Čekání, čekání... Kdy už bude ta svíčková, ptají se hosté v Prostřeno!

Prostřeno! - C Čekání na svíčkovou

Důchodkyně Ludmila (62) tvrdí, že vyhrála sama nad sebou, ať to dopadne, jak chce. A že to nedopadne moc dobře, to si pište! Dívejte se ve středu od 17.50 na Primě na Prostřeno!

Nejstarší Lída s lahodným příjmením Malinová včera po dvou pozřených lžičkách odmítla Jiřího cibulačku, dnes je ale skoro syrová cibule součástí jejího předkrmu, což ostatní překvapuje.

Co se skrývá pod „cibulovými bochánky“? Jaká bude zkušená hospodyně hostitelka a kuchařka? Je jasné, že paní Lídě to jde v kuchyni od ruky, ale na žádné novoty moc není a její menu to jen potvrzuje. Staré věci s patinou má ostatně ráda i na zahradě a v bytě, kde pečuje o dědictví po rodičích a kde má spoustu porcelánu, skla a keramiky.

Lída ráda využije luxusu letní kuchyně, takže nemusí úpět v horku u zapnuté trouby, její svíčková se upeče přes dvůr. Může zkušenou hostitelku vůbec něco překvapit? Může, vaření v Prostřeno! jsou prostě nervy: „Jsem zmatená jak saně v létě,“ přizná uhoněná Lída. Ve svátečním vývaru z brojlera s domácími nudlemi a dobře ochucenými knedlíčky chybí zelenina, ta se prý ale do sváteční polévky nedává…

Lída spoléhá na svoji svíčkovou omáčku s domácím knedlíkem, jenže na hlavní chod se hosté načekají. Bude svíčková jako od babičky dostatečnou odměnou? Bohužel, maso je tvrdé, přestože se peklo tři hodiny.

Zkrátka se moc nepovedlo:¨

Proč ale všichni dostanou jen dva knedlíky? Pro jedlíka Káju je to málo, přidá si ještě od Pavlíny. A dojí se v Památníku Velké Moravy, kde je i ochutnávka stravy našich předků. Dobré jahodové řezy se podávají už zase u Lídy, kde je vděčně přijat i úkol týdne. Zmrzlina totiž bodla…

Kája je vůbec kousek:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!