Prostřeno!: Alžběta hosty přivítá v růžovém domě, kde se zastavil čas

Bezprostřední a sympatická Alžbeta (33) hosty přivítá v růžovém domě, kde se zastavil čas, a připraví domáckou kuchyni i domácí pohodičku.

Vdaná trojnásobná maminka Alžběta žije už čtyři roky ve Veltrusech, kde stojí její roztomilý růžový dům, který patřil k tamnímu zámku. Kreativní hostitelka tu má stále co dělat, navíc má i malé hospodářství se slepičkami. Bětka se snaží zachovat ráz starého stavení, proto hledá kousky nábytku, které do domu pasují, a opravuje a natírá, což ji baví. Jinak hostitelka působí dojmem moderní ženy, která si ví se životem rady. Taková je i její kuchyně, kde prý tráví většinu času – je sice úplně nová, ale do domu dokonale zapadne.

Podívejte se, jak dělá Bětka kvásek:

Alžbětino menu bude tradiční, bramborové, lidové a české. Je to prý její hold ženám, které ji hodně ovlivnily – od prababičky až k mamince i blízké sousedce. Bětka chce, aby se u ní návštěva cítila pohodově, nenuceně a přirozeně. Dorazí někdo v teplákách? A co soupeři řeknou na bramborové placky, bramboračku, rajskou a závin? Nebude to hostům připadat až moc obyčejné? Bude, ale změní názor, protože šikovná kuchařka ví, že dobré domácí suroviny a bezchybná pečlivá příprava bez zmatků a čekání bývá zárukou úspěchu.

Podívejte se, jakou vymyslela Bětka zábavu:

Nejslabším bodem třetího menu je asi polévka, sice horká, jak má být, ale v bramboračce plave jen málo hub. Ostatní chody hosté chválí, a kdyby se bramborové placky někomu zdály suché, dostane k nim ještě salát s avokádem. Kynutý knedlík s rajskou je jedna velká bašta, stejně jako závin z domácího těsta. Ví někdo, jaký je rozdíl mezi štrúdlem a závinem? A co Slovák Tomáš, tuší, jak se u nás hraje „čaj rum bum“?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.