Seriály a filmy

22. srpna 2016 09:10

Prostřeno! Tento týden se bude hodně taktizovat! Vyhraje největší stratég?

S druhou premiérou pořadu Prostřeno! se přesuneme na sever Čech, kde se o padesát tisíc a titul hostitele týdne utkají tři ženy a dva muži. Ústecký kraj je region sice malebný, ale také drsný a soupeři se netají tím, že jsou ve hře a taktizovat se bude.

A jaký úkol týdne naše soutěžící tentokrát potrápí? Amuse-bouche… Tahle chuťovka či jednohubka není v Prostřeno! poprvé, ale stejně mají hostitelé problém vyslovit její název a dovést ji k dokonalosti. Někdo si s tím dá práci a připraví nápadité „potěšení pro pusu“, někdo jen namaže veku. Amuse-bouche se často servíruje ve skleničkách nebo jako jedno sousto na speciální lžíci. Některá menu jsou si podobná, proto bude s čím srovnávat. Nepsané téma týdne jsou fazole či fazolky, mnozí tápou, co je zelenina a co luštěnina. Od Kristýny se také dozvíme, jak vypadá správná bruschetta.

Kdo na Ústecku uvaří nejlepší večeři a přesvědčí své krajany, aby mu dali nejvyšší počet bodů? Bude to nepřehlédnutelný David, taktička Kateřina, teoretik Karel, nebo milovnice koní a zkušená hospodyně Jarmila či usměvavá Kristýna?

V neděli se pak celá ústecká parta znovu sejde na Poslední večeři. Jak budou hosté reagovat při společném sledování ukázek z pořadu? Co se stane, když se dozví, jak kdo bodoval? Dočkáme se další omluvy nebo taktici si budou tvrdě stát za svým? Chybět nebudou ani slzičky…

Sledujte Prostřeno! každý všední den na Primě v 17.50 a v neděli také Prostřeno! - Poslední večeře v 17.35, kde si to Severočeši definitivně vyříkají.

Pondělí: Týden zahájí usměvavá Kristýna z Loun (29) a pro diváky Primy je to známá tvář

První účastnice Kristýna je totiž manželkou jednoho ze „Superchlapů“, které jsme mohli vídat na obrazovce na jaře. Takže už o ní něco víme… Je rok a půl na mateřské dovolené s roztomilým Kryštůfkem a volného času moc nemá. Hosté by se měli v jejím vkusném, čistém panelákovém bytě cítit komfortně a dobře. A hostitelka se prý už nemůže dočkat, jak to ve své nové vysněné kuchyni všechno zvládne. Zvládne? Hýří dobrou náladou a optimismem a v kuchyni jí to jde od ruky. První chod menu je inspirován Itálií, kde bydlí její sestra, je to doma upečená bruschettta s rajčaty. Dobrá je i hrášková polévka, pro někoho možná až moc sladká. S úkolem týdne se Kristýna vypořádá výborně, její krevety ocenila hlavně nejstarší Jarmila. Největší úspěch má ale hlavní chod: líčka na víně s bramborovou kaší jsou v pořadu už klasika a Kristýna je dovedla skoro k dokonalosti, říkají všichni,i když David prý hovězí moc nemusí… David je ale vůbec kritik a u stolu mu jede pusa nejvíc, jenže Kristýna je naštěstí tolerantní i starostlivá hostitelka, tak snad jí to všichni pěkně „spočítají“. Navíc jí vyšel i čokoládový dortík s čerstvým ovocem, sama by si za svůj večer udělila osmičku. Kolik bodů dostane od svých soupeřů?

Úterý: Servírka Kateřina (21) přišla do pořadu s jasnou taktikou, jen aby se nepřepočítala

Druhá soutěžící Kateřina nemá problém být k soupeřům kritická a otevřeně přiznává, že spoléhá hlavně na nízké bodování. To ostatně předvedla už včera. Katka nás pozve do Chomutova, kde žije a pracuje. U ní doma to ale nebude, Kateřina vaří u kamarádky. A David hned slibuje, že za tohle jí tedy určitě strhne body. Vyzná se Kačenka v kamarádčině bytě? Nebude tápat? Její předkrm i polévka jsou v podobném duchu jako včera. Bude opět bruschetta, jen podstatně odfláknutější. Přestože je Kateřina vyučená servírka a jako servírka se živí, její servis na výbornou bohužel není a hosty potrápí hladem a žízní. Celé je to takové divné, v přesolené polévce jsou rozmočené krutony, jídlo nepůsobí moc esteticky, ani hlavní chod „hora masa“ – panenka a kuře – s opečenými brambory s rozmarýnem a fazolkami nepřesvědčí. David nedostal fazolky, protože je prý nejí, on ale, Katko, nejí fazole a to je rozdíl! Největší chuť dodala jídlu omáčka demi-glacé, tu si ale hostitelka přinesla z práce od kuchaře. To, že připravila svoji večeři s podporou podniku, kde pracuje, je nejčastější výtka. David jídlo ani nedojí a u dezertu s koupenou zmrzlinou má pocit, že vanilkovou zmrzlinu v pistáciích s belgickou čokoládou už někde viděl. Že by u Kateřiny v restauraci? Zachrání to zábava s héliem, u které se ostatní dost nasmějí?

