Prostřeno! se odehraje v polních podmínkách! Nechybí kadibudka

Svérázný důchodce Jiří (65) své hosty pozve do přírody na chatu v okolí Brna, aby měli něco ze života

Aktivní a nepřehlédnutelný bývalý strojvedoucí Jiří je sice nejstarším hostitelem, ale umí překvapit i pobavit. Už jeho sportovní koníček, kterému se věnuje i v důchodu, hosty překvapí – jako typický judista Jirka s culíkem nevypadá. V něčem má podobný osud s Michalem – i Jiří je dvakrát rozvedený otec pěti dětí. A ještě jedna věc je spojuje – oba nejedí sladké, Jirkovi to prý vůbec nic neříká. Kam své hosty pozve? Do přírody, do chaty, kterou si pronajímají s přítelkyní. Doufal, že mu bude přát počasí, to se však bohužel nesplnilo a podmínky jsou to všelijaké…

Podívejte se, co Martin u Jirky provedl:

Uvnitř dřevěného stavení je to poněkud spartánské, kadibudka je venku a sporák občas stávkuje. Přesto si Jiří nevybral jednoduché menu. Občas jeho vaření vypadá jako velký zmatek, on se ale nehroutí, a nakonec ten chaos, byť s prodlevami, celkem zdárně vybalancuje. Předkrm i polévka jsou takové chalupářské, základem „podlužácké topinky“ je lečo, na druhý chod je bramboračka. Hosté se těšili na kachní prsa s červeným zelím a karlovarským a bramborovým knedlíkem, čehož se i dočkali, jenže pan Jiří si přivezl prsa naložená a vakuovaná, která v obalu pomalu uvařil ve vodě, a návštěvě pak chyběla křupavá kůrčička.

Podívejte se, kam se u Jirky chodí na toaletu:

Co ale ve čtvrtek večer rozhodně nechybělo, to byla dobrá nálada, kterou kolem sebe pohodář Jirka dokázal vytvořit. Nikdo se nenudil, hosté se od srdce zasmáli, dokonce si překvapivě pochutnali na nepečeném dezertu – čokoládový cheesecake se hostiteli, který si umí udělat i legraci sám ze sebe, prý opravdu povedl.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.