Seriály a filmy

1. února 2015 23:50

Martina Čerňanská

Příště uvidíte speciální valentýnské Prostřeno!

Škoda promarnit každou příležitost, kdy můžete dát své lásce najevo, jak je vám cenná! A když je ještě ke všemu svátek svatého Valentýna?

I pořad Prostřeno! dá prostor zamilovaným, budou mít příležitost ukázat, jak se jim vaří se svým partnerem, jak jsou sehraní a zda jim jde o lásku, o výhru, nebo snad jen o to, aby byli nejlepší?

V pondělí zahájí zamilované vaření dvojice Petra (27) a Lukáš (26), kteří spolu žijí v Praze, a to od prvního dne, kdy se seznámili. Podle Petry to byla láska na první pohled, a neubránili se jí ani přesto, že každý měl v té době jiného partnera. Pro Lukáše je jejich vztah přátelský, milenecký i partnerský, prostě ideální. Jsou spolu deset měsíců a od ostatních dvojic se liší v tom, že jsou Brňáci – a tak se hned první večer strhne debata na téma Praha versus Brno. A co se bude podávat? 1) Carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a opečeným toastem 2) Hráškový krém s krutonky a slaninou 3) Kuřecí steak s bramborovo-vanilkovou kaší zdobený chřestem v pancette 4) Nočky z mascarpone s horkými malinami.

Úterý patří vztahově nejmladší zamilované dvojici, do bytu v pražských Holešovicích nás pustí Anna (29) a její o něco málo mladší partner Ladislav (26). Jsou spolu šest měsíců a čtyři měsíce společně bydlí – jejich zamilovanost nelze přehlédnout, jejich polibků bude za celý týden určitě nejvíce – můžete to zkusit spočítat! Anna tvrdí, že si nikdy neuměla představit mít mladšího partnera, ale Ladislav ji přesvědčil, že i v takovém hromotlukovi, jaký on je, se skrývá něžný, citlivý a milující muž. Láďa je zamilovaný až po uši a na Aničce by nezměnil vůbec nic, miluje ji takovou, jaká je. A menu úterního páru? 1) Slavkovský talíř 2) Salmorejo 3) Hovězí steaky, pečené brambůrky se slaninou 4) Valentýnské lívance.

Ve středu nás poprvé tento týden pozve mimo Prahu, do středočeských Drahobudic, pár Andrea (27) a David (27). Znají se už od školky, kde prý Andrea Davida jako malá dračice pěkně šikanovala, ale dali se dohromady náhodou až v dospělosti, a jsou spolu už osm let. Svatbu a děti zatím ovšem neplánují, mají malého pejska, pražského krysaříka, užívají si života, přátel, výletů a dovolených – na první pohled jsou v pohodě a velmi spokojení. Andrea se nebojí říct, co si myslí, a to s humorem a mírnou ironií i vůči sobě samé. David je pořádný chlap, kterému nechybí sebevědomí, a je vidět, že v kuchyni už také má nějaké zkušenosti. Podávat se budou tyto pokrmy: 1) Portobello s piniovými oříšky a parmezánem, rukolový salát 2) Dýňová polévka 3) Steak s pepřovou omáčkou a šťouchanými bramborami 4) Tvarohový dortík s ovocnou redukcí.

Ve čtvrtek bude vařit první manželská dvojice, a to Veronika (32) a Jaromír (42), ve svém rodinném domě v Újezdu nad Lesy, kde žijí se dvěma dětmi, které mají spolu, ale protože je Jaromír podruhé ženatý, má z prvního manželství tři děti. Všechny mají ale u nich doma skvělé zázemí, Veronika s Jaromírem tvoří sehraný a pohodový pár. Jsou spolu od roku 2012, Veronika je ekonomka a Jaromír IT konzultant. I jejich skvěle sestavené menu má jistě velkou šanci na výhru: 1) Minestrone 2) Caesar salát 3) Flank steak s glazurovanou cibulkou a gratinovanými bramborami 4) Brownies s banánovou zmrzlinou.

V pátek nás pozvou do středočeské vesničky Hrusice, neodmyslitelně spjaté s Josefem Ladou, manželé Martina (32) a Zdeněk (45), kteří spolu vychovávají čtyřletého syna a roční holčičku. Oba pocházejí z Nejdku u Karlových Varů a za prací odešli do Prahy. Dříve bydleli na Pankráci. Společně žijí bezmála 10 let a manželé jsou 4 roky. Podle Martiny si jejich vztah prošel několika zkouškami, které jej ale upevnily a nyní je jejich vztah silný a perfektní. Zdeněk je rozhodně muž, který si umí se vším poradit a co si myslí, to poví. Kuchyně Martiny a Zdeňka je výrazně prostorná, uvaří v ní následující menu, že by vítězné? 1) Játrová paštika s brusinkami a mandlemi, domácí pečivo 2) Salát s ananasem, opečený toust 3) Vepřová panenka s omáčkou z lesních hub, šťouchané brambory s cibulkou a šunkou, plněné pečené papriky s česnekovým dipem 4) Čokoládové suflé s malinovou omáčkou a vanilkovou zmrzlinou.

A úkol týdne? Jeden z dvojice partnerů musí připravit pro svého milého to, co má nejraději – a podat to jemu i ostatním jako překvapení. Valentýnský týden bude rozhodně plný zajímavých situací a rozhovorů, nenechte si je ujít!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.