Seriály a filmy

25. ledna 2015 23:45

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje!

Ústecký kraj nám prostřednictvím svých soutěžících dvakrát představí Ústí nad Labem, a to v obou případech dokonce Severní Terasu, a ještě ke všemu půjde pokaždé o muže, resp. mladé muže – budou se znát?

Tři dámy, které jim budou kuchařskou konkurencí, nás zavedou do Mostu, Chomutova a Roudnice nad Labem. A věřte, že se máme opravdu na co dívat! Blondýnky Petra a Karolína udělají z konce týdne pěkně napínavý adrenalin a generačně starší Svitlana je zajímavá nejen tím, že je z Ukrajiny… Dívejte se, kdo si odnese výhru neskutečných 50 000 Kč tentokrát!

V pondělí nám svou kuchyni představí Jirka (28), který se nějakou dobu živil jako řidič, poté pracoval jako obchodní zástupce a nyní působí jako OSVČ v oblasti marketingu.Je svobodný a bezdětný, na pohled je to však rozhodně sympatický mladý muž. A možná také ideální partner – rád pracuje na zahradě a jezdí na výlety. Má rád modelářství, jízdu autem a střelbu. Jeho velkým koníčkem je vaření. A jak se umí v kuchyni otáčet? Předvede se nám s tímto menu: 1) Zeleninový salát se ztraceným vejcem 2) Hrášková polévka s krutony 3) Nočky se dvěma druhy sýra a slaninou 4) Dušená hruška.

Úterý bude patřit pohledné blondýnce Petře (35), která pracovala jako palubní průvodčí – letuška. Teď je kvůli hromadnému propouštění bez práce. Zatím je bezdětná a svobodná. Žije s přítelem v Mostu, v bytě, v jehož kuchyni uvaří pro své spolusoutěžící. A pokud jsme ještě neprozradili úkol týdne – tak ten připraví i Petra, a budou to pochoutky z lahůdkářství! Co konkrétně, to se nechejte překvapit, nicméně takto zní Petřino menu: 1) Grilovaný tataráček s červenou cibulí 2) Polévka z dýně Hokkaidó s chilli, kokosem a kari 3) Biftek ze pštrosa v kořeněné marinádě, šťouchané brambory se slaninou a cibulkou 4) Jahodový cheesecake.

Ve středu se podíváme za Svitlanou (54), která pracovala jako pomocná síla v jídelně obchodního řetězce a nyní pracuje jako prodavačka. Pochází z Ukrajiny, do České republiky se přistěhovala s manželem a třemi dětmi. S manželem již nežije, má dospělé dcery – 35 let, 33 let a 24 let. Svitlany domácnost je vše, jen ne zcela typická a konformní – nicméně není potřeba dělat totéž jako ostatní, nemyslíte? Svitlana nám například ukáže, jak se dá připravit jídlo bez skladování potravin v lednici...A menu? 1) Ruský chlebíček, matrjoška 2) Hříbková polévka s česnekovými krutony 3) Pikantní panenka zapečená se sýrem a anglickou slaninou, máslové brambory 4) Řezy z listového těsta.

Druhý muž týdne, Jan (23), ovládne předposlední den, čtvrtek. Jan vystudoval střední školu, kterou zakončil maturitou. Nyní pracuje jako vývojář webů u jedné firmy. Jeho práce ho moc baví a je to jeden z jeho koníčků. Kvůli práci ukončil před nedávnem studium. Je svobodný a teprve pár měsíců žije sám, předtím žil u rodičů. Ve čtvrtek se bude pod pánskou taktovkou servírovat následující menu: 1) Krevetový koktejl 2) Soupe à l'oignon (francouzská cibulová polévka) 3) Hovězí líčka po burgundsku s bramborovým rozmarýnovým pyré 4) Čokoládová pěna s mátou.

Pátek zakončíme u nejmladší hostitelky týdne, druhé blondýnky, Karolíny (20). Vystudovala střední pedagogickou fakultu. Pracuje jako učitelka v mateřské školce, za prací dojíždí každý den.Bydlí se svým přítelem v Roudnici nad Labem v rodinném domě. S přítelem, který už v pořadu Prostřeno! také vařil, si pořídili malého pejska. Karolína připraví velmi slibně znějící menu s těmito chody: 1) Paštika z kuřecích jater s brusinkami, domácí houstičky 2) Špenátový krém s opečenými krutony 3) Pappardelle s kuřecím masem, s cherry rajčaty a s parmazánovými hoblinkami 4) Čokoládový fondant s vanilkovou zmrzlinou a malinovým přelivem.

Týden strávený s Prostřeno! není jen o receptech, zajímavých kuchařských nápadech a nasycení smyslů. Prostřeno! je sondou do životů a povah lidí, se kterými byste se jinak neměli šanci sblížit – využijte jí a zažijte s námi další zajímavý týden!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.