zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Řeč těla: Jaké potíže nám odkrývá neplodnost?

Příčinou neplodnosti mohou být i obavy, že partner nebude schopen se o dítě postarat
Autor: Thinkstock Příčinou neplodnosti mohou být i obavy, že partner nebude schopen se o dítě postarat
anna kopečková , Vydáno: 26.08.2016
Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Neplodnost z psychosomatického hlediska většinou znamená strach a odpor k běhu života. Také postihuje lidi, kteří nemají potřebu stát se rodiči. Žena, jejíž muž v hloubi duše o dítě nestojí, a to i přesto, že tvrdí opak, ve většině případů neotěhotní. Muž si totiž může své spermie ovlivnit psychicky.  Početí se dá ovlivnit psychikou i u ženy. O dětech mluvíme a o děti se bojíme, často však tento strach přichází, ještě než žena otěhotní, což může mít velký vliv na její početí.

Starší maminky snáší porod, těhotenství i mateřství úplně jinak, než ty mladší

Maminkou ve 20, 30 nebo 40 letech: Každý věk má svá pro i proti

 

Jaké symboly nám okrývají potíže s neplodností?

Jak vnímám vlastní tělo? Je schopno donosit dítě? Bude dítě zdravé? Uživím své dítě? Dokážu své dítě dobře vychovat? Mám strach z porodu nebo těhotenství?  Nevezme mi dítě mou svobodu? Nebudu muset kvůli dítěti odložit svůj život? Jak bude vypadat moje tělo po těhotenství, bude stále přitažlivé?

Tyto otázky nám mohou vytvořit strach, který může být příčinou nemožnosti otěhotnět. Pokud žena není psychicky na dítě připravená, tak se její orgány stáhnou ve stresu a její vaječníky se stanou neprůchozí. Stres může být zapříčiněn i nepodařeným těhotenstvím, kdy žena o dítě přišla v průběhu těhotenství. Problém může ležet i v daleké minulosti a být uvězněn v podvědomí.

Symboly odkrývající neplodnost jsou dlouhodobé snažení se o dítě, které není úspěšné. Problémy v sexuální oblasti, bolesti při styku, nechuť na sex, impotence, frigidita.

7 důvodů, proč ženy zažívají bolest při sexu

Ze sexu bychom měli mít oba jen ty nejlepší pocity, a pokud se vám při tom kroutí palce u nohou, rozhodně by to nemělo být bolestí, ale rozkoší.

Nedávné výzkumy ale ukázaly něco děsivého. Vyšlo z nich totiž monstrózní číslo – 30 % žen zažívá během sexuálního aktu bolest, která může být příznakem vážného zdravotního problému, jako je například endometrióza. Častěji jsou však příčiny méně vážné.

Zde jsou typy bolestí, které některé ženy při styku pociťují:

Připadá vám, že je jeho penis vyroben z brusného papíru

bolest při sexu 1

Pravděpodobný viník je vaginální suchost. Nedostatek vlhkosti je nejčastější příčinou bolestivého sexu. Mohou za to možná léky, které žena užívá, jako například antidepresiva, léky na alergie, krevní tlak ale taky některé druhy hormonální antikoncepce.

 

Pomoc je snadná, aplikujte během předehry lubrikant na vodní bázi nebo ještě lépe vaginální mast či gel, které seženete v lékárně. Ženy, které je používají, pociťují méně bolesti a sex si více užívají. Pokud míváte tyto problémy, je dobré zvolit pozici, které vám umožní ovládat stimulace (měla byste být nahoře) a v případě potřeby zvolnit nebo zastavit akt.

 

 

Položte si následující otázky:

Mám pozitivní vztah k sexu? Nebojím se otěhotnění? Nemám strach mít dítě? Přijímám sama sebe? Mám spokojený život?

