou Slovence Majce přestávají rozumět a dožadují se překladu. Majka se s nimi ale nemaže a ozvat se tedy rozhodně dokáže. Co Honza připraví? 1) Domácí paštiku s domácím čmoudem a pečivem 2) Zelňačku 3) Hovězí na víně, bramborovou kaši 4) Mrkvovou buchtu.

Poslední večeři nachystá maminka na rodičovské dovolené Romana (35). Vyučená servírka pracovala jako cukrářka, servírka i prodavačka. Nyní je doma s půlročním synem a s manželem už čekají další miminko. Romana vsadí třeba na gulášovou polévku a Majka doufá, že v ní nebude plavat mleté maso. A ono tam je... Ochutná Majka polévku? A jak bude u Romany chutnat ostatním její páteční večeře? 1) Listové šátečky 2) Gulášová polévka 3) Hovězí líčka na víně, bramborová kaše 4) Mini větrníčky.

Během finále se začíná řešit výhra, kdo najde pod poklicemi vysněnou odměnu? A bude potřeba ještě něco dořešit? Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.