Prostřeno!: Alžběta hosty přivítá v růžovém domě, kde se zastavil čas

Bezprostřední a sympatická Alžbeta (33) hosty přivítá v růžovém domě, kde se zastavil čas, a připraví domáckou kuchyni i domácí pohodičku.

Vdaná trojnásobná maminka Alžběta žije už čtyři roky ve Veltrusech, kde stojí její roztomilý růžový dům, který patřil k tamnímu zámku. Kreativní hostitelka tu má stále co dělat, navíc má i malé hospodářství se slepičkami. Bětka se snaží zachovat ráz starého stavení, proto hledá kousky nábytku, které do domu pasují, a opravuje a natírá, což ji baví. Jinak hostitelka působí dojmem moderní ženy, která si ví se životem rady. Taková je i její kuchyně, kde prý tráví většinu času – je sice úplně nová, ale do domu dokonale zapadne.

Podívejte se, jak dělá Bětka kvásek:

Alžbětino menu bude tradiční, bramborové, lidové a české. Je to prý její hold ženám, které ji hodně ovlivnily – od prababičky až k mamince i blízké sousedce. Bětka chce, aby se u ní návštěva cítila pohodově, nenuceně a přirozeně. Dorazí někdo v teplákách? A co soupeři řeknou na bramborové placky, bramboračku, rajskou a závin? Nebude to hostům připadat až moc obyčejné? Bude, ale změní názor, protože šikovná kuchařka ví, že dobré domácí suroviny a bezchybná pečlivá příprava bez zmatků a čekání bývá zárukou úspěchu.

Podívejte se, jakou vymyslela Bětka zábavu:

Nejslabším bodem třetího menu je asi polévka, sice horká, jak má být, ale v bramboračce plave jen málo hub. Ostatní chody hosté chválí, a kdyby se bramborové placky někomu zdály suché, dostane k nim ještě salát s avokádem. Kynutý knedlík s rajskou je jedna velká bašta, stejně jako závin z domácího těsta. Ví někdo, jaký je rozdíl mezi štrúdlem a závinem? A co Slovák Tomáš, tuší, jak se u nás hraje „čaj rum bum“?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.