Prostřeno! Roman připraví jedenáct chodů!

Zklamaný Roman (33) se v úterý přesvědčí, že méně bývá více a že kvantita kvalitu nenahradí

V úterý se u sporáku představí dobrák a pohodář Roman, který pracuje v pivovaru a netají se tím, že je to jeho práce snů. Roman je vůbec ve svém životě spokojený a svůj večer pojme hodně velkolepě. Od každého chodu připraví tři varianty! Kromě dezertu – ty plánuje „jen“ dva. Celkově bude dělat jedenáct jídel + úkol týdne k tomu. Ani ten nechce milovník piva a syrečků ošidit. Bude ale ještě vůbec někdo o bonusový příkrm stát?

Jenedáct chodů

Roman by rád dokázal, že i doma se dá jídlo navařit v tolika variacích jako v restauraci. Jenomže… jeho malá kuchyně na něco takového nestačí, ani kapacita sporáku na to nevypadá.

Hosté chtějí ochutnat všechno

Na jednu stranu je až obdivuhodné, jak to vlastně zvládá, ale i soupeřům je jasné, že kuchaři brzy dojdou síly. Původní myšlenkou bylo vytvořit jakýsi jídelní lístek, kde si každý zakroužkuje, co si dá. Ale ouha! To se pan šéfkuchař plete… Hosté pojmou menu jako ochutnávkový večer a chtějí okusit všechno. Roman se pořádně, ale opravdu pořádně zapotí.

Domácí vejce

Spolustolovníci mu nakonec nejvíce pochválí jeho banánové tiramisu a ananasové řezy, z hlavního chodu tatarák, guláš v chlebu je spíš zklamáním, stejně jako polévky (cibulačka, dýňová a bramboračka). A že už jim z toho jídla přechází zrak, tak i úterní zábava bude o jídle…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.