Připravujeme Prostřeno! z Libereckého kraje!

Příští Prostřeno! proběhne v Libereckém kraji. Hlavní šedesátitisícovou výhru si tam budou chtít vyvařit a vysoutěžit tři mladí muži a dvě ženy.

A čeká je opravdu náročný úkol týdne nejen na čas, ale i na kuchařskou zkušenost – půjde o domácí chléb. Pokud má někdo domácí pekárnu nebo pečivo už tak v plánu, bude jistě rád. Na Liberecku to bude hodně o taktice - dva pánové se totiž rozhodli, že budou body šetřit. Stane se z toho dramatická bitva taktiků? A kdo ze soutěžících získá největší sympatie diváků a tím vylepší domácí rozpočet o 10 tisíc korun? To uvidíme už příště!

Jako první se k plotně postaví operátorka výroby Šárka (25), která vystudovala hotelovou školu a o víkendech vypomáhá v rodinném penzionu. Zadaná slečna připraví zajímavé menu. A bude zvědavá na příchod svých soupeřů. Jeden z hostů ji překvapí informací, že už jednou v jejich libereckém 3+1 byl. Na mejdanu. Šárka se asi bude mít na co ptát svého partnera. A u bodování se ukáže, že tento týden bude hodně soutěživý… Pondělní menu: 1) Palačinka se šunkou a sýrem s cherry rajčátky a mozzarellou 2) Lehká čočková polévka 3) Krůtí roládka, mačkané brambory a fazolové lusky 4) Svěží kokosová buchta s flambovaným ananasem, vídeňská káva.

Úterní večer bude patřit mamince na mateřské dovolené Heleně (35), která vystudovala dějiny umění. A na jejím bydlení je to znát. Druhá hostitelka návštěvu přivítá v útulném domečku, kde to každým koutem dýchá pohodou a přívětivou domácností. Helena je umělecká duše a nezapomíná na to ani na mateřské dovolené. Jak se ale hostitelce povede její menu? Bude Hela kreativnía úspěšná i ve své kuchyni? Někomu jídlo s mezinárodními prvky bude chutnat, někdo bude kritizovat. A jak se bude líbit neobvyklá zábava? Úterní menu: 1) Paštika z drůbežích jater 2) Polévka Vichyssoise 3) Zapečené kotlety s bramborami a šlehačkou 4) Mini Pavlova s čerstvým ovocem.

Středeční soutěžní menu nachystá odborný referent Jan (25), který si během vysokoškolského studia přivydělával jako poštovní doručovatel. Milovník rybaření, florbalu, filmů a seriálů se před kamerou trochu stydí. Ale v kuchyni zabojuje a ohledně surovin je odvážný. S třesoucíma rukama připraví moderní odlehčené menu. Jak se stydlín Honza popere s rolí hostitele? U stolu se bude docela dost kritizovat. Ustojí Honza kritické hlasy a taktické pokusy? Odhalí někdo oba taktiky? Středeční menu: 1) Tatarák z lososa 2) Špenátový krém 3) Pečené králičí stehno na zelenině, bramborové špalíčky, kedlubnové zelí 4) Cheesecake.

Čtvrteční večer má na bedrech nejmladší hostitel, student ČVUT Martin (20). Ten celý týden pojal jako velkou taktickou hru. Body počítá opravdu komplikovaně. A nikdo neví, co od studenta jaderné chemie čekat. On to chvílemi neví ani Martin. Důležité bude, jak uvaří. A Martin si s ničím těžkou hlavu nedělá. Jako správný chemik bude dělat pokusy, hosté se dočkají i makromolekulární kuchyně. Také zábava bude chemická, s pokusy. Snad to všechno (včetně večeře) nebouchne. Čtvrteční menu: 1) Tajemná špona 2) Lehce vařený, lehce zelený, čistě veganský druhý chod 3) Kuře v kari župánku s národní čínskou rýží 4) (Ne)chutná chemka.

I poslední večer bude mít na starosti muž, vyučený zedník a nyní pizzař Radim (23). Ten vaření doslova miluje. A jednou by se rád stal šéfkuchařem. Jenomže příprava soutěžního menu je jen pro silné povahy. A tu Radim nemá. Je rád, že je rád a že se mu menu vůbec podaří dokončit. A jak se říká, co se může, to se taky pokazí. Jak skončí tenhle nervák? Zachrání Radimovo finále aspoň zábava? Řešit se bude pochopitelně i taktika a bodování. Páteční menu: 1) Domácí bůčková a játrová paštička s rozpékaným toustem, brusinkami a tymiánem 2) Hráškový krém s opečenou slaninkou a houskovými krutonky 3) Prokládaná krkovička bez kosti se sladkokyselým nádechem, formovaný šťouchaný brambor s jarní cibulkou a bylinkovým máslem 4) Kávová panna cotta přelitá borůvkovým rozvarem.

Jak to nakonec dopadne? Kdo na Liberecku vyhraje? Dobré jídlo, nebo taktika? Dívejte se na Prostřeno! i příště a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.