Seriály a filmy

20. srpna 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Jihomoravského kraje

V Jihomoravském kraji k prostřenému stolu usedne velmi mladá parta nadšených vinařů. A jejich jídelníčky znějí ambiciózně. Týden bude téměř celý ve znamení žen, „kazí“ jim to jen jediný muž.

Těšit se můžete na svobodnou maminku Míšu, temperamentní Báru, umírněnou Hanku a zcestovalou Simonu. Kdo bude konkurovat této holčičí čtyřce? Milovník vína Radovan. A jaký úkol týdne potrápí Moraváky? Musí pro své soupeře vyrobit nějakou dobrou domácí zmrzlinu. A to nebude všechno. V neděli se jihomoravská parta sejde znovu na Poslední večeři. Jak budou hosté reagovat, když budou společně sledovat ukázky? Co se stane, až se dozví, jak kdo bodoval? Sáhne si někdo do svědomí? Stejně jako celý týden, i nedělní díl bude o vztazích a vínu. Dívejte se i příště na své oblíbené Prostřeno!

Jako první se v pondělí představí svobodná maminka, samoživitelka Míša (24). Ta má tak malý byt, že by se do něj její zatím neznámí hosté ani nevešli. A co teprve štáb? A tak svůj domov Michaela soupeřům jenom ukáže a večeři bude podávat ve vypůjčeném bytě. Bude to někomu vadit? A jak se čtyři ženy a jediný muž u stolu dokážou pobavit? Co poprvé ochutnají? 1) Cuketové rolky 2) Vichyssoise 3) Hovězí líčka s bramborovým pyré 4) Ovocné šarlotky.

Druhou soutěžní večeři připraví temperamentní Bára (26). Ta je zvyklá v práci na to, že lidi řídí, ale dokáže uřídit i samu sebe v kuchyni? V té její totiž v úterý zavládnou zmatky. Dokáže se Bára ze všeho vykroutit a vyvázne nakonec se slušným výsledkem? Pusu má na to prořízlou dost. A co témata u stolu? Uslyšíme slovo taktika! Bářino menu zní lákavě: 1) Kachní játra na portském víně, opečený toust 2) Hráškový krém s opraženou slaninou 3) Panenka s cibulovo-hořčičnou omáčkou, šťouchaný brambor s cibulkou a slaninou 4) Makovec v čokoládě s domácí skořicovou zmrzlinou a šlehačkou.

Třetí večírek má uprostřed týdne v režii mladá hostitelka Hanka (22). Ta víno nejen miluje, ale také studuje. A při zábavě se budou sekat hrdla. Naštěstí ne hostům, ale půjde o atrakci zvanou sabrage. Hanka je tak zaujatá vínem, že ani nestihne připravit úkol týdne. Bude se pokoušet nějak to vysvětlit, nebo bude zatloukat? Víno bude provázet i jednotlivé chody jejího menu, každé jídlo doprovodí jiný druh vína. Co ochutnají Hančini soupeři? 1) Plněná rajčata na toustu a rukolovém salátku 2) Mrkvové cappuccino s praženými dýňovými semínky 3) Vepřový Wellington se švestkovou omáčkou a šťouchanými bramborami 4) Čokoládovo-smetanové lasagne s malinovou omáčkou.

Čtvrtou večeři podává Simona (27). Manažerka, sportovkyně a distingovaná hostitelka připraví své oblíbené pokrmy. Jenomže hosté jsou ve čtvrtek už hodně zmlsaní a nároční. A tak se bude ozývat i kritika. Zábava bude - jak jinak - než vinařská, hosté budou hádat druhy vína. Ne všem se to ale bude zamlouvat… A Radovan připadá soupeřkám srandovní… Jaké bude menu předposlední večeře? 1) Paštika s vinným želé, pečivo 2) Krémová polévka z pečeného česneku, pražené mandle 3) Pečené stehno na mandlích a víně, bramborové pyré s kořenovou zeleninou, bylinková polenta 4) Čokoládový koláč, jahody s balsamikovou redukcí.

Poslední večeři a celé finále má na svých bedrech vinař Radovan (27). Dámy budou zvědavé, co svobodný mládenec předvede, nikdy nežil s přítelkyní, bydlí s rodiči. Doma bude mít naklizeno, co dalšího o něm jeho příbytek prozradí? A soupeřky jsou velmi kritické, na Radovanovi nenechají nit suchou. Ustojí jediný muž týdne osten ženské kritiky? I on vsadil na moderní a světácké menu: 1) Lososové rillettes 2) Hrášková polévka se sýrovými krutony 3) Ragú Bolognese s galetami 4) Eton mess.

Všichni jsou v pátek hlavně zvědaví, jak jejich týden dopadne a kdo vyhraje. Nervozita je na hostech znát. Kdo si tentokrát odnese krásných padesát tisíc korun? To teprve uvidíte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.