Dietní knedlíky a paštika aneb zdravá strava dle Prostřeno!

Prostřeno - Dietní knedlíky

Učitelka Markéta (42) předvede ve čtvrtek v útulném domečku v Ivančicích cooking show české klasiky. Bude to ale ostatním soutěžícím stačit? Dívejte se od 18 hodin na Prostřeno!

Co hosté od nejstarší Markéty čekají? Budou se u ní cítit jako ve škole, nebo večer proběhne v pohodě? Zkušená kuchařka Markéta některé velmi příjemně překvapí.

Zná fígle i kuchařské postupy, ví, že smažení na sádle je chutnější než na oleji, vyzná se v koření. Jako učitelka je zvyklá mluvit na veřejnosti a nepůsobí nervózně. Markéta si troufá: rozhodla se hned pro několik druhů těst. Ke svíčkové uvaří dva druhy knedlíků, upeče štrúdl i výborné domácí housky a najde si čas i na domácí nudle do vývaru!

Typicky české menu je příjemným kontrastem k moderním jídelníčkům obou pánů. Markéta se ještě tváří, že je to snad dietní večeře. „Největší zážitek pro mě byla domácí houska,“ říká Martin, který má přesto pár výtek.

A není sám. Kam se třeba ztratily nože ke hlavnímu, bohužel studenému chodu? Nebudou se hosté cítit jako ve škole? Zábava poněkud připomíná hodinu výtvarné výchovy, ale je u ní veselo a kolegové si odnesou i něco na památku. Dostane Markéta konečně tu pusu od Martina za včerejšek?

Proč tedy byla paštika dietní?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!