Já osobně jsem se s neplodností nikdy nesetkala. Naopak, uvědomila jsem si, že plodnost se dá psychicky ovlivnit. Mám dvě děti a obě jsou plánované. Nikdy jsem nebrala žádnou hormonální ani jinou antikoncepci. Přesto jsem otěhotněla pouze dvakrát a to vždy, když jsem si dítě přála a s partnerem jsme ho plánovali. V mé minulosti se mi vícekrát stalo, že partner plánoval dítě, když já jsem ho nechtěla, a přesto jsem nikdy neotěhotněla. Uvědomila jsem si, že jsem si své otěhotnění dokázala přesně naplánovat.

Rozhodla jsem se už v mládí, že hormonální antikoncepce mému tělu neprospívá a tudíž budu těhotná, až se sama rozhodnu. A tak jako já jsem si plánovala otěhotnění, tak i jiné ženy si nevědomky mohly naplánovat neplodnost. Téma neplodnosti mě tedy začalo víc zajímat a začala jsem se mu věnovat s klienty ve své praxi. Dokonce mám i seminář nazvaný „Neplodnost je záležitost myšlení,“ což je přesně vystihnutá skutečnost. Neplodnost je opravdu záležitost myšlení, což vzhledem ke své již osmileté praxi mohu potvrdit. Setkala jsem se s nespočtem klientek, které nemohly otěhotnět a po několika sezeních otěhotněly a narodily se jim zdravé děti. Blokace v myšlení mohly být menšího charakteru, od převahy mužské energie, přes špatný výběr partnera, konče negativní sugescí z dětství. Otěhotněly ženy různého věku, od 20 do 48 let. Což svědčí o tom, že limity si dává pouze naše mysl. Postačí pouze jedna sugesce spojená se silnou emocí a blok je vytvořen. Následně si dokonce moji klienti vytvořili další fyzické problémy, aby mohli zdůvodnit, proč nemohou mít dítě. Psychika je opravdu velká čarodějka. Věřte, že otěhotníte v ten pravý čas!

Když máte špičaté bříško, bude to chlapeček. Jestli vám to v těhotenství moc nesluší, bude to holčička. Opravdu to tak je?

Těhotenské mýty aneb Nevěřte všemu, co se povídá

 

Jak k nám neplodnost promlouvá?

Neplodností, impotencí, frigiditou, problémy s početím a se sexem.

Jak si vyléčit neplodnost?

Z hlediska psychických příčin je důležité se zaměřit především na bloky a sugesce, které mohly ovlivnit důvod, proč nemít dítě. Mezi problémy způsobující nemožnost otěhotnět nebo donosit dítě jsou pocity nejistoty, zda partner je ten pravý, strach z existenčních problémů, život bez oddacího listu, nebo nejistota spojená s bydlením, postavení ženy v pracovní oblasti, smrt dětí v rodinné anamnéze a jiné negativní myšlenkové modely, které mohly vzniknout i v minulých generacích. V neposlední řadě hraje důležitou roli i pocit jistoty ženy, že ji její muž uživí. V oblasti fyzických prostředků neplodnost žen může působit i letité braní antikoncepce.

Po vyřešení psychických problémů je důležitá častá relaxace a minimální stres, nápomocné mohou být procházky na čerstvém vzduchu, detoxikace organismu, bylinné přípravky, masáže, hormonální jóga.

Hormonální jóga přirozenou cestou harmonizuje hladiny hormonů

Hormonální jóga: Pomohla mi v 37 letech poprvé otěhotnět

 

Největší šance na otěhotnění je v průběhu ovulačního cyklu. V té době je optimální mít sex s partnerem, ale vždy s pocitem radosti, ne pouze za účelem oplození. Doporučené polohy při sexu jsou: misionářská poloha s podložením pánve polštářem, poloha zezadu, poloha vleže na boku. A především je důležité snažit se zbavit všech obav, které omezují, a přestat se na těhotenství soustředit. Skvělé je najít si jiný životní cíl, který odvede pozornost od soustředění se pouze na to, zda dojde k početí. Otěhotnění neodkládejte na pozdější věk.

Afirmace pro léčbu: „Důvěřuji běhu života a mám se ráda.“

 

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

reklama

Související témata: neplodnost , dítě , mateřství , řeč těla

reklama

Přečtěte si také

reklama