Seriály a filmy

3. prosince 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Pardubického kraje!

Předposlední Prostřeno! v tomto roce se odehraje ve východních Čechách. Barvy Pardubického kraje reprezentuje jediný muž a čtyři ženy, z toho dvě velmi mladé, první a poslední účastnici dělí od sebe pětačtyřicet let.

Jaký úkol týdne Východočechy potrápí? Bude to zdejší krajová pochoutka, pardubický perník, ale měl by být v netradiční, zdravější úpravě. A mezi hosty se vyskytne opět jedna vegetariánka, jak moc soupeřům zamotá hlavy? A kdo v pardubickém Prostřeno! nakonec vyhraje báječných padesát tisíc korun? To uvidíte už příště!

První soutěžní večeři přichystá důchodkyně Lída (61) z Vysokého Mýta. Maminka tří dětí a babička sedmi vnoučat ukáže, že nepatří do starého železa a s mladými, kteří se jí sejdou u stolu, si rozumí. Lída miluje květiny a preferuje recepty z vepřového masa. Proto se jí uleví, když vegetariánka Barbora oznámí, že tento týden udělá výjimku a maso jíst bude. Hosty bude bavit Lídina zábava kolíčkovaná, je to totiž velká legrace. Pondělní menu bude ale tradiční: 1) Plněné rajče a paprika se slaným pečivem 2) Nudličková polévka 3) Svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem 4) Dezert s borůvkami.

Úterní hostinu připraví studentka Nela (18), kterou do pořadu přihlásila maminka. Nela své soupeře překvapí, jak se umí přes své mládí v kuchyni otáčet. Vyučila se jako servírka a kuchařka a jako servírka při studiu brigádničí. Je zadaná, miluje sport, fotbal, jízdu na koni a cestování. Nejdříve se zdráhala, pak se ale rozhodla výzvu přijmout a soutěže se zúčastnit. Nenechá se zaskočit nervozitou? Její menu je příjemným překvapením: 1) Tataráček z lososa s opečeným toustem 2) Kuřecí vývar se zeleninou a nudlemi 3) Grilovaná vepřová panenka se šťouchaným bramborem a pečeným fenyklem na bylinkovém másle 4) Medovník.

Uprostřed týdne večeři přichystá zkušená hostitelka a vyučená cukrářka Petra (27) ze Svitav. Má syna a přítele a pracuje v hypermarketu. Petra je celý večer nervózní a nesvá, nelíbí se jí, v jaké náladě hosté přišli. A tak se rozhodne to rozseknout a zeptá se. Reakce ji překvapí… Petra si zakládá na tom, že vaří zdravou kuchyni a menu připraví bezlepkové. Soupeři to ale zcela neocení, i když středeční menu vypadá na první pohled lákavě: 1) Drůbeží galantina na zelném salátě s bazalkovým pestem 2) Hráškové cappuccino 3) Hovězí líčka na černém pivu s bramborovým pyré a kořenovou zeleninou na másle 4) Tiramisu s jahodami.

Ve čtvrtek pozve hosty k sobě domů jediný muž týdne Jakub (28). Svobodný a nezadaný disponent má rád historii, jízdu na motocyklu a vodní sporty. Od svého vaření v televizi očekává hlavně legraci, v kuchyni bude ale nervózní a v časovém skluzu. Avšak zábava bude perfektní – chce svým soupeřkám ukázat dračí lodě. Zábava se dámám líbí, ale večer provázejí zmatky a ne všechno z ambiciózního světáckého menu se na stole nakonec objeví: 1) Roastbeef na opečeném toustu s crme fraîche 2) Pórková polévka s krutony 3) Panenka sous-vide s dýňovým pyré 4) Dort Sachr.

V pátek večeři připraví benjamínek Barbora (16), která studuje na gymnáziu v Hradci Králové a bydlí v domě s rodiči a sourozenci. Jak si poradí s celým večerem? Bára hosty přivítá v příjemném prostředí, ale chybět nebude tradiční hra na pravdu a snaha dozvědět se něco o Kubovi. Mladičká vegetariánka maso nejí z etických důvodů. Tento týden ale udělá výjimku a maso si s ostatními dá. Bude ho i vařit? 1) Lehký jarní salát s kozím sýrem a brusinkami 2) Brokolicový krém se sýrovými krutony 3) Kuřecí ve sweet chilli omáčce s kuskusem 4) Jablka v županu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.