Seriály a filmy

20. listopadu 2019 03:03

Iva Kropáčková

Nenechte se zbytečně ruinovat starými půjčkami!

Rádce: Půjčky vládnou světem. Jak je dostat pod kontrolu?

Každá koruna je dobrá a pro ty z vás, kteří splácíte starší půjčky s vyšším úrokem, nebo máte více půjček s různými podmínkami, to platí dvojnásob.

Řešením může být spojení všech vašich půjček do jedné, nebo nahrazení staré půjčky novou. Můžete tak výrazně ušetřit na splátkách i několik tisíc korun měsíčně nebo si dokonce budete moci půjčit ještě nějaké peníze navíc.

Dnes už jsme si zvykli, že jsou úrokové sazby u půjček velmi nízké a pohybují se okolo pěti procent. V některých případech lze sehnat i půjčku, kde je úrok pod čtyřmi procenty. To platí třeba pro půjčku od Komerční banky, kde můžete při částkách nad 400 tisíc Kč získat úrokovou sazbu od 3,8 % p. a.

Ale zpět k podstatě. Pokud tedy máte nějaký starší úvěr, stojí za to zamyslet se nad jeho refinancováním. Ještě výhodnější je to v případě, že takových půjček máte víc a vůbec nevadí, že u různých bank nebo poskytovatelů. Všechny sloučíte do jedné (tzv. konsolidace půjček) a jako bonus vedle lepšího úroku získáte i lepší přehled o svých závazcích.

„Jeden úvěr totiž znamená jednoho poskytovatele, tedy jedinou banku, s níž budete jednat, jen jednu měsíční splátku a především jen jedny podmínky, namísto několikerých původních od různých úvěrových společností a bank,“ uvedl Petr Vonka, produktový manažer Komerční banky.

Co všechno lze konsolidovat?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá – prakticky jakákoli půjčka od banky i nebankovní instituce. Stejně tak je možné do konsolidace zahrnout kontokorentní úvěr, tedy povolený debet na vašem běžném účtu, který se vám nedaří dlouho splatit. Totéž platí i o kreditních kartách. Ty jsou výhodné pouze v případě, že všechny peníze dokážete splatit v tzv. bezúročném období, které trvá i několik týdnů. Poté jsou úrokové sazby podstatně vyšší než na spotřebitelském úvěru.

„V Komerční bance našim klientům s převodem půjček pomůžeme a kontaktujeme ostatní banky za ně. Vše je bez poplatků a zbytečných nervů,“ uzavřel Petr Vonka.

Vzorový příklad:

U Bezstarostné půjčky poskytnuté v období od 1. 10. 2019 do 31. 12. 2019 nebude účtován poplatek za službu Zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr online ve výši 490 Kč.

Výše úvěru 450 000 Kč, splatnost 8 let, pevná úroková sazba 3,80 % p. a., RPSN 3,87 %, celková splatná částka 522 676,89 Kč. 1. splátka úroků 902,5 Kč, 2. - 95. anuitní splátka 5493 Kč, 96. anuitní splátka 5432,39 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. V případě poskytnutí úvěru na základě online žádosti v období od 1. 10. 2019 do 31. 12. 2019 není účtován jednorázový poplatek za sjednání. Příklad je spočítán k datu čerpání 1. 10. 2019 a termínu splácení úvěru vždy k 20. dni v měsíci.

Komerční sdělení

Sdílejte článek