Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prsty na nohou?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Prst u nohy je označení pro pět koncových částí lidské nohy. Prstce jedné nohy podle kostry tvoří 14 kůstek, po třech na každý prstec s výjimkou palce u nohy, který má jen dvě kůstky. Kosti prstců přiléhají k patřičným kostem nártů.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prsty na noze?

Na duševní úrovni prsty na nohou představují všechny maličkosti, které ve svém životě řešíme. Nohy jsou naše porozumění a to, jak cítíme stálost ve svém životě. Nohy přinášejí zakořenění a pokoru. Dominantní palec na noze představuje lidskou hlavu. V té by měla být rovnováha.

Uhýbá-li palec, je možné, že i takový člověk uhýbá ze své cesty. Chce něco obejít nebo se něčemu vyhnout.

Vbočený palec je výsledkem nesprávného tlaku na naši hlavu. Je to spojeno i s tím, že žena se snaží zvyšovat sama sebe pomocí podpatků (zvyšuje svou důležitost), a to někdy nad únosnou míru. Kladivový prst je většinou problémem u rázných, praktických lidí.

Položte si následující otázky:

Posloucháte svoji intuici, nebo spíše své ego? Řešíte více maličkosti, nebo se nejdříve soustředíte na velké věci? Umíte být pokorní? Trpíte strachem?

Jak k nám problémy s prsty na nohou promlouvají?

Kladivové prsty, vbočený palec, pokřivení prstů (hallux vagus) .

Jak si vyléčit problémy s prsty na nohou?

Snažte se více přemýšlet srdcem než hlavou a především ne EGEM. Ego vám přináší nejvíce problémů. Také se soustřeďte na velké věci a malichernosti odložte stranou. Někdy je dobré nalézt pokoru a nechat věci, aby se vyřešily samy.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem posilování svalstva, nenošení nevhodných bot (podpatků u žen, bot s úzkými špičkami...), snížení nadváhy. Používejte gymnastiku na palce, volte správnou obuv.

Afirmace pro léčbu: „Všechny maličkosti se postupně vyřeší.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.