Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Životní mantry: Objevte tu svou podle znamení zvěrokruhu

Možná taky výraz „mantra“ v poslední době slýcháte poměrně často. V přeneseném významu představuje něco, co se snažíme následovat. Jaká mantra je pro vás ideální podle vašeho astrologického znamení?
Vydáno: 11.03.2018
Životní mantry podle znamení zvěrokruhu
Životní mantry podle znamení zvěrokruhu Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pojem mantra pochází z Indie a je starý několik tisíců let. Reprezentuje nástroj, kterým dochází ke zklidnění mysli, ducha i těla, tedy k meditaci. V původním významu se jedná o určité zvuky skládající se z různých slabik, aniž by měly nějaký smysl.

Nejčastěji je jejich cílem nás uvolnit, rozvibrovat v nás pocity libosti, zaplavit nás klidem a energií. Nejznámější mantrou, především díky popularitě jógy, je „óm“.

Současné pojetí manter je tedy poněkud odlišné, protože jsou chápány jako jistá životní poselství. Možná už některou z nich žijete. Nicméně, jaká je vám přisouzena podle vašeho znamení zvěrokruhu?

zvěrokruh s pozadim normální - beran Foto:

Beran (21. března – 20. dubna)

„Přijměte to, co je, uvolněte to, co bylo, a věřte v to, co by mohlo být."

Řiďte se tím ve svém životě! Máte ho pouze jeden, proto všechno, co byste měli dělat, je vychutnávat si přítomnost a nepitvat se v minulosti. Stejně ji už nezměníte, proto je to zbytečné plýtvání energií a vašimi nervy.

 

zvěrokruh s pozadim normální - býk Foto:

Býk (21. dubna – 21. května)

„Nic, co stojí za to, není zadarmo.“

Pracujete opravdu tvrdě. Myslíte ale vždycky na důvod, proč tomu tak je? Nezapomínejte na něj, protože vaše dřina se vám vyplatí a ve finále sklidíte za svou píli a odhodlání ovoce.

 

zvěrokruh s pozadim normální - blíženci Foto:

Blíženci (22. května – 21. června)

„Pokud to není správné, nedělej to. Jestliže to není pravda, neříkej to.“

Protože jste velmi společenští, měli byste tuto mantru opravdu následovat. Mějte na paměti, že není nutné jít vždycky s proudem. Často je něco, co není správné a co se vám nelíbí. Řiďte se proto svým nejlepším vědomím a svědomím.

 

zvěrokruh s pozadim normální - rak Foto:

Rak (22. června – 22. července)

„Nikdy nedopusťte, aby vaše emoce přemohly vaši inteligenci.“

Občas se chováte nepředvídatelně, protože podléháte emocím. Hodně věříte vaší intuici a zároveň se jí taky řídíte. Musíte si ovšem uvědomit, že je čas od času třeba myslet a jednat i prakticky.

 

zvěrokruh s pozadim normální - lev Foto:

Lev (23. července – 23. srpna)

„Všechno se netočí jenom kolem mě.“

Jste přirozeně dominantním typem, a proto si neustále musíte připomínat, že nejste vším, co je na světě nejdůležitější. Jestli toužíte po pohodovém životě plném přátel, musíte svůj postoj změnit.

 

zvěrokruh s pozadim normální - panna Foto:

Panna (24. srpna – 22. září)

„Mám dost“.

Máte pocit, že už vám stačí být takovým, jakým jste. Nespekulujte proto nad tím, co si o vás a vašich činech myslí ostatní, a zkuste myslet víc na sebe. Jednejte za sebe, nebojte se toho. K tomu vám pomůže pracovat na vašem sebevědomí.

 

zvěrokruh s pozadim normální - váhy Foto:

Váhy (23. září – 23. října)

„Následuj své srdce, ale vezmi s sebou i mozek.“

Vaší největší zbraní je intuice. Musíte se s ní naučit pracovat a současně naslouchat i svému srdci, co si o tom všem myslí. Nicméně na konci dne raději upřednostněte rozhodnutí vaší mysli nežli srdce.

 

zvěrokruh s pozadim normální - štír Foto:

Štír (24. října – 22. listopadu)

„Zabij je s laskavostí a pohřbi s úsměvem.“

Vaším velkým problém je agrese. Potřebujete se naučit ji ovládat a mít ji pod kontrolou. Nepřátele nemusíte ubít jenom pěstmi, ale i vlídností a laskavostí.

