Prostřeno! Tři hosty musela odvést záchranka! Co se stalo?

Kolaps - Prostřeno!

Zcestovalý dobrodruh, ajťák Pavel (31), hosty posadí na zem a nabídne exotické menu, po němž tři soupeři skončí v nemocnici. Natáčení je přerušeno, může za to snad chilli?

Pavel překvapil hned v pondělí, kdy dorazil na večeři bos. Má sice dva bakalářské diplomy z IT, ale dnes se považuje spíš za dobrodruha a cestovatele, moc usadit se zatím nehodlá. Ostatně jeho byt po rodičích jako útulné hnízdečko nepůsobí, je to spíš takový holobyt. Hostitel spí na karimatce na zemi, není tu ani stůl a židle. Kam Pavel hosty posadí? Protože má rád Blízký a Střední východ, měli by si pochutnávat v tureckém sedu na zemi. Peršan jim k tomu sice nedopřeje, na zemi je ale deka a dostanou i polštářky. Ne všem se to ale líbí, Šárka zůstane raději na gauči, který tu naštěstí po rodičích zbyl. Pavel nepoužívá dokonce ani ledničku a plynový sporák, i když v kuchyni stojí.

Pavel je naostro!

Sezení na podlaze se mu nakonec vymstí: výstřední hostitel nechodí jenom bos, či se koupe v přírodě naostro, ale chodí tak i doma. Když mu prasknou džíny, je to pro všechny docela šok... Pavel si naplánoval vegetariánské menu letem světem, kam přidá mnoho dovezeného koření a cizokrajných ingrediencí. Pomazánka na první předkrm je mexická, bude guacamole z avokáda se spoustou citronu a česneku. Druhým předkrmem je napařovaná neoloupaná zelenina s tahinovou omáčkou a máslem ghí, a protože jídlo není moc výrazné, hostitel k němu nabídne etiopské chilli. Ale ani to není nijak zvlášť ostré, proto si ho Lucie dopřeje hodně – a není sama.

Chilli z Etiopie

Následuje hummus doplněný indickými plackami, ty si Pavel upekl sám. A Lucie si opět dochutí jídlo chilli, jenže za chvíli se jí udělá nevolno. Má pocit, že omdlí, nezvykle se jí točí hlava a krev jí pulzuje ve spáncích, bojí se, že ztratí vědomí. Panikaří, nebo je to tak vážné? A co na to hostitel? Tomu sice nic není, ale samozřejmě je ve stresu, protože vůbec netuší, co se děje a kde se stala chyba. „To už není reality show, to je real life!“ říká, když volá pro Lucku záchranku. Tím to ale nekončí... I ostatním není po chvíli dobře, Věru pálí oči, svět se motá i se sportovcem Jirkou. Sanitka se musí vrátit a do nemocnice odveze i Jirku a Šárku, kteří čekají na podlaze v horizontální poloze. Na přeslazenou izraelskou chalvu už nikdo nemá pochopitelně chuť… Kdo ví, kdy proběhne bododvání a kdy se tahle severomoravská parta zase sejde. Jestli vůbec…

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Pavlovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek