V Prostřeno! bude narozeninový večírek s ohňostrojem

Ukrajinka Viktoriya (53) je dobrá duše a připraví jídla, jaká zná ze své domoviny. Má narozeniny a večírek oslaví ohňostrojem!

REPRÍZA Dnešní hostitelka slaví ve svůj den narozeniny a vnímá to jako hezký dárek od své dcery, která ji do pořadu přihlásila. Viktoriya řečená Viky miluje společnost, takže by mohla být dobrou hostitelkou – a tento předpoklad se potvrdí. Přestože pochází z Krymu, má ráda Českou republiku jako svůj skutečný domov. I Viky vzpomíná, jaká úžasná kuchařka byla její bohužel už zesnulá maminka. Všechny soupeřky předpokládají, že u Viky bude naklizeno, ale že až tak, že to bude nebezpečně klouzat, to netušily. Hostitelčin manžel se při leštění podlahy opravdu činil, klouže i štáb.

Nikdo neví, co je tento záhadný předkrm:

Viky podává předkrm s ukázkou tří ruských a ukrajinských jídel: „Pod kabátem“ je vrstvený lahůdkový salát s matjesem, který se už v pořadu nejednou připravoval, novinkou jsou játrové dortíčky nebo „choloděc“. Inspirativní je rychlá příprava dobrých Napoleonových řezů z již uváleného lískového těsta s vanilkovým krémem. Do karbanátků radí zkušená kuchařka přidat trošku prášku do pečiva, jsou prý pak nadýchanější a křehčí. A jak tahle východoslovanská hostina zachutná návštěvě? Před přípitkem se opět čeká na Isabelu, která pro změnu bloudila. A i když to řidička ani obě těhulky bohužel neocení, na přípitek je vodka a k tomu křepelčí vejce s pravým kaviárem.

Podívejte se na zábavu jako pro Popelky:

Variace ruských předkrmů je lákavě naservírovaná, na stole je spousta jídla a hosté touží po vysvětlení. Něco chutná více, něco méně, boršč je dobrý, na hlavní chod je opět hromada jídla hezky naservírovaného i s bonusovým salátkem. Nevšední kombinace kuřecích karbanátků se smetanovo-liškovou omáčkou a kaší je překvapivě výborná. Nikdo už ale skoro nemůže… Dámám vytráví až při velkorysé zábavě pod širým nebem s balonky štěstí a narozeninovým ohňostrojem.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.