Psychologie

21. dubna 2018 07:30

Martina Čerňanská

Tyto knížky si musíte přečíst. Proč? Změní vám život!

Známe to někdy všichni. Dny ubíhají jako splašené a stejně se nic neděje. Teda aspoň to, co bychom si sami přáli. Pokud se tomto popisku poznáváte, nastartujte své myšlenkové pochody těmito moudrými knihami, kterým je vlastní víc než velká dávka motivace a nového pohledu na budoucí zítřky v pořadí!

Vždyť se také říká, že knihy jsou potravou pro duši, tak ji v žádném případě nenechejte strádat.

Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz

Máte pocit, že vás povinnosti, názory jiných i tak nějak život celkově akorát svazují? S knihou plnou toltécké moudrosti se vám bude po chodníku světa kráčet tak nějak lehčeji. Je třeba si uvědomit, že všechno je jenom v nás, a s tím i všechny strachy, obavy, ale i radost a pocit štěstí. Mě nadchla ta myšlenka, že bychom si neměli brát nic osobně. Protože všechno to, co ostatní říkají, vypovídá právě o nich, i když to směřují přímo k vám. Vycházejí ze svých naučených vzorců chování, takže se nad slovíčkařením povzneste a štrádujte si to k radostnému prožitku. Samozřejmě se ale v knize dozvíte mnohé další, tak neváhejte!

„Kamarádka si na moje doporučení vzala tuto knížku s sebou na dovolenou do Mexika, byla čerstvě po zdrcujícím rozchodu a mimo to ji život daroval i jiné, ne zrovna veselé eskapády. Když jsem ji ale po dvou týdnech přivítala na letišti, stál tam úplně jiný člověk. Kromě božského opálení měla v oku tu pověstnou energizující jiskru, klid v duši a hlavně božské zjištění, že se vlastně nebude honit za penězi ani nahánět lásku po všech čertech. Prostě našla v sobě ztracenou rovnováhu.“

Bohatý táta, chudý táta – Robert Kiyosaki

Chodíte do práce a stejně se u vás peníze ani neohřejí? Rozčiluje vás jejich nedostatek a nejraději byste prožívali pravý opak? Přiučte se finanční gramotnosti s knihou od Roberta Kiyosakiho, který si po celém světě vysloužil přívlastek – učitel bohatých. Nechápete, proč zrovna vy nejste bohatí? Podle Roberta je to v tom, jak využíváte svůj volný čas. A věděli jste vůbec to, že ti, co skutečně mají účet plný peněz, myslí na luxusní věci až úplně naposledy? Kdežto ti chudí ho chtějí hned, aby to přece vypadalo tak, že na to mají. A takových skvělých zjištění je v knize nespočet.

Chcete tip, jak si zákonitosti o finančním blahobytu dostat do hlavy tak nějak nenuceně? Zkuste si místo Dostihů a sázek zahrát raději hru Cash flow – Jak vybřednout z krysího závodu. Taktéž je autorem R. Kiyosaki. Pochopíte ideální princip, jak nakládat s penězi a také, jak investovat a mnohé další. Zahrajte si ji také s již většími děti!

Hvězdy nám nepřály - John Green

Když do vašeho života vkročí láska, neptá se absolutně na nic, nezajímá ji ani váš zdravotní stav či snad to, zda třeba netrpíte rakovinou a vám se díky tomu nechce žít. Příběh o lásce vás nadchne, sem tam si popláčete, ale i zapřemýšlíte nad svým vlastním životem. Mně se kolikrát stalo, že jsem po přečtení dané pasáže zavřela oči a dumala nad tím, co mi autor chtěl sdělit tak nějak víc do hloubky.

Mnich, který prodal své ferrari - Robin S. Sharma

Samozřejmě, že žádná kniha vás nepřivede k úspěchu sama o sobě.. Tak to na světě bohužel nechodí. To musíme my sami. Čeká na vás nová životní kapitola, máte strach, jak se se změnou poperete a ze všeho nejvíc nechcete chybovat? Zkuste se na to vědomě připravit chytrými řádkami. Možná vám tato kniha přijde jako pohádka pro dospělá, možná vás místy vyvedou z míry trochu přihlouplé poznámky. Každopádně jsou tyto životní rady zabaleny do přitažlivého kabátku formou příběhu. Dejte ji šanci!

Co dál?

Malý princ: Antoine de Saint-Exupéry - Známe ho asi všichni, ale ten příběh prostě pohladí na duši tak jako tak! Je svým způsobem jedinečný.

Kniha tvůrčího života : Barnet Bain - Chcete podnikat, napsat knihu nebo snad rozjet internetový projekt? Pak sáhněte po této knize.

Kdokoli může dělat cokoliv : Betty MacDonald - Název je všeříkající. Dělejte i vy to, co chcete a bez vytáček a výmluv!

Uvidíte to, až tomu uvěříte : Wayne D. Dyer - Nadchne vás, ale musíte nejprve začít věřit a chtít uvěřit v sami sebe.

Prima tipy:

Takových inspirativních knih je celá řada. Někdy se ale může stát, že vás prostě nenadchne. Zkuste přečíst dalších pár stránek a případně ji začněte číst znovu někdy později. Na takové knihy musí být každý z nás připraven, aby je dokázal vnímat. Aby se vám otiskly do paměti a pak následně praxí putovaly směrem k srdci.

Klidně si do knížky črtejte, podtrhujte fixou, nebo si do sešitu piště ty pasáže, co vás velmi intenzivně zasáhly. Kdykoli se k nim pak můžete vracet. Takový čtenářský deník vám pomůže jako nic jiného.

Tyto moudré knihy se nejlépe čtou o samotě, když vám neruší nikdo a nic. Co třeba se natáhnout venku na trávu, do houpací sítě a prostě si číst, přemýšlet a snít? Vyčleňte si na toto božské studování čas, vrátí se vám to hned několikrát!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: LZ

Sdílejte článek
Štítky peníze Ferrari kniha láska knihy psychologie Malý princ psychohygiena Hvězdy nám nepřály Čtyři dohody Antoine de Saint-Exupéry Robert Kiyosaki Miguel Ruiz John Green Robin Sharma Betty MacDonaldová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.