Psychologie

3. července 2015 04:50

Anna Kopečková

8 sexy žen, kterým se podařilo ovlivnit historii

Může žena ve světě, kterému vládnou muži, vyniknout? Může. A mnohé ženy to také dokázaly a stále dokazují. A jak je vidět, nenechají si od pánů házet klacky pod nohy.

Tomu, co si teď přečtete, se dá v dnešní době těžko uvěřit. Začátkem června na světové konferenci v Soulu pronesl významný biochemik, nositel Nobelovy ceny, následující: „Dovolte mi podělit se s vámi o mé zkušenosti s dívkami. Když jsou v laboratoři, stane se zákonitě minimálně jedna z těchto tří věcí. Zamilujete se do nich, nebo se zamilují ony do vás, a pokud je za něco kritizujete, rozbrečí se.“ Zároveň o sobě uznávaný vědec prohlásil, že je šovinista a také je zastáncem toho, aby v laboratoři pracovali vždy jen muži nebo ženy – těm prý ale rozhodně nechce bránit v kariérním růstu. Po tomto emotivním projevu po pár dnech rezignoval ze své funkce na univerzitě v Londýně.

Na popud jeho sexistických narážek zahltily ženy-vědkyně sociální sítě vtipnými fotografiemi a komentáři, aby ukázaly, jak směšné byly jeho myšlenky.

Jeden příklad za všechny. Tohle je Danielle Spitzer, která pracuje v laboratoři po boku svých kolegů a pod svou fotografii na Twitteru dala popisek: „Je opravdu těžké pracovat ve smíšené laboratoři, protože své mužské kolegy při práci velmi rozptyluji." V tom oblečku vypadá opravdu sexy, že?

Jaké jméno se vám vybaví, jestliže si máte vzpomenout na významnou ženu z oblasti vědy? Nejspíše Marie Curie Sklodowská a její výzkumy z oblasti fyziky a chemie. (Ještěže na chvíli přestala brečet a rozptylovat muže, aby mohla vynalézt radium a polonium...).

A jsou i další ženy, které dokázaly nejen svou krásou, ale hlavně silou, intelektem a charismatem ovlivnit svět.

Ruth Bader Ginsburg

Tato schopná žena má velkou moc, protože je její profesí přísedící soudce u Nejvyššího soudu ve Spojených státech. Navzdory tomu vypadá ve své černé róbě velmi elegantně a sexy. Zachovává si svou ženskost, přestože je dle našich zvyklostí v maskulinní funkci.

Harriet Tubman (1820–1913)

Bývala otrokyní, z čehož se ale vymanila. Současně během deseti let osvobodila stovky dalších otroků díky tomu, že se stala vůdčí osobností hnutí za zrušení otroctví. Sama se účastnila akcí na záchranu černošských obyvatel z jižních států USA a odvedla je přes tajné úkryty a bezpečné cesty do severních, svobodných zemí „Států“. Stala se první ženou v historii USA, která byla v čele vojenské akce. Přestože měla pro strach uděláno, nelze této hrdince upřít její módní vkus, ženskost a smyslnost.

Eleanor Roosevelt

Eleanor pasovali do role první dámy díky sňatku s Franklinem D. Rooseveltem. Snad nikdo nemohl tento post lépe reprezentovat. Stala se americkou političkou, diplomatkou a aktivistkou. Bojovala za lidská práva, především za práva žen. Později pracovala jako mluvčí OSN. Eleanor kdysi řekla: „Nikdo vás nedonutí cítit se méněcenně bez vašeho svolení.“ Jak pravdivá a silná jsou tato slova.

Meryl Streep

Možná si nevzpomenete na ústřední zápletku z filmů Sofiina volba, Kramerová vs. Kramer nebo Železná lady. Ale naprosto každý si vybaví oslnivé a charismatické výkony „paní herečky“ Meryl Streep. Tato umělkyně plně vystihuje rčení, že zraje jako víno. Jakmile se objeví na scéně, nemůžete od ní odtrhnout oči. A vůbec nevíte proč. Jediným vysvětlením je, že má Meryl magické kouzlo přitažlivosti.

Oprah Winfrey

Vybudovala mediální impérium. Je neuvěřitelnou aktivistkou a filantropem. Dokonce jí byla udělena Prezidentská medaile svobody. Pro každého, kdo se dostane do jejího pořadu, je to čest. Desítky slavných lidí u ní otevřely svou třináctou komnatu. Když ji náhodou vidíte v televizi nebo na internetu, první, co vás napadne, nejspíše je: „Co to je za tak neuvěřitelně energickou a sexy ženskou?“

Madeleine Albright

Československá rodačka se stala historicky první ženou ve funkci ministryně zahraničních věcí v USA. Je zvláštní, že trvalo Američanům tak dlouho, než se rozhodli do této pozice obsadit tuto rozhodnou a vkusnou dámu, z čehož se stal mezinárodní byznys. Za své další mezinárodní aktivity – především v NATO, kdy se zasloužila o vstup zemí z bývalého východního bloku – byla před pár lety odměněna Prezidentskou medailí svobody.

Hillary Rodham Clinton

Z bývalé ministryně zahraničních věcí a první dámy USA to dotáhla tato schopná a elegantní žena až do role kandidáta na prezidenta USA. Hillary Rodham Clinton povýšila kalhotové kostýmy na jinou úroveň. S pověstnou jiskrou v oku a lehkým, nadýchaným účesem zvládá s grácií to, co činí mnoha mužům potíže.

A to jsme ani nezmínili další ženy, které se zapsaly do české historie – kněžnu Libuši, Boženu Němcovou, Emu Destinovou, Elišku Krásnohorskou, Věru Čáslavskou....

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.