Připravujeme Prostřeno! ze Zlínského kraje

Prostřeno bude tentokrát ve Zlínském kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou ženy v mírné převaze.

Navíc se na jednom prostřeném stole objeví čistě vegetariánské menu. Jak se s ním ostatní popasují? Neubere si soutěžící s tímto přístupem ke stravování rodiny cenné body?

Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků, pokud bude mít trochu štěstí. Sledujte Prostřeno!, hlasujte a třeba to budete právě vy!

Jako první se k plotně postaví Boženka (51). Pracovnice obecního úřadu je veganka a pro své hosty připraví veganské menu. Boženka se ale při přípravě menu pořádně zapotí. Vždyť jen polévku bude dělat nadvakrát. Nic netušícím hostům bude docela dlouho trvat, než veganku v Božence odhalí. Jak si hosté pochutnají na rostlinné stravě? Bude někomu chybět maso? A jak se ostatní domluví s Boženkou? Bude při jejich večeřích něco jíst? Respektive co bude jíst? 1) Tatarák od Milušky 2) Laksu 3) Segedinský guláš 4) Cheesecake.

Druhý večer bude patřit Vladimíře (44). Ta pracuje v penzionu a ve volném čase ráda šije, vaří, věnuje se bytovému designu a zahradě. Baví jí renovace nábytku a ráda sbírá staré věci. Vlaďka je žena podnikavá. Jak se jí bude dařit u plotny? Vlaďka připraví menu nejen pro masožrouty ale i pro Boženku. Bude pro ni připravovat rostlinné varianty. Stihne Vlaďka potom všechno připravit? Podaří se Vlaďce zvládnout i rostlinné varianty tak, aby byly chutné? Vladčino menu zní lákavě : 1) Slané trubičky a lehký salátek v sýrovém hnízdečku 2) Rodinná polévka 3) Losos s bylinkami 4) Tvarohová dobrota.

Petr (27) sice vystudoval obchodní akademii, ale živí se jako zedník. Rád chodí cvičit do posilovny, hraje fotbal, florbal a hokej. Baví ho hrát také online hry na počítači. Petr žije sám, ale doma má kytičky a to budou jeho soupeřky hodně řešit. Petr má rád pečené vepřové koleno. Nějaké veganství ho moc nezajímá. A tak k tomu také přistoupí. Boženka dostane víceméně to, co ostatní. Nají se vůbec? Petr bude mít co dělat, aby připravil své vlastní menu. Knedlíky mu dají zabrat. Zapomene do nich dát vajíčko a divná hmota se mu rozvaří. Podaří se je zachránit? Jak dopadnou ostatní pokrmy? Pro své hosty chystá 1) Celozrnné jednohubky s avokádovou pomazánkou a lososem 2) Smetanovo-česneková polévka 3) Pečená kachna s červeným zelím 4) Čokoládový cheesecake.

Čtvrteční hostitelka Patricie (18) zatím ještě studuje a pracuje brigádně jako barmanka a recepční v autokempu. Má ráda ryby, maso, ovoce, zeleninu, sacharidy a bílkoviny. Patricie sází na moderní menu. Hosté brzy pochopí, že tahle studentka střední školy se vyzná a v kuchyni se umí otáčet. Hosté budou mít spoustu otázek a velká očekávání. Dokáže je Patricie naplnit? Vyjde mladé hostitelce vše podle představ? Snažit se bude hodně. A jak si poradí s vegankou Boženkou? Zvládne navařit i pro ni anebo by si Boženka raději měla nosit svačiny? Co tedy ochutnají hosté ve čtvrtek? 1)Kachní paštiku s domácím chlebem 2) Dýňový krém s kari 3) Kachní prsa s višňovou omáčkou, bramborovo-batátové pyré 4) Čokoládový fondant

Páteční večer si vezme na starosti Michal. Mladý hostitel pracuje v zahraničí jako montér a když se vrací domů, žije s maminkou. Michal má rád šéfkuchaře a jejich recepty. A pokusí se je napodobit. Podaří se Michalovi navařit, jako vaří šéfkuchaři? Anebo se ukáže, že když dva dělají totéž, není z toho stejné jídlo? A jak přitom složitém menu zvládne chystat jídla pro veganku Boženku? Michal se rostlinné výzvy rozhodně nebojí. A proč se bude listovat Kamasutrou? Na co ji Michal používá? A proč ji nastraží pro zvědavé hosty? A jak celý týden dopadne? Co Michal připraví? Nachystá šéfkuchařské menu: 1) Špagety s krevetami 2) Brokolicový krém 3) Hovězí Wellington 4) Mléčný řez.

Vyhraje dobré jídlo, anebo zvítězí jiné pohnutky? Napínavé to bude až do konce!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.