Seriály a filmy

24. srpna 2021 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Jedna žena a čtyři muži. Přesně takový bude poměr sil u stolu v tomto týdnu. Přesně oni budou bojovat o čest hostitele a výhru k tomu.

Komu se zadaří a s jakým menu? Zvítězí klasická jídla, nebo experimenty? Budou ostatní hodnotit opravdu jen schopnosti v kuchyni, nebo i další aspekty, jako je například věk či profese nebo bydlení? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava topinek?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví důchodce René. Milovník piva, pobytu v přírodě i dobrého jídla. Vařit bude u své dcery, která ho do pořadu přihlásila, protože je jasné, že do chatičky, kterou René obývá, by se jeho hosté a štáb nevešli. Připravovat bude domácího králíka, což vzbudí obavy už při čtení ruliček. Komu vlastně vadí králík a proč? Trefí se René svým menu do chutí lidí, které nezná a které nikdy neviděl? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu: 1) okoun v pivním těstíčku, 2) houbová polévka, 3) králík na šalvěji s fazolovými lusky, šťouchané brambory, 4) čokoládová pěna.

Úterní večer bude patřit řidiči Michalovi. Je nezadaný a žije se dvěma spolubydlícími. Nyní nemá přítele a tráví hodně času v práci, která ho baví. Je hodně společenský a rád se seznamuje s novými lidmi. Přihlásil se sám na popud svých kamarádů, kteří by to udělali případně sami, protože si myslí, že Michal je dobrý kuchař a hostitel. Má rád maso a spousta masa bude i v jeho menu. Jak to hosté ocení? Podávat se bude: 1) lososový tatarák, 2) masový vývar, 3) steak z hovězí svíčkové třikrát jinak, opékaný brambor, 4) smetanové překvapení.

Středeční hostitelka, maminka Andrea, se do Prostřeno! dostala proto, že ji přihlásil její syn. Nyní je devět let v domácnosti a stará se o syna, který má onemocnění ledvin. Je rozvedená a má dvě děti – dceru Terezii, 18 let, a syna Adama, 11 let. Žije se svými dětmi. Ráda připravuje jídla, která chutnají jejím dětem, má ráda grilované maso. Nikdy by nesnědla segedínský guláš, zelňačku a špagety. Nebrání se ochutnání něčeho nového. Jaké bude její menu: 1) plněné vejce trochu jinak s křupavou houstičkou, 2) krémová cibulová polévka, 3) vepřová panenka v pepřové omáčce, královské brambory, 4) ovocné košíčky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, student Vojtěch. Má dvě starší sestry a s rodinou se snaží trávit hodně času. V budoucnu by se rád uplatnil v oboru, který studuje (krajinářská architektura). Rád by podnikal, případně získal práci ve státní správě v oblasti životního prostředí. Do pořadu ho přihlásila jeho starší sestra, protože si zkoušel se svými kolegy vlastní Prostřeno! a Vojtěchovi se to zalíbilo. Sestra ho tajně přihlásila a Vojtěch rád nabídku přijal. Co se bude podávat a mají o Vojtěchovi jeho sestry oprávněně vysoké mínění? 1) variace tortill, 2) poctivá bramboračka s beskydskými hříbky, provoněná majoránkou a česnekem, 3) zapečené lasagne s rajčatovou omáčkou, mletým masem a bešamelem, 4) ořechový řez s lahodným krémem zdobený sekanými ořechy a čokoládou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí energetický poradce Jakub. Do pořadu se přihlásil sám, protože rád vaří pro lidi a myslí si, že umí vařit dobře. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na vybavení bytu a umělé oplodnění, které s přítelkyní řeší. Jídla do menu si vybral, protože jsou nejoblíbenější, která doma vaří. On sám má rád jídla, která jsou dobře připravená a skvěle vypadají. Jeho vášní je grilované kuře. Řídí se mottem, že láska prochází žaludkem. Co se u něj tedy objeví na talíři? A půjde o menu vítězné i láskyplné? Podávat se bude následující: 1) kubovy placičky a pikantní směs s kuřecími játry, 2) falešná dršťková polévka z hlívy ústřičné, 3) steak z tuňáka, batátovo-bramborové pyré a grilovaná zelenina, 4) domácí vanilková zmrzlina s rozvarem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.