zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s revmatismem?

Řeč těla - revmatismus
Autor: iStock Řeč těla - revmatismus
anna kopečková , Vydáno: 30.03.2018
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s revmatismem?

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Revmatismus jsou nemoci našeho pohybového ústrojí. K nejznámějším revmatickým chorobám patří revmatoidní artritida, dnavá artritida a osteoporóza. Revmatické nemoci jsou interními chorobami našeho pohybového ústrojí. Přes široké spektrum vyvolávajících příčin mají tyto choroby jedno společné – charakter a průběh obtíží, které působí. Ty jsou charakterizovány dlouhodobým zánětem svalů, šlach nebo kloubů, často se projevují intenzivní bolestí a tuhostí svalů (svalový revmatismus), nesnesitelnou bolestí a ztuhlostí kloubů (kloubní revmatismus). Maximum bolestí je typicky po ránu, před rozhýbáním. Postupně se bolest ozývá i po menší námaze a nakonec i v klidu.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s revmatismem?

Revmatismus je projev pocitu diskriminace. Máme pocit, že nás někdo odstrkuje, diskriminuje a nemá rád. Je to nedostatek lásky. Možná i zahořklost vůči minulosti, pocit, že nám někdo v minulosti ublížil tím, že nás odsunul na druhou kolej nebo ignoroval. Máme odpor k této události, prožitku. V pozadí vždy stojí nezvládnutí a neschopnost se s něčím vyrovnat. Bolest kloubů je spojena s tím, že jsme nedokázali zvládnout obtížné zkoušky v minulosti. Každého jednou dostihne minulost a hodí na nás těžké břímě. Je jen na nás, jak se s tím dokážeme vyrovnat, odpustit sobě i ostatním.

Položte si následující otázky:

Zabýváte se stále minulostí? Odpustili jste všem ve své minulosti? Máte se rádi? Umíte si užívat života? Máte obavy a strach?

Pokud si na tyto otázky odpovíte, naleznete příčinu svého revmatismu.

Jak k nám problémy s revmatismem promlouvají?

Revmatismem, revmatickou horečkou, revmatoidní artritidou, dnavou artritidou a osteoporózou, Bechtěrevovou chorobou.

Jak si vyléčit problémy s revmatismem?

Snažte se přestat vracet do minulosti a neustále si něco vyčítat nebo něco vyčítat druhé osobě, která vám ublížila. Odpuštění je jediná možnost, jak se z této události dostanete. Vzpomínky, které jsou stále silné, se pokuste oslabovat, až úplně zmizí. Pohněte se z místa, ale beze strachu, bez obav, ty nechte vzadu za sebou. Odpoutejte se od minulosti, od bolestivého místa.

Na fyzické úrovni se používá rehabilitace, ultrazvuk, lokální kryoterapie. Kromě toho by se měl člověk snažit dostat na optimální hmotnost a udržet si ji. To šetří klouby. Nejlepší prevencí je pohyb od mladého věku, který posiluje svalstvo. Nemohou se však při něm zatěžovat klouby, vhodné nejsou ani extrémní druhy sportů.

Afirmace pro léčbu: „Mám své vlastní prožitky a mám se rád/a.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

 

Řeč těla - ischias

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s ischiasem?

Potíže s kyčlemi symbolizují náš strach posunout se v životě dopředu

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s kyčlemi?

reklama

Související témata: bolest , psychosomatika , řeč těla , artritida , Šárka Vávrová , revmatismus , ztuhlost svalů , zánět svalů , zánět šlach , zánět kloubů

reklama

Přečtěte si také

reklama