Jak se dělá consommé? A proč nakonec v Prostřeno! nesklidí úspěch?

Prostřeno - Hovězí consomme

Těžko říct, jestli si na sebe středeční hostitelka Lenka neupletla s hovězím consommé trochu bič. Tento náročný hovězí vývar totiž u hostů nesklidil zdaleka takový úspěch, který by se rovnal jeho sáhodlouhé přípravě. Ale nechme se překvapit. Dívejte se od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Trpělivá učitelka z mateřské školky se nebojí experimentovat. Chystá consommé, celestýnské nudle, glazované kuřecí kousky s fazolkami a fíkový muffin. To nejsou jídla pro začátečníky nebo kuchaře bez fantazie.

Ocení to ale někdo? Tak například Katka, která chce hodně vyhrát, považuje skoro každý chod za nedosolený a nedochucený, až na paštiku, kde to cítí naopak. Ale není sama… Consommé je tak trochu věda a na konci je skutečně čirý vývar, ale holky to moc nebere, spíš mají v hlavě samé nemravné myšlenky.

Zábavu u stolu táhnou hlavně Kateřina a Gabriela, hostitelka má plné ruce práce a ohledně svého soukromí je dost skoupá na slovo – soupeřky z ní musejí všechno tahat. Holky při šmejdění objeví, že už byla jednou vdaná, je taková tajemná…

A protože zábava – minikurz jógy s instruktorem – by mohla po hlavním chodu dopadnout špatně, cvičí se hned po polévce. Další zábavou je instruktáž domácí zmrzliny, kterou už měla Lenka předpřipravenou, a flambování cibulových kroužků, u něhož vyšlehnou opět nebezpečně vysoké plameny!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!