Připravujeme Prostřeno! z Královéhradeckého kraje

Prostřeno! se bude odehrávat v Královéhradeckém kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou muži v převaze.

Podaří se jediné dámě týdne, mladé Kristýně, dokázat, že ženy to mají v kuchyni více zvládnuté? A kdo si nejlépe poradí s úkolem týdne, kterým bude pro tentokrát příprava paštiky? Kdo si představení v kuchyni užije a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě Vy!

Jako první se do kuchyně postaví invalidní důchodce Jiří (58). Jiří pracoval celý život ve strojírenství – jako operátor výroby. Jeho snem bylo stát se kuchařem, ale to se mu nevyplnilo, a tak vaří alespoň doma pro radost. Je svobodný a žije sám s pejskem. Mezi jeho koníčky patří historie, práce na zahrádce a procházky se psem Vokem. Pořad Prostřeno! má rád a pravidelně ho sleduje, a tak si chtěl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je. Na jaká jídla se mohou jeho hosté těšit? Na talíři se jim objeví: 1) Jarní salát, bagetka s bylinkovým máslem a brusinkovým sýrem, 2) vývar z oháňky s domácími nudlemi, 3) srnčí na víně s houskovým knedlíkem, 4) lívanečky s borůvkami a se šlehačkou.

Úterní večer bude patřit taktéž Jiřímu (22). Ten vystudoval střední hotelovou školu, obor hotelnictví. Studium zakončil maturitou. Pracuje jako číšník. Je svobodný, bezdětný, a pokud není v práci, tak se věnuje svým koníčkům a tráví čas s rodinou a přáteli. Žije v rodinném domě společně s prarodiči (každý má své patro) – dům nyní začíná procházet rekonstrukcí. Zaujme a získá body navíc i díky zábavě, kterou si pro hosty připravil? A jak bude jeho menu vypadat? 1) Vajíčkové rolky s rozpečeným rohlíkem a bylinkami, 2) hráškový krém s krutony zakápnutý zakysanou smetanou, 3) burger s kuřecím prsem, volským okem, slaninou a hranolkami, 4) čokoládovo-banánové muffiny s domácí šlehačkou.

Středeční hostitelka Kristýna (29) vaření miluje. Je její um ale na výhru dostatečný? Kristýna miluje saláty, čerstvou zeleninu, různé kaše, sladké i slané snídaně, míchaná vajíčka, krůtí maso na různé způsoby a vše, co je rychlé, chutné a jednoduché na přípravu. Má ráda jumping – vede i vlastní lekce. Občas si zajde s kamarádkami na kávu a něco dobrého. Dokáže zaujmout své soupeře, nebo jim její jídlo bude připadat příliš neobvyklé? Zaboduje, nebo propadne? Jak budou vnímat hosté to, co jim Kristýna připraví? Budou to 1) Ovesné bliny s bylinkovým sýrem, 2) Květákový krém, 3) kančí ragú s bramborovým knedlíkem, 4) mrkvová roláda.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Patrik (25). Do soutěže se Patrik přihlásil sám. Vaření ho baví, především pro přátele. Bude jeho mezinárodně poskládané menu tím, co srazí ostatní na kolena? Vsadili se s kamarády a do soutěže se nejprve přihlásili společně. Na natáčení se těší a bere to jako životní zkušenost. Jak se na jeho kreace budou dívat ostatní soutěžící? Menu bude následující: 1) Lososový tatarák, 2) hráškový krém s bílým vínem, 3) grilovaný hovězí steak s omáčkou foie gras, bramborové pyré, 4) cheesecake.

Poslední soutěžící tohoto týdne, Luboš (47), si chce splnit sen a pomoci škole, kde se skvěle starají o jeho syna. Do pořadu ho přihlásila jeho dcera, protože je Luboš podle ní dobrý kuchař. Pokud by vyhrál, tak by část peněz daroval škole ZŠ a MŠ NOVA, kam chodí jeho nejmladší, a se zbytkem případné výhry by potěšil svá zvířata. Jako zábavu si pro své hosty připraví stínové divadlo žáků ZŠ a MŠ NONA. Má šanci na výhru? 1) Sušená rajčata se slaninou, zeleninový salát, 2) kuřecí kaldoun, 3) vepřová kýta na grilu, chléb, dresinky a salát, 4) panna cotta s ovocným přelivem.

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.