Středa: David (27), který sám moc rád kritizuje, má problémy s kritikou. A Jarmilu skoro vyhodí od stolu

Dnes se podíváme do Jirkova za Davidem. Kateřina se mu chystá oplatit včerejší kritiku. Dostane k tomu dost „střeliva“? David s „oplátkami“ počítá, ale když mu Kateřina hned při přípitku vmete, že se mu klepou ruce, moc mu to nepomůže. Je už tak dost nervózní, možná i strojený… Kdo očekával, že uvaří něco z romské kuchyně, bude zklamán. Davidovo bydlení soupeře příjemně překvapí, ale s jídlem už to taková sláva nebude. Předkrm – těstovinový salát – je přijat vlídně, i když Katka ho nechá. David, který se sám normálně u stolu hodně vyptává a kritizuje, kritiku moc nesnese a otázky na ingredience a způsob přípravy jídla mu jsou nepříjemné. Polévka od jeho tety není tak dobrá, jak asi doufal, i když on si za receptem z mletého masa stojí, jen by ale potřeboval více chuťově i surovinově dotáhnout. Stejně je na tom pečeně na víně, hlávkové zelí a bramborový knedlík. „Nejsou ty knedlíky z pytlíku?“ zajímá Jarmilu. To si ale dala, protože knedlíky David umí. Zábava s héliem by mohla být stejná jako včera, kdyby k ní ovšem vůbec došlo… David bombu neotevřel a hosté se museli spokojit s improvizací. A co dezert? Ten byl možná dobrý, ale harlekýn to prostě nebyl. Jarmila má další minus a Kateřina Davidovi taky nic nedaruje… Hostitel se nakonec zlobí na všechny, protože má pocit, že se proti němu všichni spikli.

Čtvrtek: Karel (30) o jídle rád teoretizuje, hosty nasytí, prý přišel v boji vyhrát. V praxi by to ale chtělo ještě více potu „na cvičišti“

Karel nás pozve do Chomutova, kde mají pěkně čerstvě vytřeno. V rámci rozmrazování masa mu totiž doma přetekl dřez… Karel se neprezentuje jako nějaký extra kuchař, i když vaří asi rád a možná i často. Ve finiši své večeře začíná trochu zmatkovat a zápolí s knedlíky. Ty budou tvrdší a kromě Davida, který nad jeho menu s kachnou nejásá, ostatním udělá radost a těší se a mají boule za ušima. O Karlovi se ví, že hodně pepří, a platí to i v případě jeho peprné zelňačky, kam kromě kysaného zelí přijdou i fazole a klobásky. Předkrm je stejný jako včera, bude co porovnávat, je to opět těstovinový salát - jen místo vrtulek budou pro změnu mašličky. Trumfne Karel Davida? Kdo ho nejvíc chválí? Katka, asi chce naštvat a provokovat Davida, je jako vyměněná. S úkolem týdne se Karel moc nemaže a stejně jako včera David prostě jen obloží opečenou bagetku salámem a sýrem. Ale než se začne s konzumací, David má ještě něco na srdci. Chce se omluvit Jarušce za to, že ji včera málem vyhodil od stolu? S pitím to vázne, ale jinak je večer i díky zábavě uvolněnější než včera u Davida, i když nejvíc je spokojený hlavně hostitel. Karel překvapil a hosté se najedli, i nepečený moučník s želé mu krásně ztuhnul a není přeslazený.

Pátek: Finále patří pětinásobné matce a milovnici koní Jarmile (54), kterou mnozí tipují na favoritku

Poprvé se jede na venkov, poprvé do domečku a určitě poprvé za koněm, kvůli němuž se měli soutěžící z Ústecka sportovně obléknout. Zkušená hospodyně se pustí hned do tří druhů těsta, jedno bude na bagetku pro úkol týdne, druhé na knedlíky ke svíčkové a třetí na domácí rohlíčky k prvnímu chodu – fazolkám v župánku (ze slaniny). Z Jarmilčina opět těžkého menu se vymyká dršťková polévka ze zdravé hlívy ústřičné, u stolu se však moc milovníků hub nesešlo. „Péřové dortíčky“ by měly být nadýchané a všichni doufají, že takové budou po včerejšku i knedlíky ke svíčkové pečeni. Hostitelka správně tuší, že všem se do chuti netrefí: „Už se těším na ty obličeje,“ prorokuje s úsměvem, když čistí v kuchyni hlívu. Snad se kverulant David nebude muset Jarmile omlouvat podruhé. I když je paní Jarmila vyvařená kuchařka, má opravdu plné ruce práce a ani jí se smůla nevyhne.

K chybě při pečení moučníku se bez mučení přizná. A přestože je pro někoho chuť její svíčkové málo sladká, hostitelka je nakonec spokojená. Jarmila a její dcery milují koně, kdo se bude bát usednout do sedla? Ocení soupeři Jarmilin charakter a její domácí kuchyni nejvyšším počtem bodů?

A jak nakonec uspěje Káča se svojí taktikou? Ona si stále myslí, že možná vyhraje… Dívejte se!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.