Seriály a filmy

16. května 2015 12:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy!

Příště nás čeká ryze pražské Prostřeno! Bude v Praze blaze? Kdo tvoří pražskou pětku? Především o zábavu se postarají dva muži a tři ženy. A hned první večer bude velmi výživný. Masu neholduje Kristýna, ale Jakub jí udělá tataráček.

A co to podává za divný přípitek? Jsou to amarouny? Proč se třese jako želé? Těšte se, protože úkol týdne hraničí se sadismem – soutěžící su musí pokusit o speciality z molekulární kuchyně. Že jste o tom ještě nikdy neslyšeli? To nejste sami, někteří hostitelé také ne. Naštěstí to vezmou s humorem… Kdo vyhraje v srdci republiky krásných 50 000 korun? To uvidíte příště!

První hostitel Jakub (31) je ženatý otec dvou malých dětí. Hosty pozve do mederního bytu na Střížkov. Vyučený nástrojař momentálně pracuje jako technik. Charakterizuje se jako sangvinik, extrovert i lenoch, na to má ale dost zájmů. Mezi Jakubovy koníčky patří kapela a hudba, cestování, focení, koloběžka, snowboard. A protože moc rád vaří a svoji ženu by chtěl vzít do Karibiku, přihlásil se do pořadu. K vítězství by mu mělo pomoci menu s převahou hovězího masa: 1) Telecí tataráček se ztraceným vejcem na topince z domácího chleba 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Svíčková Stroganoff, bramborové dukáty 4) Paleo kokosky s ostružinovou omáčkou.

Vúterý se kplotně postaví druhý muž týdne Marek (25). Mladý zadaný barman, který žije se svojí přítelkyní v Košířích, se netají tím, že by chtěl především vyhrát a hodně si věří: „Pravidelně sleduji pořad Prostřeno! a někdy si říkám že bych dokázal uvařit lépe, protože mě někdy až zaráží, co jsou někteří lidé schopni naservírovat na talíř.“ Svého předsevzetí se drží, a přestože je trochu uzavřený, hosty chce dobře pobavit a hlavně nakrmit, napojit a obsloužit. S čím Marek míní zabodovat? 1) Kuřecí maso marinované v jogurtu a kari, tzatziky 2) Česnečka se sýrem a krutony 3) Vepřové výpečky na pivu, zelí z červené řepy, pečený knedlík a vídeňská cibulka 4) Brownies s domácí banánovou zmrzlinou.

Třetí večeři v pořadí připraví ekoložka, aktivistkaa vegetariánka Kristýna (32) z Holešovic, která je hodně alternativní. Zdravá strava je její práce i koníček. I ona ráda vaří – ale po svém. Stejně jako včera Marek pro hosty plánuje též výpečky s knedlíkem, ty její ale budou ze sójového masa! Co řeknou na její menu ostatní? 1) Slunečnicová pomazánka 2) Zeleninová polévka 3) Výpečky se zelím a domácím knedlíkem 4) Banánovo – mangová zmrzlina. Zavděčí se Kristýna svou alternativou k tradiční české kuchyni vůbec někomu? A proč budou mít hosté úkol týdne na sobě místo na talíři? Bude legrace–svérázná lesbička má smysl pro humor…

Čtvrteční menu uvaří mladá projektová manažerka Nela (25): komunikativní, výrazná, ale také trochu cholerická a ztřeštěná hostitelka. Žije s přítelem, který ji do soutěže přihlásil, protože si myslí, že Nela umí vařit. Ctitelka zahraničních receptů tentokrát vsadí na italskou kuchyni: 1) Bruschetta al pomodoro se salátem caprese 2) Minestrone 3) Domácí tagliatelle s omáčkou bolognese 4) Malinové tiramisu. V průběhu jejího večírku bohužel platí rčení, že co se může pokazit, to se pokazí. Hosté kritizují i pořádek v jejím letňanském bytě… A zábava? To bude jedna velká komedie. Až na to, že původní zábava prostě nebude…

Všichni jsou zvědaví, jak dopadne poslední večeře v mezonetovém bytě ve Střešovicích. Podává ji zkušená kuchařka, maminka tří dětí Barbora (38), která má ráda divadlo, zahradu, četbu a běhání. Zkraje bojuje s nervozitou, ale nakonec ji překoná a soupeře potěší svým moderním menu s tradičními prvky: 1) Carpaccio z červené řepy 2) Slepičí vývar s máslovými noky 3) Vepřová panenka se smetanovými bramborami a domácí cibulovou zavařeninou 4) Cheesecake s borůvkovou omáčkou. Bára si poradí i s náročným úkolem týdne a hostům půjde od pusy pára... V pátek se budou dít věci! Hra na pravdu ale finále ještě nečekaně zamotá…

Jak tedy celý pražský týden dopadne? Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.