Prostřeno!: Hostitel s panickou poruchou všechny vyhodí od stolu

V Prostřeno! se podíváme do malebných jižních Čech, kde v boji o výhru 60 tisíc korun budou ženy v mírné převaze – tři ku dvěma mužům. A ti diváky určitě zaujmou.

Je mezi nimi velký věkový rozdíl, a nejen kvůli tomu se Patrik a Jiří nemusejí. Jihočeská parta bude opět hodně pestrá – poznáme invalidní důchodkyni Martinu, svérázného Patrika, který bojuje s panickou poruchou, dvě mladé a půvabné dlouhovlasé sportovkyně a jednoho důchodce, který to neměl v životě rozhodně lehké.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Pan Jiří pozve soupeře do svého domečku jako poslední a po dramatickém čtvrtku ani nestojí o to, aby k jeho stolu dorazil i Patrik. Ten totiž hosty vyhodil po polévce z bytu! Dorazí svérázný mladík, který až dosud rozdával samé desítky, vůbec na finální večeři? Jak ho soupeři obodují? O napětí tudíž nebude nouze a nudit se určitě nebudete. Úkol týdne bude o něco méně zdravý než ten minulý – budou se smažit oblíbené langoše. A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun nemusí vyhrát jen váš oblíbenec, ale také vy!

Pondělí: Invalidní důchodkyně Martina (54) je potřetí vdaná a do soutěže se přihlásila sama, aby zabojovala s vrozenou trémou

I když Martina musela v životě překonat vážné zdravotní omezení a potíže, kdyby to návštěvníci, kteří do jejího domečku dorazí, nevěděli přímo od ní, ani by tomu nevěřili. Martina působí zdravě, zdatně a ne tak ostýchavě, jak se prý cítí. Ostatně do pořadu, kde může předvést své kuchařské umění, se přihlásila sama, byť na silné manželovo naléhání. Zpočátku v kuchyni sice trochu zmatkuje, ale pak se srovná a už jí to jde od ruky. Prostírá se na přistavěné verandě.

Jako první připraví zkušená a šikovná hospodyně paštiku z drůbežích jater, ta je ochucená tak akorát, takže jede i Báře, která jinak vnitřnosti nejí. Paštiku si pochvalují všichni, ale k hráškové polévce, připravené podle trošku odlišného receptu, než se obvykle dělá, mají někteří hosté výhrady. Hlavní chod to ale spraví. Panenka s bramboráčky a houbovou omáčkou je dobrá, snad jen se hostitelka mohla strávníků zeptat na požadovaný stupeň propečení, maso bylo nakonec trošku tuhé. Ale omáčka s houbami chutná, i když je to risk, což může být ale i zisk. A přesně to si hostitelka také řekla, i když jsou mezi hosty i takoví, co houby nemusejí. Třeba Tereza… Jak soupeři zareagují? Poslední čokoládová pěna je dost hutná a návštěvě většinou chutná hlavně krémový vršek, spodek dezertu už dívky téměř nemůžou. A pro mládež u stolu bude docela těžká i zábava, protože v hláškách z českých filmů nejsou mladí Jihočeši tak kovaní jako jejich zkušenější kolegové.

Úterý: Tereza (17), krásná studentka hotelovky, má podobné menu tomu včerejšímu; u koho si soupeři více pochutnají?

Jako druhá v pořadí se v Jihočeském kraji předvede nejmladší hostitelka, studentka střední hotelové školy. Tereza bydlí v rodinném domě ve Strakonicích a je to velká fešanda. Je i vysoká, takže by z ní klidně mohla být modelka, ale Tereza zjistila, že by ji něco takového nebavilo, mnohem raději sportuje, konkrétně miluje basketbal. A je v něm dobrá… Po maturitě by ráda vyrazila na zkušenou do světa za velkou louži, ale v kuchyni se také umí otáčet. Klidně si troufne i na povedený domácí chleba nebo zvládne kynutý úkol týdne.

Jako první chod bude opět paštika, která je prý stejně dobře ochucená jako ta včerejší. Tereze se podaří i dýňový krém s krutony, který je zaručeně bio, protože hodně surovin pochází ze zahrádky domu, kde hostitelka s rodinou žije. Pro paní Martinu je ale druhý chod moc pálivý, to ale bude vůbec její častá výtka a stížnost. Kuřecí roládu Terka radši zabalí ještě jednou, aby jí nevytekla mozzarella, kterou je roláda v italském stylu plněná, a pro jistotu ji upeče ve vodní lázni. Hlavní chod doprovodí šťouchané brambory s cibulkou. A k porovnání se hodí i druhá čokoládová pěna jihočeského týdne, Terezina je s malinovým přelivem a většině spolustolovníků chutná víc než ta včerejší od Martiny. Trošku divoká je zábava – Terezčina maminka je abstraktní malířka a inspirovala malování v téměř fauvistickém duchu. Ledy se pomalu, ale jistě začnou uvolňovat. Patrik se trochu předvádí a oběma dlouhovláskám lichotí a snaží se u stolu flirtovat.

Středa: PR manažerka Barbora (25) moc ráda sportuje a cestuje, dvakrát byla i v Číně. Zaujmou soupeře její knedlíčky nebo zážitky z Dálného východu?

I Bára miluje, stejně jako včerejší hostitelka Terezka, cestování, zážitky a sport – dělala sportovní gymnastiku, dnes ji baví také třeba golf. Má přítele a doma v Českých Budějovicích to mají moc hezké, hosté by se u půvabné Barbory mohli cítit příjemně. Třetí hostitelka si naplánovala moderní světácké menu, kde zúročí i svůj pobyt v Číně, kterou navštívila dokonce dvakrát, strávila tam nějaký čas a poznala tamější kuchyni. Odtud pramení i její předkrm – plněné knedlíčky vařené v páře v originálním bambusovém pařáku. A hosté, kteří zatím netuší, co se pod „Gyoza knedlíčky“ skrývá, si pochutnají.

