Taky by vám v Prostřeno! vadilo zouvat se?

Úterní hostitel Peter vyžaduje od ostatních soutěžících, aby se v jeho bytě zouvali. Taky by vás to tak zaskočilo jako jeho čtyři gurmánské hosty? Tuto epizodu uvidíte v 18 hodin na Primě.

Peter (33) je mladý muž, estét – jeho byt je sice malý, zato vychytaný do nejmenších detailů. Peter je číšníkem v „lepší restauraci“, jak sám říká, a na své hosty chce udělat dojem kromě skvělého jídla i servisem, který jim poskytne.

Ovšem jeho cíle v některých ohledech nevyjdou úplně podle očekávání, Ireně se například nebude líbit, že je Peter profesionál, a tak má oproti ostatním výhodu. V dalších dnech z hovorů vyplyne, že i ostatní soutěžící jsou podobného názoru, bude je zajímat, zda Peterovi radili s recepty v práci (prý ne) a zda měl půjčené nádobí (to prý ano).

Jako předkrm hosté ocenili dobře udělaného lososa, ale ratatouille už tolik nezaujalo, zejména Pavlovi zeleninka příliš nejede. Na hlavní chod hosté čekali déle, než je bavilo, nicméně rizoto jim všem chutnalo, i když pečená dýně v něm byla na někoho dost sladká. A při hlavním chodu došlo na debatu o taktice a bodování – pánové se shodli na tom, že by uvítali, kdyby všichni hodnotili férově a podle spokojenosti, Irenka se při jejich slovech cpala rizotem a ukončila debatu slovy, že všechny výhra motivuje.

Na kameru pak přidala relativně vtipnou tečku: „Já to hodnotím jako ve škole. Všichni jsou jedničky, tak jim dám jedničku!“ Kdyby jen pánové tušili… Jako dezert se podávala francouzská klasika, Crème brûlée, kterému někteří vytkli chybějící krustu na povrchu. A jako úkol týdne připravil Peter koblihy, ovšem ve skutečnosti to byly české kynuté buchty. Peter to náležitě vysvětlil – na Slovensku jsou toto prý koblihy…

Věděli soutěžící, jak vyslovit Crème brûlée?

A proč je štvalo, že se musí přezouvat?

Jaké má Peter sny?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.