Jak se liší knižní Amy z Ranče Heartland od té seriálové?

Kanadský seriál Ranč Heartland patří mezi světově oblíbené televizní show. Jedním z důvodů, proč tomu tak je, je fakt, že Ranč Heartland pochází z velice populární knižní předlohy. Jak se liší hlavní postava Amy v seriálu a knize?

Ranč Heartland si získal za více než deset let vysílání mnoho milionů fanoušků po celém světě. Ti se mohou po odvysílání televizní série vždy vrátit ke knižní předloze.

Knižní předloha s názvem Heartland vyšla poprvé v roce 2000 s novelou Coming home. Její autorkou je spisovatelka Lauren Brooke, která inspirovala tvůrce seriálu Heartland. Ten se objevil poprvé na televizních obrazovkách v roce 2007. Knižní série Heartland nakonec čítá rovnou šestadvacet novel, které hlavně u čtenářek slavily velký úspěch.

SLEDUJTE RANČ HEARTLAND ONLINE

Knižní Amy Fleming vs. seriálová

Ačkoliv je celá seriálová show umístěna do Alberty, knižní předloha mluví o americkém ranči. Ranč se v knize Heartland ocitá ve Virginii, kde se rodina Amy a její kamarádi snaží pomáhat nemocným, ale i týraným koním. Do Kanady umístili seriáloví producenti celý příběh Amy také kvůli oscarovému filmu Zkrocená hora. Producenti seriálu nejprve plánovali natáčet Ranč Heartland v Quebecu, ale filmový úspěch režiséra Anga Lee, Zkrocená hora, jim dodal novou inspiraci.

A právě lokace jsou podle statistik pro diváky a zaryté fanoušky seriálu Ranč Heartland jednou z nejdůležitějších věcí. Příběhy seriálových postav se totiž odehrávají na ranči v srdci Skalistých hor. Diváci si tak mohou užívat nejen záběry na nádherné koně, ale dostává se jim i okouzlujícího pohledu na drsnou přírodu v horách.

V seriálu Ranč Heartland kromě změny lokace brzy narazíte na Samanthu Louise Fleming, která se v knize jmenuje Louise neboli Lou. Hlavní postava Amy zůstává podobná jako v knize. V knižní předloze Amy využívá méně tradiční typy léčení, jako jsou například Bachovy esence, které pomáhají přivodit vnitřní klid a odstranit úzkosti. Amy v knize používá také behaviorální techniku, která pomáhá týraným koním.

JAK VYPADÁ OBYČEJNÝ DEN PRO HVĚZDU RANČE HEARTLAND? VSTÁVÁ V 5.30!

Ty Borden a jeho příběh v Ranči Heartland

Další drobnou změnou v postavách je Ty Borden. Respektive jeho životní příběh. V knize přichází Ty brigádničit po škole a jeho snaha se později rozvine do plného pracovního nasazení. V televizní sérii ale Ty Borden dostává práci díky Marion, protože tento mladík je poněkud problémový.

PROČ PŘEDSTAVITEL TY BORDEN MÁLEM PŘIŠEL PŘI NATÁČENÍ RANČE HEARTLAND O MUŽSTVÍ?

Sledujte Ranč Heartland každý den na Prima LOVE po 22. hodině.

Seriál Ranč Heartland můžete sledovat online.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.