 

zvěrokruh s pozadim normální - střelec Foto:

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)

„Buďte ochotni naslouchat ostatním a buďte učenliví. Nemůžete mít ve všem pravdu. A ani kdokoliv jiný.“

Řadíte se mezi intelektuály a vždycky si myslíte, že děláte všechno správně a taky že jste jediní, kdo má neustále pravdu. S tím ovšem musíte přestat. Uvědomte si, že se taky někdy můžete mýlit, a navíc se toho můžete hodně přiučit i od ostatních.

 

zvěrokruh s pozadim normální - kozoroh Foto:

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)

„Obavy nikdy nezmění výsledek.“

Musíte přestat panikařit a dělat si starosti se vším, co by se mohlo stát, kdyby… Zbytečně si tím přitěžujete. Obavami nic nezlepšíte, jen vám bude pak hůř. Dokážete tvrdě dřít, snažte se proto zapracovat na vaší mysli a jejím přehnaném strachu.

 

zvěrokruh s pozadim normální - vodnář Foto:

Vodnář (21. ledna – 20. února)

„Mějte otevřenou mysl i srdce.“

Patříte spíše mezi rezervované typy lidí. Někdy jsou ovšem chvíle, kdy se hodí, aby vás ostatní lépe poznali. Na druhou stranu i vy byste měli občas otevřít své srdce a přijmout lidi, kteří jsou vám blízcí a na nichž vám záleží.

 

zvěrokruh s pozadim normální - ryby Foto:

Ryby (21. února – 20. března)

„Nepřemýšlejte, nechte to prostě plavat.“

Jste velmi intelektuálně laděni a máte tendenci analyzovat každou maličkost, která se vás jenom dotkne. Bude se vám ovšem žít mnohem lépe, když nad vším nebudete tolik přemýšlet. Leckdy je lepší nechat věci být tak, jak jsou.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Keltský horoskop aneb Jaký strom jste vy?

Staří Keltové věřili v mocné propojení přírody, která jim umožňovala žít harmonicky, duchaplně a šťastně. Stromům prokazovali úctu a tak se není čemu divit, že jejich horoskop právě z nich vychází. Stejně jako zvěrokruh a čínský horoskop symbolizuje zvířenu, tak ten keltský zase druhy stromů.
Keltové byli pověstní tím, že stromy milovali, vzhlíželi k nim, pečovali o ně a jejich přítomnost pro ně měla velký význam. Tušíte vůbec, který z nich podle data narození patří vám? Pojďte to s námi zjistit.

Moudrá a laskavá jabloň

Keltský horoskop aneb Jaký strom jste vy? jablon

23.12. - 1.1.
25.6. - 4.7.

Lidé ve znamení Jabloně jsou něžní i štědří, empatičtí a citliví. Milují a chtějí být milováni, mimo jiné flirt jim jde od ruky. Někdy se nechají unést a jednají impulzně. Ze své podstaty nikomu nepotřebují škodit, naopak touží po štěstí a dokáží ho také přát ostatním. I když jsou tito lidé chytří, rádi se vzdělávají a touží po nových zkušenostech, tak se u nich nikdy nesetkáte s povyšováním na druhé. Oni takoví totiž opravdu nejsou.

Indiánský horoskop: Objevte, které zvíře charakterizuje právě vás!

Indiáni se v mnohém spoléhali na přírodu, žili s ní v harmonii a ta se jim vždycky odvděčila. A tak se ani není čemu divit, že jejich horoskop právě z ní vychází. A to přesněji z říše zvířat. Máte vůbec ponětí, jaké zvíře a jeho vlastnosti ovlivňují vaši povahu, vystihují vaše jednání a reakce?

Vydra (20. leden - 18. únor)

Indiánský horoskop vydra

Je to taková liška podšitá a umí na život prostě vyzrát. Je dravá i hravá. A v lásce si s věrností či stálostí kdovíjak hlavu neláme. Ve společnosti ji najdete v početném hloučku lidí, s nadšením navazuje nová přátelství a stejně tak v jejím životě mají své místo i větší či menší milostné aférky. Jejím krédem je pozitivní pohled na svět a radost, kterou rozdává druhým. Když ji něco nadchne ještě to ale neznamená, že u toho vydrží.

Článek je zařazen v: horoskop, znamení zvěrokruhu, životní mantry, mantra
Reklama