Astročlánky

2. července 2023 06:00

Anna Kopečková

Životní mantry: Objevte tu svou podle znamení zvěrokruhu

Možná taky výraz „mantra“ v poslední době slýcháte poměrně často. V přeneseném významu představuje něco, co se snažíme následovat. Jaká mantra je pro vás ideální podle vašeho astrologického znamení?

Pojem mantra pochází z Indie a je starý několik tisíců let. Reprezentuje nástroj, kterým dochází ke zklidnění mysli, ducha i těla, tedy k meditaci. V původním významu se jedná o určité zvuky skládající se z různých slabik, aniž by měly nějaký smysl.

Nejčastěji je jejich cílem nás uvolnit, rozvibrovat v nás pocity libosti, zaplavit nás klidem a energií. Nejznámější mantrou, především díky popularitě jógy, je „óm“.

Současné pojetí manter je tedy poněkud odlišné, protože jsou chápány jako jistá životní poselství. Možná už některou z nich žijete. Nicméně, jaká je vám přisouzena podle vašeho znamení zvěrokruhu?

Beran (21. března – 20. dubna)

„Přijměte to, co je, uvolněte to, co bylo, a věřte v to, co by mohlo být."

Řiďte se tím ve svém životě! Máte ho pouze jeden, proto všechno, co byste měli dělat, je vychutnávat si přítomnost a nepitvat se v minulosti. Stejně ji už nezměníte, proto je to zbytečné plýtvání energií a vašimi nervy.

Býk (21. dubna – 21. května)

„Nic, co stojí za to, není zadarmo.“

Pracujete opravdu tvrdě. Myslíte ale vždycky na důvod, proč tomu tak je? Nezapomínejte na něj, protože vaše dřina se vám vyplatí a ve finále sklidíte za svou píli a odhodlání ovoce.

Blíženci (22. května – 21. června)

„Pokud to není správné, nedělej to. Jestliže to není pravda, neříkej to.“

Protože jste velmi společenští, měli byste tuto mantru opravdu následovat. Mějte na paměti, že není nutné jít vždycky s proudem. Často je něco, co není správné a co se vám nelíbí. Řiďte se proto svým nejlepším vědomím a svědomím.

Rak (22. června – 22. července)

„Nikdy nedopusťte, aby vaše emoce přemohly vaši inteligenci.“

Občas se chováte nepředvídatelně, protože podléháte emocím. Hodně věříte vaší intuici a zároveň se jí taky řídíte. Musíte si ovšem uvědomit, že je čas od času třeba myslet a jednat i prakticky.

Lev (23. července – 23. srpna)

„Všechno se netočí jenom kolem mě.“

Jste přirozeně dominantním typem, a proto si neustále musíte připomínat, že nejste vším, co je na světě nejdůležitější. Jestli toužíte po pohodovém životě plném přátel, musíte svůj postoj změnit.

Panna (24. srpna – 22. září)

„Mám dost“.

Máte pocit, že už vám stačí být takovým, jakým jste. Nespekulujte proto nad tím, co si o vás a vašich činech myslí ostatní, a zkuste myslet víc na sebe. Jednejte za sebe, nebojte se toho. K tomu vám pomůže pracovat na vašem sebevědomí.

Váhy (23. září – 23. října)

„Následuj své srdce, ale vezmi s sebou i mozek.“

Vaší největší zbraní je intuice. Musíte se s ní naučit pracovat a současně naslouchat i svému srdci, co si o tom všem myslí. Nicméně na konci dne raději upřednostněte rozhodnutí vaší mysli nežli srdce.

Štír (24. října – 22. listopadu)

„Zabij je s laskavostí a pohřbi s úsměvem.“

Vaším velkým problém je agrese. Potřebujete se naučit ji ovládat a mít ji pod kontrolou. Nepřátele nemusíte ubít jenom pěstmi, ale i vlídností a laskavostí.

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)

„Buďte ochotni naslouchat ostatním a buďte učenliví. Nemůžete mít ve všem pravdu. A ani kdokoliv jiný.“

Řadíte se mezi intelektuály a vždycky si myslíte, že děláte všechno správně a taky že jste jediní, kdo má neustále pravdu. S tím ovšem musíte přestat. Uvědomte si, že se taky někdy můžete mýlit, a navíc se toho můžete hodně přiučit i od ostatních.

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)

„Obavy nikdy nezmění výsledek.“

Musíte přestat panikařit a dělat si starosti se vším, co by se mohlo stát, kdyby… Zbytečně si tím přitěžujete. Obavami nic nezlepšíte, jen vám bude pak hůř. Dokážete tvrdě dřít, snažte se proto zapracovat na vaší mysli a jejím přehnaném strachu.

Vodnář (21. ledna – 20. února)

„Mějte otevřenou mysl i srdce.“

Patříte spíše mezi rezervované typy lidí. Někdy jsou ovšem chvíle, kdy se hodí, aby vás ostatní lépe poznali. Na druhou stranu i vy byste měli občas otevřít své srdce a přijmout lidi, kteří jsou vám blízcí a na nichž vám záleží.

Ryby (21. února – 20. března)

„Nepřemýšlejte, nechte to prostě plavat.“

Jste velmi intelektuálně laděni a máte tendenci analyzovat každou maličkost, která se vás jenom dotkne. Bude se vám ovšem žít mnohem lépe, když nad vším nebudete tolik přemýšlet. Leckdy je lepší nechat věci být tak, jak jsou.

-šp-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.