Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s kyčlemi?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s kyčlemi?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu.

Kyčel je jedním z největších kloubů v těle a nese její hmotnostní zátěž. Pokud kyčel správně funguje, umožňuje bezbolestnou chůzi, sezení, ohýbání a otáčení. Pro hladké pohyby je zapotřebí harmonické spolupráce komplexu kostí, chrupavky, vazů a šlach.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s kyčlemi?

Pokud máme potíže s kyčlemi, znamená to náš strach se posunout dopředu, vpřed ve svém životě. Neumíme se rozhodnout a přijmout důležitá rozhodnutí, nemáme žádný cíl. Tělo není v rovnováze. Kyčle symbolizují pokrok v našem životě. V případě, že se nedokážeme v našem životě pohnout z místa, přichází problémy s kyčlí. Někteří lidé, kteří ve své rodině řídili její chod a ve stáří už na to nemají sílu, mohou přijít k úrazu s kyčlí. Dojde ke zlomení kyčle, jako tomu je uvnitř tohoto člověka. Je zlomený tím, že už nemůže určovat chod rodiny a řídit ji. Kyčle také představují naši nezávislost, individualitu. Pokud se zavěsíme na druhé lidi a neumíme být samostatní, potlačíme vlastní schopnosti a dochází k problémům s kyčlí.

Operace kyčelního kloubu nám sice pomůže se fyzicky hýbat, ale pokud nezměníme naši strnulost uvnitř nás samých, problémy se vrátí.

Položte si následující otázky:

Bojím se budoucnosti? Cítím se zlomeně? Co mne trápí, čeho se bojím? Mám odpor ke svému životu a k sobě samé? Jaký důvod mám k tomu, že vidím všude samé problémy? Rozhoduji se nejdříve srdcem a pak rozumem?

U starších lidí často pozorujeme problémy s kyčlemi, jejichž příčinou bývá pohled na život. Většina lidí si naplnila to, co v životě chtěla splnit, a nyní se obávají budoucnosti. Každý krok do budoucnosti může znamenat zdravotní potíže a problémy. Ubývají životní síly, a tak se člověk obává toho, zda sám zvládne fungovat i v budoucnosti. U mladších lidí se v poradně často setkávám s lidmi, kteří mají existenční problémy a s tím přicházejí i problémy s kyčlí. Jejich obavy o to, jak zvládnou další život, pokud nemají dostatek financí, se promítnou do strachu pohnout se z místa do budoucnosti. Pokud tyto existenční problémy netrvají dlouho, nemusí dojít k trvalému postižení kyčle a po vyřešení finanční krize bolesti náhle odezní.

I já jsem v období, kdy se mi příliš pracovně a finančně nedařilo, často pociťovala bolesti kyčle. Uvědomovala jsem si, že se bojím udělat další krok do budoucnosti a moje bolest se stupňovala. Po vyřešení své existenční a pracovní krize se moje bolest kyčle už neobjevila.

Jak k nám problémy s kyčlemi promlouvají?

Problémy s kyčlí, vrozená dysplazie kyčlí, luxace kyčlí, přeskakující kyčel, artróza v kyčli, revmatoidní artritida, osteoporóza, osteonekróza, poranění, infekce kyčle.

Jak si vyléčit problémy s kyčlemi?

Pokud měl někdo potíže s kyčlemi už v dětství, má tuto oblast energeticky oslabenou. Nutné je stále přemýšlet o tom, zda jsou cit a rozum v rovnováze. Zda se nebojíme vkročit do své budoucnosti a nevracíme se stále do minulosti. Pokud máte učinit nějaký výrazný krok v našem životě a máme z tohoto kroku strach a obavy, snažte se vše si představit a vizualizovat. Tak, aby pro vás tato změna nebyla příliš radikální. Těšte se na nové výzvy a na budoucnost. Potíže s pravou kyčlí například symbolizují naši dlouhodobou preferenci rozumu nad citem. Jedná se o citové zatvrdnutí.

Na fyzické úrovni je důležitá váha člověka. Pokud trpíme obezitou, tak je kyčelní kloub více zatěžován a namáhán. Procházky a klidný pohyb také dopomáhají k lepší pohyblivosti kyčle. Jednostranná zátěž kyčli neprospívá, a to jak u lidí, co nesportují, tak u sportovců. Také škodí špatná životospráva, nedostatek spánku, stres, alkohol, kouření. Dobrým pomocníkem je dostatek kolagenu.

Afirmace pro léčbu: „Jsem vyrovnaný/á se všemi změnami v mém životě a radostně postupuji vpřed.“

Text: Šárka Vávrová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.