Seriály a filmy

28. srpna 2015 06:30

Gabriela Gabrielová

Prostřeno! Markéta celý týden trochu prudila. Zavděčí se svým jídlem?

V Jihomoravském kraji se sice ideálně sejdou tři muži a dvě ženy, ale k ideální partičce bude mít tahle smíšená skupina daleko. Přestože věkově nikdo moc nevyčnívá, sešli se dost rozdílní lidé.

Pátek: Umírněná vegetariánka Markéta (33) umí vařit, jí maso a překvapí světáckým menu

„Markéta hraje a bude hrát a já jsem hrozně zvědavá na zítřek,“ říká po včerejšku Petra. I Lukáš je zvědavý, co dostane na talíř, když poslední hostitelka skoro nic nejí. Dekoratérka v obchodě s oblečením, momentálně na mateřské dovolené, sní o tom, že by se ráda podívala na delší čas do Francie.

Markéta má estetické cítění, což se odráží i na jejím venkovském domečku v provensálském stylu i při servírování. Středomořské bude i Markétino menu. Začne domácím pečivem k lososové pomazánce s ricottou, pokračuje francouzskou cibulačkou a italským kuřetem ve svítku, sladkou tečkou je čokoládové suflé. Hosté přišli trochu nedůvěřiví, ale nakonec ti, co tipovali, že dostanou znovu pohanku nebo syrovou mrkev, jsou příjemně překvapení. Možná se ale Markétě vrátí všechno za celý týden, kdy toho moc nesnědla a dost kritizovala… A potíže v kuchyni se také dostaví.

Domácí pečivo nekyne, pomůže malý trik?

Jak se povede svítek – nebude moc suchý?

Vyjde Markétě počasí, aby mohla prostírat venku, nebo bude hostům zima? S úkolem týdne by to mohla mít jednoduché, protože víno je už součástí jejího menu. Dokonce je i součástí zábavy. „Konečně jsem jedl pravý předkrm. Nabudil ve mně chuť k jídlu a porce byla tak akorát,“ k údivu všech hostitelku pochválí Aleš. A kdo si naopak myslí, že vařila podprůměrně? To budete koukat… Ještě to bude dost napínavé…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.