Prostřeno! U psychicky labilní Lenky to bude nakonec pěkné drama!

Je nezaměstnaná maminka Lenka (30) taktička, jak si o ní myslí Bára? Ne, ona je prostě taková: labilní a trochu jiná…

Lenka vystudovala ekologii na vysoké škole a je maminkou tříleté dcery. S partnerem rekonstruují venkovský domek, kde s nimi bydlí ještě dvě holčičky z mužova předchozího svazku. Poslední hostitelka je pro soupeře spíš taková záhada: kritizuje, ale nechce svůj názor obhájit nebo vyargumentovat, ostatní ji proto považují za úhybnou taktičku. Na Lenku si po včerejšku brousí zuby Julian, který slibuje, že v pátek bude „zlý, hnusný a ošklivý“! Jenže… Lenka své zvláštní chování částečně vysvětlí. Když prý v minulosti psala svou bakalářskou práci, zhroutila se a skončila na psychiatrii. Od té doby je labilnější, než bývá běžné.

Psychické problémy

Součástí její terapie byla i výroba šperků a to jí zůstalo. Ráda tvoří a výrobě domácích šperků z korálků se věnuje dál. A umožní i návštěvě, aby si to mohla zkusit. Vedou se u toho řeči jako kdysi u draní peří, jen při tom není žádná pohoda. Lenku rozhodí nejen otázky soupeřů, ale i to, že ne všechna jídla jí hosté pochválí.

Drama nakonec

Předkrm se salátkem a šneci z listového těsta připadají soupeřům obyčejné i nedochucené, rajská polévka je až moc sladká. Ta ale kupodivu chutná Míše, která rajčata normálně nejí. Hlavní chod, ač vypadal slibně, je spíš zklamáním. To platí hlavně pro přílohu, brambory plněné pomazánkovým pažitkovým máslem spolustolovníkům moc nejedou a prý se ke steaku s pepřovou omáčkou ani nehodí. A nejvíce daly Lence zabrat její čokoládové řezy. O těsto se pokoušela metodou pokus omyl nadvakrát a i dál musela mocně improvizovat, protože jí došly suroviny uvedené v receptu. U stolu je pak ve finále takové dusno, že uplakaná hostitelka si musí vyjít ven na cigaretu, aby se trochu zklidnila. A to se hostům nelíbí, Báře je z toho taky do pláče… Jak dopadne poslední večeře? Vyplatí se Julianovi jeho taktika? Kdo to v Ústeckém kraji celé vyhraje a bude se pak radovat jako malé dítě?

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.