Seriály a filmy

27. září 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z Karlovarského kraje!

Kamery pořadu Prostřeno! tentokrát zaostří na pětici soutěžících v Karlovarském kraji, díky nimž se diváci budou moci postupně podívat do Chebu, Horního Slavkova, Karlových Varů, Nové Role a Ostrovu.

Zejména ale nahlédnou pod pokličku soutěžících, a to tří mužů a dvou žen! Kdo z nich předvede tak oslnivé kulinářské show, nebo uplatní tu nejlepší taktiku, že vyhraje cenu ve výši 50 000 Kč? Nenechejte si ujít další napínavý týden s pořadem Prostřeno!

V pondělí své spolusoutěžící pozve ke stolu prodavač nábytku Honza, kterého do pořadu přihlásila jeho manželka, neboť podle ní její manžel skvěle vaří – minimálně chutnají jím připravená jídla jí a jejich jedinému synovi. Jak ale zabodují u ostatních například jeho tousty s ananasem? Kombinace sladkých a slaných chutí je sice moderní, ale ne všichni ji ocení… Sázkou na jistotu pak už bude tradiční hovězí vývar s knedlíčky, hlavním chodembude klasická úprava panenky – Honza ji připraví zabalenou ve slanině a se šťouchanými brambory. Dezert zní velice slibně – bezé roláda se šlehačkou!

V úterý převezme štafetu, resp. své místo u sporáku, 50letá Alena, momentálně nezaměstnaná vyučená prodavačka, která ale také podnikala – měla malou opravdu oděvů. Také předkrm Aleny nemusí všem imponovat – kdo nemusí sardinky, toho chlebíčky s pomazánkou z nich asi příliš nepotěší. Mírně netradiční ale budou i ostatní chody druhé hostitelky týdne – hanácká polévka, pikantní vepřové nudličky s rýží a pekingským salátem, jako dezert pak smetanový koláč s kokosem. Jak její menu zachutná ostatním?

Ve středu se lámou týden, nálada, ale i strategie soutěžících – doje k tomu i v případě dne, kdy ostatní pohostí řidič sanitky Petr? Petr má ve svých 32 letech 7 dětí! 4 děti jsou jeho vlastní, 3 má z jiných vztahů – co kromě vaření prozradí o své ústřední postavě středeční díl pořadu Prostřeno!? Bude jeho menu, do kterého zařadil toast s rajčaty, staročeský kuřecí vývar, vepřovou směs se šťouchanými brambory a sladkou misku s ovocem, právě to vítězné? Splní si svůj záměr, se kterým se do soutěže přihlásil?

Ve čtvrtek opět zavládne v kuchyni jemná ženská ruka – a to v podání nejmladší kuchařky týdne, 23leté Petry, která je sice vyučená servírka, ale nikdy tuto profesi nedělala a pracuje jako dělnice v porcelánce. Své menu sestavila z těchto chodů: cuketa a lilek plněné mletým masem, hovězí vývar s celestýnskými nudlemi, medailonky s fazolkami a americkými brambory, tvarohové tiramisu s banánem a vločkami. Petra by si přála stejně jako ostatní vyhrát, povede se jí to a bude moci vzít přítele na dovolenou, jak by ráda?

V pátek se týden uzavře vařením posledního z trojice mužů této partičky, pohodového Jaroslava, který je z této skupinky soutěžících sice nejstarší, ale užívá si svého života plnými doušky. Ani jeho menu nezní vůbec špatně – jako předkrm zvolil bramboráček s pikantní zeleninou, polévku připraví dršťkovou s pečivem, a pokud bude domácí a nenarazí na nikoho, kdo dršťky nejí, klidně by s ní mohl zabodovat. Potřetí v tomto týdnu budou šťouchané brambory, v případě Jardy s pečeným vepřovým masem. Posledním dezertem z celého týdne bude palačinka se šlehačkou a horkým ovocem. Nechejme se překvapit, zda si Jarda zkazí body šlehačkou ve spreji, nebo je naopak získá za poctivou domácí práci.

Nenechte si ujít další týden s novými recepty a novými zážitky – s pořadem Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.