Prostřeno!: Upovídaná Anička nikoho nepustí ke slovu

Další čtyřnásobná maminka Erika (41) neuvaří romskou kuchyni, spíš se spolehne na tradiční česká jídla.

V úterý hosty k sobě domů pozve uklízečka Erika, která pracuje v pekárně v Německu. Narodila se na Slovensku, ale její rodina se brzy odstěhovala do Čech. Erika má čtyři děti a je už i babičkou, což by nikdo nehádal. Druhá hostitelka má soudržnou rodinu a pěkný a útulný byt.

Podívejte se, jak má Jana hlad:

Její menu romské není, ale určité prvky by se v jídelníčku našly: v hovězím vývaru jsou zavařené domácí halušky a je to dobrá a chutná polévka. Předkrm je naopak lehký, jde o zeleninový salát s arašídy a mozzarellou, oříšky Erice v předkrmu chutnají. Romské jídlo - bramborové jitrnice goja - bude, ale jen jako prémiová pochoutka k zábavě, která souvisí s romštinou. Tou ale Erika doma normálně nemluví.

Podívejte se, jakou zvolila Erika zábavu:

Na hlavní chod je pečená kachna, červené zelí na smetaně, karlovarský knedlík, na to se už těší hlavně Jana, která se ukáže jako největší jedlík týdne. Jenže Erika zapomněla koupit pečivo na knedlík, a bez toho tahle výborná příloha uvařit nelze. Stačí se ale vyklonit z okna a dcera, která právě míří domů, udělá čelem vzad a mamince rohlíky včas donese. Dobrý a sytý zlatý hřeb večeře je zachráněn!

Podívejte se, jakou má Erika vychytávku na knedlíky:

Pečené jahodové řezy jsou z kompotovaných jahod a se šlehačkou. Někdo je možná zklamaný, že u Eriky nevyhrává cikánská kapela. Nejupovídanější bude u stolu zase Anička. Všichni si toho už všimli a také by se rádi dostali ke stolu. Citlivý Aleš má navíc pocit, že ho hostitelka poněkud upozaďuje, až ignoruje. Erika má ale co dělat, aby to všechno zvládla. A legrace s avatarem pokračuje i v úterý, takže hosté stále tápou, co je vlastně tím úkolem týdne.

Hosté si pochutnají i na romské kuchyni:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.