Psychologie

31. března 2018 06:00

Martina Čerňanská

Chcete být konečně spokojená? Tipy, jak mít v životě ostřejší lokty

Říkáte si, že se nic nedaří podle vašich představ a přání? Stojíte na mrtvém bodě, a místo abyste šla svému snu naproti, tak se plácáte na místě? Možná je na čase se do svého života opřít s vervou a jít vstříc tomu, co vás tak láká.

Jenomže jak, když vás všichni brzdí, chtějí vás zneužít či zlákat na cestu nicnedělání? Máme pro vás kýžené rady, ať víte co a jak.

Neposlouchejte ostatní, nechejte se vést svým srdcem

Chcete dát v práci výpověď a vyrazit na cesty, jenomže odevšud slyšíte, že to není zrovna chytré řešení? Pokud si nepřejete nic jiného, než zrovna toto, skočte po této příležitosti po hlavě. Je to jenom váš život a právě vy ho máte ve svých rukou. Tak kam to bude? Srí Lanka, Bali, Keňa, Zanzibar nebo třeba perla Střední Ameriky jménem Kostarika?!

Prima tip: Co takhle si založit blog a zároveň protkat cestovatelskými příspěvky sociální sítě? Ostatní budou hladově hltat vaše dobrodružství, a navíc tak k podobnému záměru přesvědčíte druhé. Jak? No, prostě tak, že když se k tomu odhodlá jeden, může i druhý.

Odmítejte to, co se vám nelíbí

Máte něco v plánu a do toho se ozve kamarádka s něčím, co vám nejde pod nos? Naučte se odmítnout to, co se vám nechce realizovat. Není na tom vůbec nic špatného. Správná kamarádka pochopí, že můžete mít i jiné plány. Avšak ta, co ráda čerpá a nerada dává, nikoliv a odmlčí se. A tím pádem je to pro vás opět výhra.

PŘEČTĚTE SI: 5 ZPŮSOBŮ, JAK SI ZVEDNOUT SEBEVĚDOMÍ

Být zdravě sobecká dává rozum

Abyste mohla existovat pro rodinu, musíte prvně existovat sama pro sebe. I v letadle, jakmile se nad hlavami objeví kyslíkové masky, jste ji nucena navléknout v první řadě sobě a pak až dětem a nemohoucím. Jedině tak můžete pomáhat. Proto od svých potřeb, pocitů a myšlenek neodvádějte pozornost. Nikde přece nechce jenom přežívat, ale i žít. Tak šup, šup. Pusťte se do toho, jak jinak než s vervou.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Jasně, doma vás učili, ať jste hodná a tak. Místo toho se naučte jinou poučku. A tedy tu, že budete zrcadlit postoj druhých, který zaujímají oni k vám. Je-li ten druhý k vám milý a pozorný, neváhejte mu to oplatit stejnou mincí. V případě, že s vámi oře a vláčí, klidně mu naordinujte podobné kapky. Nikoliv proto, že jste mstivá, ale aby ten druhý prozřel. A pak takovému jedinci vyhlaste ve vašem životě stopku. Někdo mu tu cennou lekci prostě někdy dát musí!

Nechtějte být hodná a zároveň hloupá, buďte milá

Lidé v práci, kolegové či klienti si vašeho přístupu nejenom všimnou, ale oni si ho i zapamatují. Navíc dodnes platí, že nejlepší reklama je osobní doporučení a zvlášť v byznysu to platí dvakrát tolik. Karma je přece zdarma!

Závidíte zlatokopkám? Vykašlete se na to!

Stát se parazitem není nic těžkého, naopak je to podobné jako v přírodě. Začíná to vyčkáváním na vhodnou oběť a pak už to jde jako po másle. Jeví se vám to jako skvělé řešení? Možná krátkodobé. Jenomže takováto princezna, co využívá druhé a sama nehne prstíčkem, oslabuje samu sebe. Její krása má omezenou trvanlivost a brzy nato její vychytralá pohádka skončí fiaskem velkým jako Brno. Prázdniny, kdy nemusela nic, jí skončí ve chvíli, kdy vy si budete houpat nohama a budete obklopená nejenom finanční jistotou, ale mimo to i svými blízkými.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.