Seriály a filmy

23. května 2016 19:00

Mirka je nejchytřejší!

Druhou večeři připraví nejmladší středoškolačka Sabina (18). Už dva roky žije s přítelem, ale zkušeností v kuchyni ještě moc nemá.

Přestože Sabina přiznává, že vařit se učí teprve posledního půl roku, zvolí si poměrně složité menu a během jeho příprav se dostane do potíží. Ne všechno se povede podle jejích představ, a tak musí improvizovat. A ne každý má pro mladou hostitelku pochopení. Předkrm – šunkové vějířky – ale chutná všem, pochválila jej dokonce i kritička Mirka. Ovšem polévka je už podle ní jen obarvená voda, přestože je v ní jíška a houby, chybí v ní česnek, cibule i sůl, není to ta „poctivá“ voňavá bramboračka, jak si ji představujeme. Podle hostitelky je ale „poctivá“ každá polévka, co není mixovaná, protože aspoň ví, co jí.

Sabina má problém s hlavním chodem; cibule na skopovém mase se spálí, bramborové knedlíky srazí a výpek je skoro průhledný. Když jí pak do kuchyně přijdou asistovat hladoví a nedočkaví Mirka s Petrem, je už lehce nevrlá, tečou jí nervy. „Sabina si bohužel nasadila vysokou laťku,“ myslí si Jarka. A co všechno patří do divokého koření, o tom nás nekompromisně poučí Mirka. Největší katastrofou bohužel není chybějící jalovec, ale to, že jídlo je studené. Mirka má dost podnětů ke kritice, ale upřímně, kdo by v osmnácti dokázal tohle uvařit? „Co ale dělá v Prostřeno?“ zajímá Mirku, která kromě kritiky i neustále radí. „Mirka si myslí, že čím více má dětí, tím je moudřejší,“ štve hostitelku, která ani po upozornění nerozlévá víno. Má pro to svůj důvod. Sabina totiž vezme hosty do místního pivovaru, kde je čeká i ochutnávka. Hutný, pro někoho i nahořklý či mazlavý moučník toho na úterní, poněkud křečovité večeři už moc nespraví…

Podívejte, jak soutěžícím chutnala polévka bez koření:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.