zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prsty na nohou?

Jsou vaše prsty na nohou v pořádku?
Autor: iStock Jsou vaše prsty na nohou v pořádku?
anna kopečková , Vydáno: 12.05.2017
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Prst u nohy je označení pro pět koncových částí lidské nohy. Prstce jedné nohy podle kostry tvoří 14 kůstek, po třech na každý prstec s výjimkou palce u nohy, který má jen dvě kůstky. Kosti prstců přiléhají k patřičným kostem nártů.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prsty na noze?

Na duševní úrovni prsty na nohou představují všechny maličkosti, které ve svém životě řešíme. Nohy jsou naše porozumění a to, jak cítíme stálost ve svém životě. Nohy přinášejí zakořenění a pokoru. Dominantní palec na noze představuje lidskou hlavu. V té by měla být rovnováha.

Uhýbá-li palec, je možné, že i takový člověk uhýbá ze své cesty. Chce něco obejít nebo se něčemu vyhnout.

Vbočený palec je výsledkem nesprávného tlaku na naši hlavu. Je to spojeno i s tím, že žena se snaží zvyšovat sama sebe pomocí podpatků (zvyšuje svou důležitost), a to někdy nad únosnou míru. Kladivový prst je většinou problémem u rázných, praktických lidí.

Položte si následující otázky:

Posloucháte svoji intuici, nebo spíše své ego? Řešíte více maličkosti, nebo se nejdříve soustředíte na velké věci? Umíte být pokorní? Trpíte strachem?

Jak k nám problémy s prsty na nohou promlouvají?

Kladivové prsty, vbočený palec, pokřivení prstů (hallux vagus) .

Jak si vyléčit problémy s prsty na nohou?

Snažte se více přemýšlet srdcem než hlavou a především ne EGEM. Ego vám přináší nejvíce problémů. Také se soustřeďte na velké věci a malichernosti odložte stranou. Někdy je dobré nalézt pokoru a nechat věci, aby se vyřešily samy.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem posilování svalstva, nenošení nevhodných bot (podpatků u žen, bot s úzkými špičkami...), snížení nadváhy. Používejte gymnastiku na palce, volte správnou obuv.

Afirmace pro léčbu: „Všechny maličkosti se postupně vyřeší.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

 

Máte delší ukazováček nebo prsteníček?

Co o vás prozradí prsty? Třeba to, že jste lakomí nebo tvrdohlaví

Podivnosti celebrit: Srostlé prsty, palec z nohy na ruce nebo ocásek!

To, co čtete v titulku, jsou jen některé z podivností, které na svých tělech mají či měly hvězdy světově proslulých jmen. Přehled těch, které se svými deformitami nijak netají, sestavil zpravodajský server news.com.au.

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher prsty

Nástupce Charlieho Sheena v seriálu Dva a půl chlapa neváhal v pořadu BBC zout botu a předvést moderátorovi i divákům své dva srostlé prsty na noze.

Ruce stárnou mnohem rychleji než obličej. Myslete na to včas!

Jak se mění vaše ruce a nehty, když je vám 20, 30, 40...

reklama

Související témata: nohy , psychosomatika , řeč těla , chodidla , prsty na nohou , vbočený palec

reklama

Přečtěte si také

reklama