Zato hráškový krém, který následuje, samozřejmě všichni dobře znají a mají tudíž možnost dalšího srovnání, podobnou polévku dostali už v pondělí. Jak uspěje v souboji hráškových polévek? Co řekne Martina na to, že soupeřům chutná více Bářina polévka se slaninovými chipsy? Začne někdo taktizovat? Poslední dobou oblíbený je flank steak z pupku, který doprovodí pepřová omáčka, opečené brambory a grilovaná zelenina. I když Jiří si myslí, že z pupku se prostě měkký a šťavnatý steak připravit nedá, a trošku tvrdé se maso zdá i Martině, třeba Patrik si na hlavním chodu moc pochutná. Zajímavá je panna cotta z kokosového mléka, i když Martina kokos nemá ráda. Poučná zábava bude též čínská a hodně se o ní bude diskutovat. Ocení všichni Bářiny cestovatelské zážitky? A Patrik přemýšlí o tom, že soutěž vzdá. Všechny tím překvapí, protože zítra má přece vařit on!.

Čtvrtek: Patrik (24) s panickou poruchou se nakonec rozhodne, že do toho půjde a nevzdá to. Jenže stačí jedna poznámka a mladý hostitel vyskočí jak čert z krabičky a hosty vyhodí od stolu

Patrik je kvůli své psychické poruše v částečném invalidním důchodu. Žije s partnerkou a doma mají také malou dcerku. Patrik nestojí před kamerou poprvé a do pořadu se přihlásil sám, aby ukázal, že „existují lidé, kterým nezáleží jen na sobě, ale umí přát i druhým a že i s panickou poruchou se dá dělat spousta věcí a mít nové zážitky“. Zatím rozdával ostatním jen samé desítky, jak si předsevzal; má hostům tričko s desítkou vystavené v jeho menším a strohém bytě naznačit, že se mají zachovat stejně? A hlavně chce dokázat sobě i ostatním, že to zvládne. Jenomže to nepůjde jako po másle. Spíš naopak, nepůjde to vůbec…

Sotva Patrik přežije infarktové vaření, měl by zvládnout přátelskou konverzaci u stolu. Zatím mluví spíš o svém handicapu a naráží na praktické problémy. Doma nemá otvírák na víno a přípitek vypadá podle toho. Jako první chod podává jednoduchý okurkový předkrm s ředkvičkou. Následuje kuřecí vývar, jenže pak v kuchyni zaslechne celkem nevinnou Jirkovu poznámku a neadekvátně se urazí. Rapidně se mu změní nálada a hosty po polévce vyhodí od stolu, takže vepřovou pečeni s bramborem na bylinkách nebo ovocný dost soupeři ani neochutnají. Spíš než záchvat panické ataky Patrikovo chování připomíná hysterický záchvat. Udělá to Patrik skutečně a nerozmyslí si to? Odejdou soupeři z jeho bytu hladoví?

Pátek: Důchodce Jiří (66) vaří jako poslední a nejvíce ze všeho řeší, co udělá, jestli ve finále do jeho domečku dorazí i Patrik

Páteční a nejstarší hostitel pracoval v oboru, Jirka je vyučený kuchař-číšník, jeden čas prý provozoval dokonce vlastní restauraci. Jiřího také ale baví společenský tanec, kterému se závodně věnoval. Jako gay neměl vždy jednoduchý život, léta se také staral o svoji maminku, nyní žije sám. Docela si vystačí, je zvyklý se o sebe postarat. Štípe dříví, kterým si topí, vaří na kamnech a přemýšlí, že domek prodá, až na to už nebude stačit. Na otázky dam vzpomíná, že se na krátkou dobu i oženil, spíš kvůli mamince a lidem, ale nešlo to. Jiří má dospělého syna i vnouče, bohužel se však téměř nestýkají. Jirka si přeje, aby k němu dámy dorazily dříve než Patrik, protože kvůli jeho včerejšímu vyvádění se svolá celá porada. Jak to s Patrikem dopadne? Vetře se nakonec ke stolu? Bude to klidný večer, nebo střet plný urážek a nedorozumění, jak se hostitel obává?

Menu poslední večeře je poněkud pamětnické, soupeři čekali od Jiřího upřímně víc. Z předkrmové sýrové a uzené rolky lépe chutná ta sýrová, plněná vajíčkovou pomazánkou. Vepřová polévka s domácím drobením je dobrá, ale mohla by být teplejší i méně mastná. Hlavní chod – „žebrácký měšec plněný nivou, americký brambor, dva druhy zeleninového salátu“ – se bohužel zespoda připálil, a protože je z vepřové pečeně, maso je poměrně vyschlé. Oba zeleninové saláty by potřebovaly lépe dochutit a zábava bude taneční – bohužel to vypadá, že se při ní baví lépe hostitel než holky, Tereza se stydí. Piškot s ovocem a želatinou hostitel dotáhne do zdárného konce a sladká tečka má celkem úspěch. Zvládne Jiří i úkol týdne? Tak kdo to v Jihočeském kraji nakonec vyhraje? Zvítězí chutné jídlo, nebo taktika či jiné pohnutky? Bude jeden vítěz, nebo se bude výhra dělit? A jak to dopadne s Patrikem? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a vše se dozvíte!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Užijte si také další oblíbené pořady, seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.